ДЕНЬ 871-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 871 RUSSIAN AGRESSION
13 липня Міжнародний день гірських порід (International Rock Day). Мета цього дня полягає в сприянні глобальному розумінню фундаментальної ролі гірських порід, які охоплюють три категорії: магматичні, осадові та метаморфічні. Міжнародний день гірських порід та геологія, що вивчає гірські породи, пропонують дізнатися про ці захоплюючі природні структури, які роблять значний внесок у життя нашої планети і людини.
Гірські породи – це природні тверді агрегати одного або декількох мінералів або мінералоїдів, які вкривають всю Землю.
Зовнішній твердий шар Землі, літосфера, складається з гірських порід, і вони відіграють важливу роль в еволюції та виживанні людини протягом всієї історії. Магматичні гірські породи зароджуються глибоко в надрах Землі у вигляді магми або розплавленої породи, тоді як осадові гірські породи – це вивітрені уламки, перенесені водою, вітром і льодом.
Незважаючи на свою, здавалося б, повсякденну присутність, гірські породи відіграли значну роль в еволюції людства і продовжують залишатися фундаментальною основою нашого існування і сьогодні.
Також 13 липня Міжнародний день головоломки. Цей день присвячений вшануванню кубика Рубіка, чудової тривимірної головоломки, яку 1974 року винайшов угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубік. Кубик Рубіка швидко став однією з найпопулярніших головоломок в усьому світі від моменту свого створення, з понад 350 мільйонами кубиків, проданих по всьому світу.
Відзначення Міжнародного дня головоломки значно ширше, ніж згадка про винайдення головоломки. В цей день ми говоримо про важливість стимулювання розуму й логіки, розвиток навичок вирішення проблем і, що найважливіше, дозвілля та відпочинок, доступний навіть в дорозі.
Тож у цей особливий день візьміть у свої руки кубик Рубіка, покрутіть його та насолоджуйтеся хвилюванням і задоволенням, які він приносить!
13 липня святкують Всесвітній день року (World Rock Day), або Dia Mundial Do Rock, як його називають у Бразилії, – це свято, яке відзначається 13 липня щороку, переважно в Бразилії. Свято присвячене рок-музиці, яка має своїх шанувальників по всьому світу.
Цей день був призначений для вшанування рок-музики і пам’яті про культовий благодійний концерт Live Aid 1985 року, який зібрав значні кошти для допомоги голодуючим в Ефіопії. День був обраний відповідно до коментаря відомого музиканта Філа Коллінза, який виступав на концерті. Він висловив побажання, щоб дата концерту, 13 липня, відзначалася як “Всесвітній день року”.
Рок-музика, яка зародилася в США як рок-н-рол, з тих пір розділилася на безліч піджанрів, зарекомендувавши себе як глобальне явище. Історія жанру сягає кінця 1940-х – початку 1950-х років у Сполучених Штатах, тоді як його британський варіант з’явився наприкінці 1950-х років, зробивши значний внесок у Британське середовище в середині 1960-х років. З часом розвинулися різні піджанри рок-музики, від фолк-року до глем-року та панк-року, кожен з яких має свої унікальні особливості та чарівність.
Також 13 липня Міжнародний день купання голяка (International Skinny Dip Day) – це жартівливе і нетрадиційне щорічне свято, яке зазвичай відзначається у другу суботу липня. Хоча це свято може викликати і сміх, і здивування, воно означає більше, ніж просто купання голяка.
Він пропагує бодіпозитив, заохочує свободу самовираження, а також святкує радість і звільнення від перебування на природі. Міжнародний день купання голяка – це не лише про сам акт купання, але й про основоположні принципи бодіпозитиву та самоприйняття. Це день, коли учасники, вільні від обмежень одягу, можуть по-справжньому оцінити і полюбити своє тіло, а також відчути унікальний зв’язок зі світом природи.
13 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день рому (World Rum Day) – це святкова подія, присвячена святкуванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення рому. Щорічно в другу суботу липня вона об’єднує шанувальників рому, барменів, винокурні та бренди з усього світу, щоб вшанувати цей алкогольний напій.
Всесвітній день рому був заснований у 2019 році Полом Джексоном, відомим письменником і редактором Всесвітнього путівника по рому. Пристрасть Джексона до рому і бажання дати йому визнання, на яке він заслуговує, призвели до створення цього всесвітнього свята. З моменту свого заснування Всесвітній день рому набув величезної популярності, а заходи, акції та онлайн-активності залучають любителів рому по всьому світу.
Історія рому сягає 17 століття і тісно пов’язана з Карибським басейном та Вест-Індією, де процвітали плантації цукрової тростини. Виробництво рому з меляси або соку цукрової тростини стало важливою галуззю промисловості, впливаючи на торгівлю і навіть відіграючи певну роль в історичних подіях, таких як Американська революція. Ром був настільки цінним, що його навіть використовували як грошову одиницю.
Як назвати дитину, яка народилася 13 липня
Іменини: Антон, Гавриїл, Степан, Юліан.
Талісманом людини, народженої 13 липня, є нефрит.
Справжній камінь-амулет, який був відомий з давніх часів. Здавна вірили, що нефрит здатний вилікувати людину від ниркової недостатності.
Цього дня народилися:
- 1939 рік — український письменник, народний депутат України Мовчан Павло Михайлович;
- 1940 рік — український поет, правозахисник, громадський діяч, член Української гельсінської групи від 1979, один із засновників НРУ та УРП на Дніпропетровщині Іван Сокульський;
- 1976 рік — український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст Олег Сенцов.
Пам’ятні дати і події 13 липня
- 1260 рік — відбувається битва біля озера Дурбе;
- 1772 рік — британський мореплавець Джеймс Кук починає перше в історії навколосвітнє плавання із заходу на схід;
- 1837 рік — королева Вікторія переїжджає до Букінгемського палацу, який стає основною резиденцією королів Великої Британії;
- 1885 рік — в Амстердамі відкривають Державний музей;
- 1908 рік — у Лондоні відкриваються IV Олімпійські ігри, де вперше беруть участь жінки;
- 1920 рік — створюють товариство Червоного Хреста України;
- 1923 рік — британський парламент схвалює внесений леді Астор закон, що забороняє продаж алкоголю особам, молодшим 18 років;
- 1939 рік — Френк Сінатра записує свою першу платівку з піснею “From the Bottom of My Heart”;
- 1944 рік — початок битви під Бродами;
- 1947 рік — у Парижі міністри закордонних справ європейських країн погоджуються прийняти план відновлення Європи, запропонований держсекретарем США Джорджем Маршаллом;
- 1951 рік — в Лондоні закладенням першого каменя королевою Єлизаветою II починається будівництво будівлі Королівського Національного Театру;
- 1973 рік — вийшов перший альбом гурту “Queen”.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-13-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2615277.html
/daytoday.ua/13-lypnia
Сообщение 13 липня – Міжнародний день гірських порід появились сначала на Газета МИГ.