16 днів проти насильства: у Запоріжжі підбили підсумки всеукраїнської акції

Протягом 16 днів у листопаді-грудні у різних громадах Запорізької області проводилися тематичні заходи щодо профілактики насильства. До акції долучилися представники обласної, міської влади та керівники громад, Головне управління Національної поліції в Запорізькій області, соціальні служби, благодійні організації та фонди, комунальні заклади.

28 грудня на Координаційній раді з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми відбулося підбиття підсумків цієї акції. Участь у засіданні взяла голова облради Олена Жук, заступник голови ОВА, співробітники ГУНП, комунальних закладів, благодійних організацій та соціальних служб. У своїх доповідях учасники розповіли про заходи, які відбулися в рамках акції, виявлені проблеми та зроблені висновки.

— Проблема подолання насильства у сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок на сьогодні є дуже актуальною темою як взагалі в державі, так і для Запорізької області. Психічний стан людей погіршується, що спричиняє ріст рівня насильства. Інформування про шелтери, психологічну допомогу, соціальний захист має бути максимально широким. Люди мають відчувати, що вони не залишаться сам на сам із бідою. До того ж штраф кривднику у 170 гривень – це несерйозно. Будемо готувати документи з поданням до ВР, аби покарання за насильство було набагато суворішим, — зазначила Олена Жук.

За статистичним підсумком за 9 місяців 2023 року спеціалісти соціальних служб та центрів надання соціальних послуг Запорізького району надали допомогу 1194 родинам, в яких були випадки жорстокого поводження, у тому числі – 292 дітям, які постраждали від домашнього насильства.
Порівняно з 2022 роком цей показник збільшився на 24%. Фахівці стверджують, що росту показника сприяло збільшення кількості населення громад за рахунок ВПО, а також виросла психологічна напруга та емоційний тиск у родинах. Але позитивним фактором є те, що зріс рівень обізнаності населення про те, що про випадки насильства потрібно повідомляти й можливість отримати допомогу є у кожного.

Наразі в Запорізькому районі та в Запоріжжі зокрема працюють 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які надають екстрену допомогу та займаються соціальною профілактикою. У Запоріжжі працює «Телефон довіри» (1584, або 228-15-84, або за номерами мобільних операторів: 0735151584, 0663131584 та 0675151584), за яким можна отримати допомогу у фахівців в тому числі й щодо подолання наслідків насильства.

Також працює Комунальний заклад «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР, де люди отримують соціальні послуги, в тому числі й у випадку домашнього чи гендерно зумовленого насильства.

У Запоріжжі є Денний центр, Затишна домівка та Кризова кімната, де також можна безплатно та швидко отримати необхідну допомогу.

Активно включаються у роботу з постраждалими й благодійні організації. Зокрема, над протидією та подоланням наслідків насильства працюють БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя», БО «БФ «Позитивні Жінки Запоріжжя», ГО «Безпечний простір», БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та інші. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/16-dniv-proti-nasilstva-u-zaporizhzhi-pidbili-pidsumki-vseukrayinskoyi-aktsiyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top