«Європейська Солідарність» вимагає притягнути до відповідальності керівництво запорізької бібліотеки за політичний тиск на співробітників

Про звичайну запорізьку дівчину Діану Бохочарову було мало що відомо широкому загалу. Дівчина працювала в дитячій бібліотеці по вулиці Запорізького Козацтва, 17А, та мала активну громадянську позицію, захоплювалася політикою. Одне одному аж ніяк не заважало, і так би й було й надалі, якби не одна поїздка, яка змінила усе.

20 січня пообідні на сторінці Діани Бохочарової з’явився допис: «Політично мотивовано звільнена». Як виявилося, в цей день дівчина після вихідних вийшла на роботу, де її попросили написати заяву на звільнення за власним бажанням, натякнувши, що бачили дописи на її сторінці у соцмережах. Співробітниця бібліотеки взяла участь у багатотисячному мітингу в Києві на підтримку лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка.

«На мене написали службову записку про те, що я не відповідаю службовим якостям, і викликали у четвер до директорки КУ НПБС Ірини Іванівни Лень. Там мені було повідомлено, що я не пройшла випробувальний термін, і вже в кінці розмови мені зауважили, що їй були надані скріншоти моєї особистої сторінки в соцмережах – постів політичної діяльності після акції 17 січня у Києві. Тобто вона на цьому акцентувала увагу, але сказала, що «не тільки через це». Після цього мені сказали обирати: або я пишу за згодою сторін заяву, або звільнять і напишуть, що я не пройшла випробувальний термін», – розповідає Діана Бохочарова.

Дівчина розповідає, що під тиском більш досвідченого керівництва бібліотеки вона здалася й написала заяву на звільнення:

«Після цього я написала заяву за згодою сторін, але ж ви розумієте, що це було напівпримусово. 21 січня вранці нас (Діану і завідувачку дитячої бібліотеки на вул. Запорізького козацтва, 17А, – прим. ред.) знову викликали до Ірини Іванівни, бо вранці я подзвонила до бібліотеки на Гоголя, 66 і сказала, що хочу забрати заяву, бо не згодна з формулюванням «за згодою сторін». Там знову була ця розмова, що в соціальних мережах якась там незрозуміла ситуація з цього приводу, що вони мене добре прийняли, коли брали на роботу, і знову дали вибрати – або за згодою, або за власним бажанням, або напишуть про випробувальний термін. Окрім того було сказано, що звільнять 26 січня, хоча до того говорили про 29 січня. Тобто, вони просто намагалися мене якомога швидше позбутися, щоб якомога швидше закрити цю тему», – коментує Діана Бохочарова.

Діана Бохочарова є членкинею партії «Європейська Солідарність», тож після кричущого випадку звернулась за підтримкою до своїх однопартійців. Звичайно що її не лишили в цій ситуації сам на сам. Так, 21 січня в Запорізькій міській раді відбулась нарада за участю заступника міського голови, голови Запорізької міської організації партії Олександра Константинова, голови фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Миколи Бєлого, голови фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді Дмитра Кирильчука та представників відповідного департаменту міської ради Запоріжжя. А сьогодні на офіційній сторінці Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» оприлюднили заяву, в якій наголосили, що партійці вимагатимуть створення спеціальної комісії з метою службової перевірки ситуації в бібліотеці по вул. Запорізького козацтва та звільнення керівництва закладу за політичний тиск на своїх співробітників. В «Європейській Солідарності» зазначили: цинізм ситуації полягає в тому, що на мітингу Діана Богочарова виступала саме проти політичних переслідувань з боку влади:

«Ми нагадуємо, що згідно Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. І жодні привілеї чи обмеження за політичні переконання є грубим його порушенням. Ми вкотре наголошуємо: в сучасній, постмайданній Україні немає місця політичним репресіям, ми не допустимо жодних порушень прав громадян України і будемо всіляко присікати спроби політичного тиску на членів партії «Європейська Солідарність», – йдеться в офіційній заяві партії.

«Ми вкотре наголошуємо: в сучасній, постмайданній Україні немає місця політичним репресіям, ми не допустимо жодних порушень прав громадян України і будемо всіляко присікати спроби політичного тиску на членів партії «Європейська Солідарність». «Європейська Солідарність» вимагає створення спеціальної комісії з метою службової перевірки ситуації в бібліотеці по вул. Запорізького козацтва та звільнення керівництва закладу за політичний тиск на своїх співробітників. Ми будемо ретельно слідкувати за перебігом подій, і не дамо причетним уникнути відповідальності за грубі порушення прав наших партійців. Бо як би не хотілось нинішній владі на Банковій повернути країну до диктатури, часи Януковича в Україні давно закінчились», – зазначають в заяві.

Сама директорка бібліотеки по вул. Запорізького козацтва Наталія Мишова заперечує наявність політичного тиску на свою підлеглу:

«Це не через політичні вподобання, а через службову невідповідність. Вона погано знаходила спільну мову з дітьми й не могла самостійно розробити сценарій дитячого заходу. Так це входить в обов’язки бібліотекаря», – прокоментувала Наталія Мишова.

Цікаво, що версії щодо причини звільнення Бохочарової у директорки бібліотеки і директорки департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, якому підпорядковується установа, різні. Попри величезний резонанс, який виник в соцмережах через ситуацію в бібліотеці, очільниця департаменту Катерина Сімонова не змогла назвати причину звільнення Бохочарової. Але як і її підлегла заперечила наявність політичного тиску:

«Ні, це в жодному разі так не було. Ну ви ж розумієте, що сьогодні навіть немає такої статті звільнення за політичні вподобання. Я думаю, що виник якийсь конфлікт, шляхом проведення розслідування, згідно законодавства ми з’ясуємо що там і як, і анонсуємо результати», – прокоментувала Катерина Сімонова.

В свою чергу в «Європейській Солідарності» заявляють, що триматимуть ситуацію на контролі. На сесії Запорізької міської ради партійці мають за мету ініціювати створення спеціальної комісії, яка має розібратись в ситуації.

Читайте також: Після пожежі ремонт запорізької школи триває кілька років: вже треба 150 млн грн

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/novosti/yevropeyska-solidarnist-vymahaie-prytiahnuty-do-vidpovidalnosti-kerivnytstvo-zaporizkoi-biblioteky-za-politychnyy-tysk-na-spivrobitnykiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top