«Європейські країни відмовилися від практики загальнонаціональних референдумів» – Ігор Артюшенко

В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили закон Зеленського про референдум.

26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні закон Зеленського про народовладдя. Законопроєкт №3612 пропонує такі види всеукраїнського референдуму за предметом:

– затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;

– вирішення питання загальнодержавного значення;

– зміна території України;

-втрата чинності законом України або окремими його положеннями.Законопроєкт також передбачає запровадження електронних процедур під час організації та проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко наголосив, що на референдуми – це серйозний інструмент посилення влади, тому на референдум не можна виносити політичні питання.

«Позитивний досвід референдумів у світі можна знайти тільки у випадку винесення місцевою владою на плебісцит неполітичних питань. Якщо ми почнемо перелічувати випадки, коли референдум використовували на національному рівні, то побачимо, що це призводило або до легалізації військових завоювань, або до посилення диктаторського впливу», – зазначив політик.

Ігор Артюшенко навів яскравий приклад сусідніх країн, де референдуми призвели до диктатури.

«Європейські країни відмовилися від практики загальнонаціональних референдумів, але поруч з нами є Білорусь та Росія, які завдяки плебісцитам значно посилили владу президентів, перетворивши їх на пожиттєвих диктаторів», –  зазначив Ігор Артюшенко.

Сообщение «Європейські країни відмовилися від практики загальнонаціональних референдумів» – Ігор Артюшенко появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/ievropejski-kraini-vidmovilisja-vid-praktiki-zagalnonacionalnih-referendumiv-igor-artjushenko.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top