Минулого тижня офіційно стало відомо про звільнення села Роботине на Запоріжжі. Перед Днем Незалежності ЗСУ встановили прапори на адміністративних спорудах населеного пункту. Голова МЗС України Дмитро Кулеба розповів про те, кому слід завдячувати у досягненні таких результатів та якою ціною було досягнуто успіхів на фронті.
Про це Кулеба розповів на конференції послів у Франції, передає Акцент.
Міністр зазначив, що за сухими військовими зведеннями стоять долі та зусилля реальних людей: «Я розповім вам одну таку історію».
«Кілька місяців один український підрозділ вів безперервні штурми на цій найтяжчій ділянці фронту, внаслідок чого особовий склад був фізично та морально виснаженим. Втрати людей та техніки… В якийсь момент цей підрозділ просто втратив здатність продовжувати наступ. Тоді були такі ухвалені радикальні рішення і в ньому змінили керівництво», – розповів Кулеба.
За його словами, новий командир підрозділу попросив зібрати мотивованих та готових виконувати завдання бійців. У такий спосіб було створено групу з 31 бійця, третина з яких не мали бойового досвіду. Ця група налагодила горизонтальні звʼязки з суміжними підрозділами і розпочала роботу на лінії зіткнення.
«За 18 годин вони проповзали буквально на животах кілометри мінних полів, де на кожний квадратний метр росіяни поставили по шість мін», – зазначив міністр.
Коли підрозділ дістався до смуги дерев (посадки), якою розділяють фермерські поля, то зумів вибити звідти ворога. Після цього українські бійці дві доби тримали цю позицію, допоки не підійшло підкріплення.
Згодом ця група пройшла ще 10 км по мінних полях з рюкзаками по 35-40 кг ваги.
«Вони встигли лише коротко перевести дихання та одразу пішли на штурм укріплених російських позицій, вибили ворога звідти та протрималися до підходу основних сил», – додав Кулеба.
Голова МЗС поінформував, що протягом 40 цей підрозділ провів шість штурмів та дві розвідки. Група з 31 людини виконала роботу цілого батальйону, який мав би складатися приблизно з 400 людей. Серед українських військових були семеро поранених, з яких лише один «тяжкий», який наступив на міну.
«Фактично, робота цієї групи зробила можливим наступ цілої бригади на Роботине та його звільнення після тижнів штурмів. Після закріплення на його флангах ми відкриваємо шлях на Токмак і, зрештою, Мелітополь та кордон з Кримом», – наголосив Кулеба.
Окрім цього, подробиці звільнення села повідомив також перший заступник голови ОВА Руслан Мовчан. Деталі він розповів в етері всеукраїнського телемарафону, як пише 061.
Деокупація Роботиного зайняла 3 місяці, адже за час окупації загарбники облаштували багатоешеловану оборонну лінію. На сьогодні село повністю звільнено.
«Органами місцевої влади проведено повну евакуацію населення, оскільки безпекова ситуація не дозволяє там перебувати через постійну загрозу життю та здоров’ю. Цивільне населення повністю евакуюване», — сказав він.
У мережу потрапило відео стрілецького бою від першої особи в районі Роботиного
До початку повномасштабного вторгнення в селі мешкало близько 500 осіб, перед деокупацією залишилося — 10.
Внаслідок бойових дій населений пункт зазнав значних руйнувань житлових будинків та обʼєктів інфраструктури. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
ЗСУ просуваються далі від Роботиного на Запоріжжі: окупанти вдаються до авантюр, — оглядач (КАРТИ) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/18-godin-povzli-na-zhivotah-minnimi-polyami-kuleba-rozpoviv-podrobitsi-zvilnennya-robotinogo/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook