Минулорічне літо було найтеплішим за 2000 років. Рекорд літніх температур Північної півкулі за два тисячоліття показав, наскільки 2023 рік був аномально спекотним. Знахідка є яскравим підтвердженням потепління з доіндустріального періоду.
І як прогнозують, це тільки початок. В Італії, Іспанії, Франції, Германії, Польщі та Україні – надзвичайна хвиля спеки, температура повітря вперше в історії (!) сягає 48 градусів на цьому тижні, і це тільки початок. Також спостерігається рекордна температура поверхні морів та рекордна низька протяжність морського льоду в Антарктиці.
Згідно з даними європейських вчених, минуле літо було найспекотнішим на Землі за останні 2000 років у Північній півкулі, Паризька угода 2015 року, яка мала на меті стримати глобальне потепління на 1,5 градуса за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальним рівнем, вже була порушена.
Зокрема, нові оцінки, отримані на основі записів деревних кілець, показують, що літо 2023 року було на 2,07 градуса за Цельсієм теплішим, ніж доіндустріальний рівень, що означає, що світове потепління перевищило попередні оцінки, згідно з якими ця кількість була на 1,48 градуса за Цельсієм вище доіндустріального рівня. рівнях. Порівняно мізерні дані про південну півкулю, яка інакше реагує на зміну клімату, ніж її північна, ускладнюють висновки щодо клімату цього регіону за останні дві тисячі років, кажуть вчені, тому їхнє дослідження зосереджено на північній півкулі. .
Тим не менш, нове відкриття не стало несподіванкою для кліматологів, оскільки минулого літа ми спостерігали рекордні температури в США, Європі, Китаї та інших регіонах світу. Було достатньо жарко, щоб розтанути морський лід в Антарктиці до неперевершених мінімумів і спровокувати найгірший сезон лісових пожеж у Канаді, які спалили безпрецедентні 45 мільйонів гектарів землі.
Всесвітня метеорологічна організація заявила, що в перші кілька днів липня на планеті були самі спекотні дні за всю історію спостережень. Очікується, що глобальна температура продовжить підвищуватись і будуть побиті нові погодні рекорди.
Сообщение Європа в опіках, обпечена й Україна: глобальні спостереження та локальні поради появились сначала на Газета МИГ.