ДЕНЬ 869-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 869 RUSSIAN AGRESSION
11 липня Всесвітній день народонаселення (World Population Day). Таку подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 1989 році.Дата святкування обрана на честь дати перевищення кількості населення планети відмітки 5 мільярдів осіб, що відбулось саме цього дня у 1987 році.
/znaj.ua/popcorn/vsesvitnij-den-narodonaselennya
Кожен рік Всесвітній день народонаселення має певну основну тематику. Наприклад, у певні роки він був присвячений навчанню дівчат, плануванню майбутнього, ролі чоловіків у справі охорони здоров’я матері, молоді та рівності.
ООН прогнозує збільшення кількості людей на Землі до 10 мільярдів (приблизно до 2050 року). На відміну від Китаю, США та Індії, в Україні чисельність населення протягом всього періоду незалежності стрімко спадала. Через війну втрати демографічного капіталу в Україні шалені за обсягом та болем, не лише з погляду демографічної статистики.
11 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день ефірних олій (International Essential Oils Day) – це день, присвячений визнанню переваг і про використання ефірних олій. Це свято присвячене визнанню переваг і використанню ефірних олій.
Метою цієї події є поширення інформації про силу ефірних олій. Ароматичні рослини відомі тисячоліттями, їх використовували в косметичних, духовних та емоційних цілях. Проте ефірні олії стали доступними лише після винайдення процесу дистиляції близько 3000 року до нашої ери. Ефірні олії, що є висококонцентрованими рослинними екстрактами, отримують або шляхом дистиляції з парою, або механічним пресуванням шкірки цитрусових. Ці олії несуть в собі суть рослинних компонентів. Отримані ефірні олії, що відрізняються за кольором і запахом, допомагають організму збалансувати його природні функції, працюючи з його зцілючими механізмами.
Ефірні олії можна наносити безпосередньо на шкіру або використовувати іншими способами. Широкий асортимент ефірних олій, отриманих з різних видів рослин, дозволяє отримати різноманітні аромати та відтінки.
11 липня Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни (World Benzodiazepine Awareness Day), покликаний підвищити рівень обізнаності та проінформувати суспільство про довгострокові ризики, пов’язані з вживанням бензодіазепінів.
Бензодіазепіни – це клас психоактивних речовин, які допомагають заспокоїтися та полегшити засинання, зменшують тривожність та напруженість, знижують рівень тривожності. Але при цьому викликають залежність.
Щорічне відзначення цієї події привертає увагу до негативних наслідків тривалого вживання бензодіазепінів. Всесвітній день обізнаності про бензодіазепіни був заснований активістами, які пережили травми, пов’язані з бензодіазепінами, і прагнули підвищити обізнаність про ризики та зростаючу проблему непередбачуваної залежності від цих препаратів.
Також 11 липня День пам’яті жертв геноциду жителів Сребрениці в Європейському союзі. Він приурочений до однієї з найвідоміших і найкривавіших подій розпаду Югославії 1991–1999 років.
Геноцид у Сребрениці стався 1995 року, коли боснійські серби захопили місто 11 липня, а в наступні дні вбили близько 8000 мусульманських чоловіків і підлітків. Це страшний акт масового вбивства, який залишив глибокий слід в історії Європи. Різанина в Сребрениці, визнана найгіршим злочином на європейській землі з часів Другої світової війни, є болісним символом неспроможності міжнародного співтовариства втрутитися та запобігти геноциду.
Як назвати дитину, яка народилася 11 липня
Іменини: Аркадій, Іларіон, Лев, Олена, Ілона, Ольга.
Талісманом людини, народженої 11 липня, є опал.
Від давніх часів людина наділила цей камінь надзвичайними магічними властивостями. Вважається, що опал є покровителем нематеріальних благ.
Цього дня народилися:
- 1920 рік — американський актор українського походження, зіграв роль Тараса Бульби в американській екранізації твору Гоголя Юл Бріннер;
- 1939 рік — український поет-шестидесятник Борис Нечерда;
- 1969 рік — український письменник, філософ, автор геокультурної концепції “Мезогея (МезоЄвразія)”, автор книжки “Пошуки заповітного царства” Олег Гуцуляк.
Пам’ятні дати і події 11 липня
- 1533 рік — відбувається битва золотих шпор;
- 1533 рік — папа Климент VII оголошує, що шлюб короля Англії Генріха VIII і Катерини Арагонської все ще дійсний та відлучає короля від церкви;
- 1576 рік — англійська експедиція Мартіна Фробішера відкриває Ґренландію;
- 1657 рік — відбувається битва під Магеровом;
- 1700 рік — засновують Берлінську академію наук;
- 1888 рік — у Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкривають пам’ятник Богдану Хмельницькому;
- 1943 рік — кульмінація Волинської трагедії;
- 1944 рік — засновують Українську Головну Визвольну Раду — політичний провід УПА;
- 2008 рік — компанія “Apple Inc.” відкриває iPhone App Store;
- 2014 рік — внаслідок ракетного обстрілу з території росії в районі Зеленопілля гине 36 українських військових.
Джерела:
daytoday.ua/11-lypnia
https://tsn.ua/other/yake-11-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2614662.html
Сообщение 11 липня – Всесвітній день народонаселення появились сначала на Газета МИГ.