Як зараз у Запоріжжі виглядає місце падіння ракети ймовірного виробництва КНДР (ФОТО, ВІДЕО)

30 грудня 2023 року, близько 11:34, ворог атакував Запоріжжя однією ракетою.

«Силами ППО ракету знешкоджено. Рештки впали на відкритій території на околицях міста Запоріжжя.

Інформація про постраждалих та руйнування не надходила», — повідомив очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко.

За попередньою інформацією, тип ракети був визначений, як Іскандер-М.

Але пізніше, під час трансляції національного телемарафону, військовий експерт Олександр Мусієнко зазначив, що на думку США, північнокорейська балістична ракета була вперше використана Росією на території України 30 грудня минулого року і впала в полі в Запорізькій області.

«Ми всі розуміємо, що вочевидь не поле було ціллю, а мабуть Запоріжжя чи інший населений пункт, куди ракета мала влучити. Тобто, стався просто аварійний сход, як кажуть в країні-агресорі. Можна допустити, що перший випадок застосування був проблемним або російський персонал військових, які запускали ракету, недовчився, тому щось пішло не так», — сказав Мусієнко.

Експерт додав, у США вважають, що це фактично ракети середньої дальності, тому що «можуть долати відстань навіть більшу ніж «Іскандер» — до 900 км».

«З того, що відомо про типи цих ракет, КН-23 вважається копією «Іскандеру», бо дуже схожа за своєю характеристикою. Вочевидь, що Росія спочатку допомогла Північній Кореї з виготовленням цих балістичних ракет, а потім купила. А це свідчить про те, що у російської військової промисловості виникли проблеми з виробництвом саме балістичних ракет. За даними західних аналітиків і української розвідки, Росія виробляє близько 100 крилатих ракет на місяць, але по балістичним ракетам інформації немає», — підкреслив Мусієнко.

Директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих повідомив, що є певні підтвердження того, що Росія щонайменше двічі використовувала для обстрілів України ракети виробництва КНДР.

Про це він розповів в етері Еспресо.

«Наше видання отримало певне підтвердження того, що Росія дійсно використовує ракети виробництва КНДР для обстрілів території України. Це вже відбувалось двічі. Одна з цих ракет впала неподалік Запоріжжя, а інша була застосована на Харківському напрямку. Зараз, наскільки я розумію, фахівцям важко достеменно встановити точний тип ракет. Втім, все свідчить про те, що це можуть бути саме ракети KN-23», — розповів Рябих.

За словами фахівця, ракета KN-23, виготовлена в КНДР, є потужною зброєю ураження.

«Слід зауважити, що ракет КНДР KN-23 дуже дивним чином схожа з російською ракетою «Іскандер». Збігаються вони по параметрах та габаритах. Корейці змогли дуже швидко опанувати й виробляти схожі ракети. По суті, KN-23 дуже серйозна ракета, яка може нести бойову частину у 500 кг», — додав він.

Так виглядала воронка, яка утворилася внаслідок падіння ракети:

Так вона виглядає зараз: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zaraz-u-zaporizhzhi-viglyadaye-mistse-padinnya-jmovirnoyi-raketi-virobnitstva-kndr-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top