Дружина захисника Ілона Скутельник поділилася своєю радістю та розповіла історію чоловіка
Максим Скутельник служить в 501 ОБМП з 2016 року. Після підписання контракту він переїхав з Черкас до Бердянська, де разом з сім’єю прожив вісім років. Тут у Максима та Ілони народився син Даніл.
Після окупації міста та виходу захисника в полон, Ілона разом з дитиною покинула Бердянськ. Історію цієї незламної сім’ї оприлюднив «Бердянськ 24».
Ілона розповіла, що про полон чоловіка дізналася від інших дружин морпіхів, адже жодної інформації про Максима в російському інфопросторі не було. Через п’ять місяців після виходу підрозділу у полон бердянка отримала листа з в’язниці. Чоловіка утримували в СІЗО №2 у Старому Осколі.
Ілона боролася за повернення чоловіка, брала участь в акціях на підтримку військовополонених і вірила, що Максим обов’язково повернеться.
Вона поділилася своїми відчуттями, коли дізналася про його обмін.
«Ви знаєте, було відчуття ступору. Я стільки плакала доки його чекала, а вчора в мене не було жодної сльози. Напевно, я вже все своє виплакала. Неймовірні емоції, з’явилося відразу таке відчуття спокою, що ось він вже в безпеці. Хотілося б, щоб всі родини, які так довго чекають, якнайшвидше обійняли своїх рідних. Тепер ще більше вірю в різдвяну магію та здійснення бажань. Бо моє збулось», – розповіла виданню Ілона.
Також стало відомо, що під час останнього обміну військовополоненими 30 грудня повернувся прикордонник з Бердянська.
Напередодні Нового року відбувся великий обмін полоненими. Україна повернула 189 громадян нашої країни, з яких 187 — військові. Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.
Це один із найбільших обмінів, проведених Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, з моменту повномасштабного вторгнення.
Це 59-й обмін з початку повномасштабного російського вторгнення. Загалом за цей час Координаційному штабу за дорученням Президента України вдалося звільнити з російської неволі вже 3956 людей. Зокрема, у цьому році вдалося визволити 1358 наших людей — як військових, так і цивільних.
У цьому році також були звільнені наші військовослужбовці, які отримали в рф так звані «вироки»
Одинадцятий за ліком обмін у 2024 році дозволив звільнити:
- 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО),
- 43 – НГУ,
- 33 – ДПСУ,
- 24 – ВМС.
Крім Маріуполя та острова Зміїного, звільнені захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а нацгвардійці несли службу з охорони Чорнобильської АЕС. Також ми повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.
За інформацією голови Запорізької ОДА Івана Федорова, повернулися в Україну 22 захисника, які проходили службу в бригадах Запорізької області. 16 військовослужбовців — нацгвардійці.
Читайте також: Запорізька область увійшла у п’ятірку «найтривожніших» регіонів за підсумками року
“Всі вони наразі проходять медичний та психологічний огляд. Чекаємо додому кожного”, — зазначив Іван Федоров.
Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.
Також з неволі повернулися двоє цивільних, яких росіяни захопили у Маріуполі.
Традиційно команда, яка займаєтьс питанням повернення захисників і цивільних додому, висловлює подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну.
“Нагадаємо, що найбільше повернення додому наших оборонців сталося 3 січня цього року. Тоді Координаційний штаб зміг повернути додому 230 людей.
На жаль, чимало українських громадян – як військовослужбовців так і цивільних – продовжують перебувати в російській неволі. Координаційний штаб робить усе можливе, щоби продовжувати перемовини і звільняти з полону наших людей. Ми пам’ятаємо про кожного і кожну”, зазначили у штабі.
До речі, російська сторона повідомила про обмін 31 грудня по формулі 150 на 150.
Раніше ми писали, що родини військовополонених провели 31 грудня у Запоріжжі акцію з перформансом, ялинкою і фотовиставкою.
Джерело