ЄС інвестує в доступне та енергоефективне майбутнє України

25 червня українські високопосадовці, представники муніципальної влади та громадянського суспільства зустрілися з представниками ЄС та міжнародних фінансових інституцій для обговорення поточних реформ у житловому секторі України. Захід організовано у межах проєкту ЄС «Стратегічна технічна допомога у реформах на шляху до енергоефективності та відновлюваних джерел енергії (STARTER)», який реалізується в співпраці з Міністерством відновлення України та Європейським інвестиційним банком.

Розроблення всеосяжної стратегії та рамок для житлового сектору в Україні спрямоване на забезпечення інклюзивного та енергоефективного підходу, який задовольняє суттєві потреби українського народу та відповідає курсу ЄС. Водночас важливо задовольнити як короткострокові, так і довгострокові потреби всіх українців у сталому та доступному житлі.

Тому на заході обговорювали виклики та можливості, пов’язані з поточними реформами в житловому секторі України. Це надало платформу для обміну досвідом із практичних аспектів житлової реформи та уроками, отриманими від реалізації житлових програм. Також була можливість обговорити співпрацю між національними, місцевими та громадськими представниками, а також міжнародними донорами та МФІ.

Керівник відділу енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні Жослен Корне зазначив: «Систематичні обстріли російськими військами цивільної інфраструктури, зокрема багатоквартирних будинків, значно збільшили потребу в житлі для українців. ЄС вирішує це питання різними способами. Як через підтримку реформ у житловому секторі, що входять до Плану України від українського уряду, так і через надання гарантій та змішаного фінансування для інвестицій для відновлення пошкоджених війною будівель та будівництва нового доступного житла. Вкрай важливо, щоб український уряд зміцнював роль об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у плануванні та реалізації цих майбутніх проєктів, забезпечуючи, щоб голоси окремих власників житла були почуті та мали пріоритет».

ДОВІДКОВО

Найнагальнішою проблемою для понад мільйона внутрішньо переміщених осіб є доступ до безпечного та доступного житла. Загальна потреба в реконструкції та відновленні житлового сектору становить 72,8 мільярда євро, згідно зі Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення, оновленою в лютому 2024 року Світовим банком, урядом України, Європейським Союзом та ООН.

Для збільшення варіантів доступного та гідного житла важливо розробити та впровадити цільові стратегії, які знижують витрати на житло та зміцнюють доходи домогосподарств. Для цього ЄС може підтримати зростання варіантів якісного житла за допомогою довгострокових інвестицій ЄІБ. Інвестиції будуть здійснюватися відповідно до всеосяжної стратегії та рамок для житлового сектору в Україні, спрямованих на забезпечення інклюзивного та енергоефективного підходу, що відповідає значним потребам та узгоджується зі стандартами ЄС.

Джерело: Представництво ЄС в Україні

Сообщение ЄС інвестує в доступне та енергоефективне майбутнє України появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top