18 ракет за годину: війська рф зруйнували десятки будинків мирних жителів Комишувахи. Фоторепортаж

Атака почалася о 4:42 ранку – засоби української ПВО збили ракету, яка, скоріш за все, летіла на Запоріжжя. Уламки впали на завод та зруйнували підприємство, яке випускало, в тому числі, стовпи для запорізького моста.

Тільки налагодили виробництво перепрофілювали його, підписали контракти і з турецькою компанією “Онур”. Були величезні плани, люди купили обладнання, тільки почали налагоджувати. Були надії отримати великого платника податків, створити велику кількість робочих місць – це те, що потрібне громаді. Підприємство вже працювало – частина стовпів на новому мості були з цього підприємства. За тиждень до атаки призупинили діяльність, заварили двері, вивели сторожів – ніхто ж зараз не будує. Планували зробити проїзд – тепер, як кажуть люди “Планували зробити проїзд – отримали проліт”. Дивом ніхто не постраждав, – розповів голова Комишуваської ОТГ Юрій Карапетян.

Друга – масована – атака сталася вдень. Місцеві нарахували 18 прильотів, які відбувались протягом години. Обстріл був хаотичним, руйнувань зазнали буники у різних частинах мирного смт.

Ми було в квартирі удвох з чоловіком. (Коли почалися обстріли), повідкривалися усі двері. Зайшла до спальні – моя орхідея на підлозі лежить. Коли глядь – вікно ж було повністю закрите – а тут воно просто висить. Кажу чоловіку – давай хоч якось підіпремо. Заходимо в другу спальню – а там немає нічого, все лежить! Вскочили в підвал, там вже були сусіди. Перший вибух ми почули о 4:42. Я вискочила і побачила дим. У під’їзді повилітали вікна на верхньому поверсі. Ми з чоловіком вдень все поробили, поремонтували. І не думали, що буде такий кінець. Ночували в дочки. Ми просто не знаєм, що робити і куди виїжджати – хто нас де жде?- розповідає мешканка першого поверху будинку Тетяна Рогожина.

Поруч з її будинком у пустир вгатила ракета. В квартирах та в будинках навколо повилітали шибки, зникло газопостачання. Люди в оселях не постраждали, але жертвою ворожого обстрілу став 50-річний чоловік, який у момент атаки просто йшов вулицею. “Миротворці” рф вбили випадкового перехожого.

Це терор проти мирного населення від країн-агресора росії. Майже 90 відсотків людей, які хотіли поїхати – поїхали, тут залишаються старенькі та ті, хто не хочуть або не можуть покинути свої будинки. В нас на території два місяці прожили переселенці з Волновахи – десь десятеро людей. Вони тікали від війни, але війна прийшла сюди. Ми їх вивезли на територію Запоріжжя, – зазначив Юрій Карапетян.

Територію громади обстрілюють не вперше, але прильоти були поодинокі. 18 прильотів по Комишувасі сталися вперше. Атака почалася о 14-ій годині і протягом приблизно години прилітало по чотири боєприпаси з невеликим інтервалом.

Ми таке спостерігаємо і в Оріхові, ми це спостерігали і в Алеппо, і в Чечні – усюди, де була росія. Жодного військового досягнення, на мою думку, нема. Вбили цивільного чоловіка, трьох жінок поранили. Мені зрозуміло, чому деякі країни Прибалтики вже визнали росію країною-терористом. Це просто терор мирного населення. Вони мають нести відповідальність за це, – наголошує голова ОТГ.

Системи сповіщення в смт немає. Пан Карапетян зазначає, що їм було чутно і виходи, і приходи з інтервалом у 5-10 секунд. Навіть, якби була система, вона б не встигла зафіксувати ракети. Ворог занадто близько.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/18-raket-za-godinu-vijska-rf-zrujnuvali-desjatki-budinkiv-mirnih-zhiteliv-komishuvahi-fotoreportazh/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=18-raket-za-godinu-vijska-rf-zrujnuvali-desjatki-budinkiv-mirnih-zhiteliv-komishuvahi-fotoreportazh

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top