«Європейська Солідарність.Запоріжжя» долучилася до всеукраїнської ініціативи «Мільйон дерев за добу», та висадила сотні дубів на острові Хортиця.

Екологічний десант активістів територіальної організації «Європейська солідарність. Запоріжжя» висадився суботнім ранком на території суворої заповідності Хортиці – Протовче.  Перші  історичні згадки про це місце у південній частині острова  знайдено  у “Повісті временних лєт”, написаної у  1103 році. Територія має багато давніх історичних та природніх пам’яток, серед яких вчені заповідника називають хортицьку діброву, де росли десятки тисяч  столітніх дубів. Та наприкінці 19 століття дуби-велетні  вирубили.

В рамках  всеукраїнської акції «Мільйон дерев за добу» «Європейська Солідарність. Запоріжжя» відновлювала давню діброву. Партійці, серед яких ветерани АТО, волонтери, підприємці, відомі громадські діячі, кандидати в депутати місцевих рад, гуртом висадили тут три сотні дубів.

За словами голови Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», народного депутата восьмого скликання, лідера Запорізького Євромайдану, кандидата в депутати Запорізької обласної ради Ігоря Артюшенка, дбайливе ставлення до рідного міста, його історії та екології –  один з пріоритетів для партійців «ЄС».

«Сьогодні «Європейська Солідарність» долучилася до Всесвітньої акції, в рамках якої  Україна має висадити мільйон дерев по всій країні. Безпосередньо запорізька команда  “Європейської Солідарності” сьогодні висадила триста дубів на острові Хортиця. Тому що ми вважаємо, що наше місто повинно бути затишним  та квітучим. На жаль, ми маємо вкрай важку екологічну ситуацію в нашому рідному місті: запоріжці живуть фактично в умовах екоциду. А тому проведення подібних заходів з озеленення – це тільки одна з частин екологічної програми нашої партії» – зазначив Ігор Артюшенко.

Як розповів учасникам акції їхній колега – легендарний запорізький «кіборг», ветеран АТО, завідуючий відділом Національного заповідника «Хортиця», кандидат в депутати до Запорізької міської ради Вячеслав Зайцев,  створення нової  хортицької діброви  неабияк допоможе  не тільки екології міста, а й тваринному  світу  заповідного острова.

« Хортиця  – це ж  і природній заповідник. У нас тут присутні  природні зони, які є в Україні –  скелі на півночі, плавні на півдні –  і тут плавні починаються. Природнє різноманіття і відродження дібров – це збільшення біомаси для природного світу.  Наприклад  на Хортиці живе величний хижак –  орлан білохвост, і ці птахи гніздяться  саме на високих дубах, яких наразі на острові залишилося небагато. А  олені! А кабани! Вони ж харчуються жолудями в тому числі!» – розповів Вячеслав Зайцев.

За словами учасників  акції, вони  вважають за честь долучитися до того, аби рідна запорізька земля  була  квітучою та красивою.

Відома в Україні запорізька волонтерка, кандидат   до Запорізької міської та обласної ради  Надія Мороз запевнила, що, за традицією українці  саджали дуби у найвизначніші для життя моменти, і саме такий час Україна переживає сьогодні.

«Для  українського народу  дуб – завжди був символом міці, могутності,  звитяги. Козаки освячували шаблі перед походом під дубами. Коли народжувався синочок – саджали дуба дома в родині. А коли підростала дівчина, була на виданні, батьки благословляли  під дубом дівчину на хорошу долю.  Ми не просто вибрали дуб. Бо дуб, це таке  питоме дерево острова Хортиця,  воно росло тут з давніх часів. І після різних історичних подій їх  тут не стало, але ми сьогодні відроджуємо цю традицію. Дуби на Хортиці  будуть рости, а  з  ними будуть рости і тягнутися до сонця, до світла –  і наша Україна, і наша надія, і наші зусилля до її розвитку. Мені здається, що сьогодні момент переламний. Сьогодні ми саджаємо дуби і кажемо: ми йдемо на вибори не просто брати участь –  ми йдемо на вибори перемагати» –  акцентувала  Надія Мороз.

Активісти «ЄС» попрацювали організовано і злагоджено, і невдовзі сотні зелених саджанців вже прикрасили голий степ, який там був до того. Зелень таки справді варто саджати!

Сообщение «Європейська Солідарність.Запоріжжя» долучилася до всеукраїнської ініціативи «Мільйон дерев за добу», та висадила сотні дубів на острові Хортиця. появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/ievropejska-solidarnist-zaporizhzhja-doluchilasja-do-vseukrainskoi-iniciativi-miljon-derev-za-dobu-ta-visadila-sotni-dubiv-na-ostrovi-horticja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top