ДЕНЬ 969-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 969 RUSSIAN AGRESSION
19 жовтня святкують День працівників целюлозно-паперової промисловості. У 2008 році, розглянувши неодноразові прохання виробників паперу встановити їхнє професійне свято, Президент України видав Указ, згідно з яким щороку в третю суботу жовтня Україна святкує День працівників целюлозно-паперової промисловості.
Цей день присвячений тим, хто працює в целюлозно-паперовій промисловості, і відзначає їхні заслуги та внесок у розвиток цієї галузі.
Це важливий день для визнання праці та зусиль цих працівників, які відіграють важливу роль у виробництві целюлози та паперу, які є основними матеріалами для багатьох галузей.
Найпоширенішим матеріалом у світі є папір. Та процес його виробництва є довгим і деревозатратним.
Щоб отримати 1 тонну паперової продукції, потрібно використати до 3 тонн деревини.
Щорічний світовий обсяг виробництва паперової продукції становить 350 млн т. З них близько 0,9 млн т виробленого паперу припадає на підприємства України, що дало змогу державі посісти 36 місце у рейтингу країн-виробників даної продукції.
Целюлозно-паперова промисловість в Україні. Власний папір Україна почала виробляти з ганчір’я у XIII ст. у місті Галичі, але документи про діяльність українських папірень збереглися лише з XVI ст.
Знайдено матеріали, відповідно до яких з XVI до початку XX століття на території України існувало щонайменше 200 паперових фабрик.
Сьогодні в Україні налічується 50 підприємств, які виготовляють різні види паперу та картону. Для виробництва паперової продукції використовують первинну сировину, тобто целюлозу, та вторинну – макулатуру.
Целюлозу отримують із деревини хвойних та листяних порід, а також із відходів лісопиляння та обробки дерева. Зважаючи на те, що в Україні запаси целюлози невеликі, майже всі підприємства виробляють картонно-паперову продукцію з макулатури.
19 жовтня в Україні святкують Всеукраїнський день відповідальності людини. Цей день присвячений підвищенню обізнаності громадян про права та обов’язки людини, а також про важливість відповідальності за свої дії. Це святкування спрямоване на підтримку та захист прав людини в Україні.
Всеукраїнський День відповідальності людини відзначається у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини».
Влітку 2021 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини». Ініціатива встановлення цього дня належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Богдан Гаврилишин (вид-во ПУЛЬСАРИ)
Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні, дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році він створив «Декларацію відповідальності людини», де відобразив різні рівні відповідальності.
Всеукраїнський День відповідальності людини відзначається у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.
Також 19 жовтня Всесвітній день гуманітарних дій. Цей день ставить перед собою цілі збільшення обізнаності про гуманітарні потреби, підтримка жертв війни та конфліктів, а також залучення громадськості до допомоги тим, хто потребує її.
Ця подія пов`язана з Всесвітнім днем гуманітарної допомоги у серпні та закликає до дій та активності у гуманітарній діяльності. Це важливий день для звернення уваги на проблеми, з якими стикаються люди в зонах конфліктів, і для підтримки їхніх прав на безпеку та допомогу.
А ще 19 жовтня Міжнародний день археології. Цей день присвячений пам’яті відомого британського археолога Персі Грея Фалконера, який помер 19 жовтня 1852 року.
Фалконер зробив значний внесок у розвиток археології, зокрема, у вивчення давньої історії Британських островів. Цей день став своєрідним святом для археологів по всьому світу, які відзначають його різними заходами, такими як виставки, лекції та екскурсії. Він також нагадує про важливість збереження і дослідження культурної спадщини для розуміння минулого і формування майбутнього.
19 жовтня святкують Всесвітній день співу. Цей день присвячений музичній творчості та спільним співацьким заходам.
Він став своєрідним святом для любителів музики по всьому світу, які відзначають його різними заходами, такими як концерти, вокальні майстер-класи та спільні співацькі вечори. Цей день нагадує про важливість музики у житті людей, її здатність об’єднувати людей та викликати почуття радості та єдності.
Також 19 жовтня Всесвітній день дитячої кістки і суглобів. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про проблеми, що стосуються кісток і суглобів у дітей, а також підтримці досліджень у цій сфері.
Цей день створений для того, щоб нагадати про важливість раннього виявлення та лікування проблем з кістками та суглобами у дітей, що може допомогти запобігти серйозним захворюванням та покращити якість життя. Він також спрямований на підтримку сімей, які мають дітей з цими проблемами, надаючи їм необхідну інформацію та ресурси.
А ще 19 жовтня Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Цей день призначений для підвищення обізнаності про рак молочної залози, підтримки пацієнтів та просування наукових досліджень.
Рак молочної залози є одним з найпоширеніших видів раку серед жінок у світі. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про симптоми раку молочної залози, важливість раннього виявлення та можливості лікування.
Як назвати дитину, яка народилася 19 жовтня
Іменини: Дмитро, Іван, Леонтій, Сергій.
Талісманом людини, народженої 19 жовтня, є аметист. Здавна вірили, що цей камінь посилює інтуїцію і допомагає розслабитися. Аметист покращує життя своєму власнику, захищає від негативу і заздрощів.
Цього дня народилися:
- 1937 рік — заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Безніско Євген Іванович;
- 1988 рік — український письменник, чорнобильський нелегал, дослідник Чорнобильської зони Маркіян Камиш;
- 1992 рік — український гімнаст, багаторазовий призер чемпіонатів та Універсіад, бронзовий призер Олімпійських ігор 2012 Ігор Радівілов.
Пам’ятні дати і події 19 жовтня
- 1813 рік — поразка армії Наполеона в “Битві народів” під Ляйпцігом;
- 1918 рік — у Львові Українська Національна Рада Західноукраїнської Народної Республіки проголошує утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини;
- 1943 рік — Альберт Шварц відкриває антибіотик стрептоміцин;
- 1947 рік — починається масове (близько 150 тис. осіб) вивезення українців до Сибіру;
- 1956 рік — Польська об’єднана робітнича партія озброїла польських робітників у відповідь на просування на Варшаву окупаційних радянських військ під командуванням радянського маршала Костянтина Рокосовського, тоді номінального міністра оборони Польської Народної Республіки.
Джерела:
daytoday.ua/19-zhovtnya
https://tsn.ua/other/yake-19-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2681487.html
Сообщение 19 жовтня – День працівників целюлозно-паперової промисловості появились сначала на Газета МИГ.