18 липня в Україні та світі – Всесвітній день слухання

ДЕНЬ 876-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 876 RUSSIAN AGRESSION

Всесвітній день слухання (World Listening Day) –  це щорічна глобальна подія, яка відзначається 18 липня. Це день, коли варто заспокоїтися і “відкрити вуха”. День присвячений розумінню світу, природного середовища, суспільства і культури через практику слухання та польових записів.

https://day.kyiv.ua/sites/default/files/main/articles/26112015/25risunok.jpg

Слухання – це справді мистецтво, яке вимагає від людини безроздільної уваги і терпіння та приносить користь тому, хто цього потребує. Слухання також корисне для того, хто слухає, покращуючи його навички слухання і загострюючи його усвідомлення свого оточення.

Яким би важливим не був наш слух, ми часто не використовуємо його ефективно, блокуючи більшість звуків і голосів і не вслухаючись у повідомлення. Вперше Всесвітній день слухання відзначили у 2010 році, і щороку це свято має певну тематику. Минулі теми включали “H20”, “Звуки втрачені та знайдені” та “Послухай себе!”. 2017 року темою була “Слухати землю”, яка вшановувала життя та спадщину американської композиторки Полін Оліверос.

 

18 липня в Україні і світі святкують День ідеальної сім’ї. Це день, присвячений визнанню важливості міцних сімейних зв’язків і святкуванню всіх тих чудових речей, які роблять нас сім’єю.

https://cdn.celebratoday.com/images/Celebratoday-perfect-family-day-18-07.png

Ідеальної сім’ї не існує. І це свято не про ідеальну сім’ю, а про щасливі миті разом, про теплі спільні спогади, про сімейні традиції та способи комунікації, про сімейні цінності. Історія виникнення Дня ідеальної сім’ї показує, що поняття ідеальної сім’ї може відрізнятися в різних сім’ях, і це не проблема.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/07/Den-idealnoi-simi.jpg

Ідеальна сім’я існує у нашій уяві і ми можемо лише прагнути побудови міцної й доброзичливої сім’ї, прагнути покращення стосунків між усіма її членами. Така сім’я має стояти на фундаменті любові, поваги, довіри та розуміння. Незалежно від того, чи це нуклеарна сім’я, чи розширена сім’я, чи неповна сім’я, вона може бути ідеальною, якщо кожен її член знає цей фундамент.

Для створення ідеальної сім’ї важливий батьківський приклад, а не батьківське виховання. Батьки відіграють важливу роль у створенні образу ідеальної сім’ї. Батьки заохочують і підтримують емоційний, фізичний, соціальний та інтелектуальний розвиток дитини. Батьки колись були дітьми, тому існує ймовірність того, що те, як їх виховували в дитинстві, може вплинути на те, як вони виховують своїх дітей.

 

18 липня відзначають Міжнародний день Нельсона Мандели. Нельсон Мандела посвятив свою життя справі миру і гуманізму. Він був захисником прав людини, політичним ув’язненим, миротворцем міжнародного масштабу та першим президентом вільної Південної Африки, обраним демократичним шляхом.

https://i.ytimg.com/vi/gmYXW4kNnwU/maxresdefault.jpg

Нельсон Мандела — той, кому вдалося подолати апартеїд, захисник прав і свобод, політичний в’язень, миротворець, перший президент Південно-Африканської Республіки, обраний на нерасових виборах. Неймовірно, що всі ці високі здобутки та тяжкі випробування випали на долю однієї  людини.  Але найголовнішим є те, що Мандела був і залишається одним з найбільших моральних лідерів нашого часу і доказом того, що навіть одна людина здатна подолати несправедливість у великих масштабах.

На знак визнання вкладу Нельсона Мандели в боротьбу за мир та загальнолюдські цінності, ООН встановила Міжнародний день Нельсона Мандели, який світ щороку відзначає 18 липня.

 

А ще 18 липня День народження “Тетріса”. Саме цього дня 1985 року було випущено електронну версію відомої комп’ютерної гри. Винахідник «Тетріса» – талановитий вчений на ім’я Олексій Пажитнов. Вперше світ побачив гру 6 червня 1984 року.

https://lviv.media/static/content/thumbs/1200x630/3/8c/qxuykf---c1200x630x50px50p-up--b06090316d8c80e2dd995826066c98c3.jpeg

Ця гра побудована на основі “тетраміно” – геометричних фігур, які складаються з чотирьох квадратів.

В чому суть «Тетріса»? Це головоломка, що побудована на основі «тетраміно» (геометричні фігури, які складаються з чотирьох квадратів).

Дослідження виявили ефективність «Тетріса» у боротьбі з наркозалежністю та переїданнями.

Регулярна гра сприяє потовщенню окремих ділянок мозку.

Кількість завантажень «Тетріса» з мобільних пристроїв перевищує півмільярда.

Існує понад сто версій цієї приголомшливої гри.

 

Як назвати дитину, яка народилася 18 липня

Іменини: Афанасій, Омелян, Іван, Степан.

Талісманом людини, народженої 18 липня, є місячний камінь. Він отримав свою назву завдяки сріблясто-блакитному кольору. Здавна вірили, що місячний камінь підсилює інтуїцію свого власника.

Цього дня народилися:

  • 1938 рік — український поет, перекладач Станіслав Жуковський;
  • 1973 рік — український політолог, журналіст, історик, поет, краєзнавець Олексій Кошель;
  • 1995 рік — офіцер Збройних сил України, учасниця російсько-української війни, кавалерка ордена “За мужність” III ступеня Юлія Микитенко.

Пам’ятні дати і події 18 липня

https://unso.in.ua/upload/000/u1/a/8/40bbbb97.jpg

unso.in.ua/articles

  • 1995 рік — біля стін Софійського собору в Києві ховають українського Патріарха Володимира;
  • 390 рік до н. е. — відбувається битва при Алії;
  • 64 рік — у Римі здіймається “Велика пожежа”, яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим;
  • 1672 рік — у розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбувається битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка;
  • 1870 рік — Перший Ватиканський собор майже одностайно ухвалює Першу догматичну конституцію “Про церкву Христову”;
  • 1878 рік — шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим проходить північним шляхом від Атлантичного океану до Тихого;
  • 1898 рік — П’єр і Марія Кюрі представляють в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи;
  • 1915 рік — в Адріатичному морі австро-угорським підводним човном топлять італійський крейсер “Джузеппе Гарібальді”;
  • 1946 рік — в еміграції відновлюють Спілку української молоді;
  • 1947 рік — Король Великої Британії Георг VI підписує закон про незалежність Британської Індії;
  • 1954 рік — перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США;
  • 1968 рік — засновують компанію “Intel”;
  • 2023 рік — “Вояджер-2” обганяє “Піонера-10” за віддаленістю від Сонця і став 2-м після “Вояджера-1”.

Джерела:

https://tsn.ua/other/yake-zavtra-18-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2617815.html

daytoday.ua/18-lypnia/

Сообщение 18 липня в Україні та світі – Всесвітній день слухання появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top