Швидке виснаження запасів газу та загрозливе скорочення поставок з Москви спричинили нову енергетичну кризу для Європи, яка все ще відчуває відлуння потрясінь дворічної давнини.
Ескалація напруженості в Україні призвела до зростання цін на газ приблизно на 45 відсотків цього року.
Незважаючи на те, що це все ще значно нижче за рекорди 2022 року, вони достатньо високі, щоб поглибити кризу вартості життя для домогосподарств і посилити конкурентний тиск на виробників.
Ціни відображають можливу втрату частини залишків дешевих російських потоків, затримки додаткових поставок зрідженого природного газу зі США та холодну зиму. Зберігання газу є порятунком у найхолодніші періоди, але запаси цього року стрімко зменшуються після того, як морози та холодні вітри збільшили попит на опалення.
Понад два роки після того, як президент Володимир Путін запровадив енергетику як зброю, Європа намагається захистити свою енергетичну систему. Напружений ринок відображає виклик континенту повністю відмовитися від російського викопного палива. Ситуація ось-ось погіршиться, оскільки поставки газу, які допомогли заповнити запаси в 2024 році, ймовірно, будуть недоступні наступного року, що посилює тиск на ціни.
«У нас все ще є проблеми з газопостачанням, – заявив на конференції в п’ятницю Маркус Креббер, генеральний директор RWE AG. – Якщо ми справді хочемо бути незалежними від російського газу, нам потрібно мати більше імпортних потужностей, і ми, ймовірно, побачимо це знову цієї зими, тому що сховища газу спорожняються досить швидко, оскільки у нас холодний початок зими».
Війна Росії проти України загострюється, і обидві сторони цього тижня завдали ракетних ударів, намагаючись отримати перевагу перед поверненням Дональда Трампа в Білий дім. У результаті зростання напруженості США ввели санкції проти Газпромбанку, останнього великого фінансового інституту, звільненого від штрафів і постачальника платежів за російський газ.
Сообщение Європа на порозі нової енергетичної кризи появились сначала на Газета МИГ.