ДЕНЬ 1133-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1133 RUSSIAN AGRESSIO
1 квітня Міжнародний день птахів або День орнітолога. Це свято було встановлено з метою привернення уваги до охорони птахів та вшанування праці орнітологів, які займаються дослідженням птахів.
Дата була обрана на честь підписання Міжнародної конвенції з охорони птахів 1 квітня 1906 року. Це була перша міжнародна угода, що ставила за мету захист пташиного світу. Свято як дитяче і навчальне започаткували в США ще 1894 року, коли педагог Чарльз Бебкок організував перші заходи на підтримку птахів.
1 квітня святкують День народження долара. Саме 1 квітня 1778 року американський бізнесмен Олівер Поллок вперше використав знак долара ($).
Він створив цей символ, поєднавши літери «U» та «S», що позначали «United States», або ж адаптував його з іспанського герба.
1 квітня в Україні і світі святкують День гармонії здоров’я. Особливий день, присвячений балансу між фізичним і психічним станом людини.
Головна ідея цього свята — нагадати, що справжнє здоров’я полягає не лише у відсутності хвороб, а й у гармонії тіла, розуму та емоцій. Цього дня рекомендується більше уваги приділити власному самопочуттю: зайнятися спортом, практикувати медитацію чи дихальні техніки, відпочити від стресу та переглянути свої харчові звички. Такі прості кроки допомагають підтримувати гармонію в організмі та покращувати якість життя.
А ще 1 квітня Міжнародний день фріволіте. Присвячений стародавньому мистецтву плетіння мережива за допомогою техніки фріволіте. Цей процес полягає в створенні складних, витончених узорів шляхом зав’язування вузлів і петель, що дає змогу виготовляти серветки, прикраси та інші декоративні елементи.
Фріволіте з’явилося в XVIII столітті і є нащадком давніших технік вузликового плетіння, яке поширилося з Італії в інші європейські країни. Міжнародний день фріволіте — це свято, коли майстри та любителі цього мистецтва зібираються разом, щоб поділитися своїми роботами, навичками та творчими ідеями.
1 квітня святкують День смішного читання. Це чудова можливість зануритися в гумористичну літературу та показати, як книги можуть бути такими ж веселими, як і інші розваги. Сміх у літературі має довгу історію.
Вже в античній Греції існували твори, які змушували читачів сміятися, і це традиція продовжувалася через століття. Завдяки розвитку друкарства гумор у книгах став ще доступнішим, і читачі отримали можливість насолоджуватися веселими історіями.
Також 1 квітня День розчинної кави. Ця дата пов’язана з моментом, коли 1938 року компанія Nestlé представила розчинну каву на ринку.
Ідея створення розчинної кави виникла в результаті багаторічної роботи хіміків, зокрема Макса Моргенталера, який разом зі своєю командою вдосконалив технологію, щоб отримати зручний та швидкий спосіб приготування кави.
1 квітня святкують День сміху. Це свято відзначають у багатьох країнах, і воно стало традицією, коли люди жартують один з одним. Існують різні версії, як виник цей день. Одна з них стверджує, що після введення григоріанського календаря 1582 року, де новий рік перенесли на 1 січня, люди, які продовжували святкувати його в кінці березня — на початку квітня, стали об’єктами жартів.
Інша версія пов’язує свято з весняними обрядами, які в Стародавньому Римі та Єгипті святкували на початку квітня. Тоді люди влаштовували урочистості з жартами, які потім стали частиною сучасного святкування.
Є також теорія, що свято птахів і дурнів, яке існувало в середньовіччі, стало основою для сучасних розіграшів 1 квітня.
День ангела 1 квітня в Івана, Макара, Марію, Сергія, Юхима
© pixabay.com
Іван — давньоіудейське походження, означає “милість Божа”. В дитинстві оптимістичний, добрий. В дорослому віці стає працьовитим, цілеспрямованим.
Макар — давньогрецьке ім’я, перекладається як “блаженний”. В дитинстві добродушний, чесний. В дорослому віці стає справедливим, прямим, ніколи не лестить.
Сергій — латинське коріння, тлумачиться як “знатний”. В дитинстві уважний, чутливий. В дорослому віці стає більш впевненим в собі, комунікабельним.
Юхим — давньогрецьке походження, означає “благочестивий”. В дитинстві працьовитий, але йому не вистачає наполегливості. В дорослому віці стає емоційним, товариським.
Марія — давньоєврейське ім’я, перекладається як “кохана”. В дитинстві добра, чуйна. В дорослому віці стає ерудованою, розумною, має гострий розум.
Пам’ятні дати і події 1 квітня
220 років від дня народження Платона Бориспольця [1805–1880], українського художника, літографа;
120 років від дня народження Богдана Сарамаґи [1905−1975], українського композитора, диригента, режисера, скрипаля, педагога [США];
100 років від дня народження Стефанії Петраш-Січко [1925−1996], української громадської діячки, правозахисниці, учасниці національно-визвольного руху;
90 років від дня народження Вадима Крищенка [1935], українського поета-пісняра;
50 років від дня відкриття в Києві Державної бібліотеки України для юнацтва.
- 527 рік — Юстиніан І розпочав правління як імператор Східної Римської імперії;
- 1579 рік — Стефан Баторій заснував Віленський університет — перший у Балтії;
- 1889 рік — у Чикаго вперше з’явилася у продажу посудомийна машина, яку створила Джозефіна Кокрейн;
- 1890 рік — бельгієць Шарль ван Деполь запатентував у США перший у світі тролейбус;
- 1906 рік — підписано міжнародну угоду щодо захисту птахів, що стало підґрунтям для Міжнародного дня птахів;
- 1917 рік — у Києві відбулося Свято Свободи — масштабна національна маніфестація;
- 1918 рік — створено Королівські повітряні сили Великої Британії;
- 1919 рік — заповідник Асканія-Нова отримав статус народного парку;
- 1924 рік — Адольфа Гітлера засуджено до п’яти років ув’язнення за спробу державного перевороту;
- 1933 рік — нацисти оголосили бойкот єврейському бізнесу у відповідь на «світову єврейську змову»;
- 1937 рік — Бірма відокремлена від Індії як окрема адміністративна одиниця;
- 1939 рік — після поразки республіканців Франсіско Франко проголосив перемогу в громадянській війні в Іспанії;
- 1946 рік — Сінгапур став британською колонією, а на території півострова Малакка утворився Малайський Союз;
- 1976 рік — засновано компанію Apple, яку створили Стів Джобс і Стів Возняк;
- 1979 рік — за результатами референдуму Іран став ісламською республікою;
- 2009 рік — Албанія та Хорватія офіційно приєдналися до НАТО;
- 2016 рік — початок чотириденного збройного конфлікту між Азербайджаном і Карабахом;
- 2022 рік — українські сили повністю звільнили Київську область від російських окупантів.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-sogodni-1-kvitnya-svyato-v-ukrayini-scho-svyatkuyut-2795868.html
daytoday.ua/1-kvitnia
glavcom.ua/news/
Сообщение 1 квітня – Міжнародний день птахів або День орнітолога появились сначала на Газета МИГ.