ДЕНЬ 983-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 983 RUSSIAN AGRESSION
2 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день сумчастого мурахоїда. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість мурахоїдів у екосистемах та залученню уваги до їхнього збереження. Це теплокровні травоїдні ссавці, що мешкають у тропічних лісах Центральної та Південної Америки. Вони мають довгі війки, які використовують для пошуку їжі, зокрема мурах і терміти.
У мурахоїдів дуже довгий липкий язик, завдяки чому вони без зусиль дістають комах. Гострий нюх дозволяє тваринам швидко знаходити їжу.
Протягом доби мурахоїд може поласувати величезною кількістю термітів – понад 20000 комах.
Вони відіграють важливу роль у природі, зокрема в розповсюдженні насіння, поліпшенні ґрунтів та контролю чисельності інших комах.
Смугасті тварини мешкають у Південній Австралії, їдять термітів та роблять собі хованки у повалених стовбурах дерев. Наразі популяція сумчастих мурахоїдів суттєво зменшилася через знищення тварин лисицями.
Тож останнім часом вони зустрічаються переважно у західноавстралійських регіонах. Намбати занесені до Червоної Книги як тварини, що зникають.
День сумчастого мурахоїда Marsupial Anteater Day відзначають для того, щоб привернути увагу світового суспільства до необхідності збереження та збільшення популяції австралійського ендеміка.
Також 2 листопада Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Цей день був заснований 1997 року ЮНЕСКО, щоб підкреслити важливість захисту журналістів та відзначити тих, хто віддав життя у виконанні своєї професії.
У 2013 році на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 68/163 і проголосила 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини просто журналістів. Дата була обрана на честь двох загиблих журналістів із Франції. Вони були вбиті у Малі в 2013 році.
У цій резолюції ООН наполегливо закликає не залишати без уваги жодного скоєного нападу на журналістів та працівників засобів масової інформації. Крім того, організація звертається з проханням забезпечувати безпечні умови праці та карати усіх винних у будь-яких замахах на життя таких працівників.
З 2006 по 2017 роки були здійснені вбивства понад 1000 журналістів, а 55% з них були скоєні в країнах, де немає збройних конфліктів. У 2018 році ЮНЕСКО зареєструвала понад 86 вбивств журналістів.
До списку із 1010 загиблих журналістів під час виконання своїх обов’язків було включено 10 осіб, котрі загинули на території України.
Цей день став важливим символом для всіх, хто прагне забезпечити безпеку та свободу журналістів по всьому світу. Журналісти часто стають мішенями через свою роботу, і цей день нагадує про необхідність захисту їхніх прав та свобод.
Як назвати дитину, яка народилася 2 листопада
Іменини: Костянтин.
Талісманом людини, народженої 2 листопада, є олівін. Мінерал, який відноситься до класу силікатів.
Здавна вірили, що олівін захищає родину свого власника, береже дім і дарує щастя.
Цього дня народилися:
- 1902 рік — український математик, електротехнік, розробник перших радянських ЕОМ Сергій Лебедєв;
- 1964 рік — українська яхтсменка, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор Олена Пахольчик;
- 1973 рік — українська веслувальниця, срібна призерка Олімпійських ігор Діна Міфтахутдінова.
Пам’ятні дати і події 2 листопада
- 1833 рік — засновують Київський університет;
- 1848 рік — так звана “Весна народів”: після обстрілу австрійською артилерією повсталі поляки у Львові капітулюють;
- 1914 рік — Французька республіка, Велика Британія і Російська імперія оголошують війну Османській імперії;
- 1921 рік — рейдувальна Подільська група Армії УНР, очолювана Михайлом Палієм-Сидорянським, під Семенівкою дає бій частинам більшовицьких військ, що її переслідували;
- 1938 рік — Угорське королівство захоплює південні частини Словаччини і Карпатської України;
- 2000 рік — у лісі під Таращею знаходять тіло журналіста Георгія Ґонґадзе, який зник ще 16 вересня;
- 2015 рік — представляють проєкт Semantic Scholar, дослідницький та пошуковий інструмент для наукової літератури на основі штучного інтелекту.
Джерела:
/daytoday.ua/2-lystopada/
https://tsn.ua/other/yake-2-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2690904.html
Сообщение 2 листопада – Всесвітній день сумчастого мурахоїда появились сначала на Газета МИГ.