ДЕНЬ 1518-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1518 RUSSIAN AGRESSIO
21 квітня – Всесвітній день творчості та інновацій (World Creativity and Innovation Day). Свято з’явилось у 2002 році, а у 2017 році Організація Об’єднаних Націй проголосила його міжнародним днем.

Це свято покликане підкреслити важливість креативного мислення, нових ідей і нестандартних рішень у розвитку суспільства. Ініціаторкою цього дня стала Марсі Сігал, яка запропонувала його ще 2001 року. А згодом дата отримала міжнародне визнання — 2017 року Організація Об’єднаних Націй офіційно закріпила цей день у календарі.

Свято обрали невипадково: 21 квітня припадає між днем народження Леонардо да Вінчі (15 квітня) та Днем Землі (22 квітня), символічно поєднуючи людську креативність і відповідальність за майбутнє планети.
21 квітня святкують Всесвітній день кроншнепа (World Curlew Day). Дата присвячена захисту птахів роду кроншнеп — витончених болотяних і лугових пернатих із довгим, зігнутим донизу дзьобом.

Цей день започаткувала міжнародна організація BirdLife International, щоб привернути увагу до стрімкого зменшення чисельності кроншнепів у світі. Найбільше занепокоєння викликає тонкодзьобий кроншнеп, який вважається критично зникомим або навіть уже зниклим.
А ще 21 квітня – Міжнародний день конопель (International Hemp Day). Це неофіційна дата, пов’язана з культурою вживання та обговорення конопель, а також із рухами за їх легалізацію і декриміналізацію у різних країнах.

Водночас важливо пам’ятати, що ставлення до конопель відрізняється залежно від країни: десь їхнє використання частково або повністю легалізоване, а десь — заборонене законом.

Тому цей день має як культурний, так і суспільно-дискусійний характер.
Як назвати дитину, яка народилася 21 квітня
Іменини: Олексій, Денис, Іван, Максим, Микола, Олександр, Федір, Яків.
Цього дня народилися:
- 1941 рік —український скульптор, лавреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1984), один із авторів монументу на честь громадян міста Києва і військовополонених, розстріляних у Бабиному Яру Віктор Сухенко;
- 1945 рік — українська архівістка, краєзнавиця Любомира Бойцун;
- 1956 рік — український кінооператор, журналіст Богдан Підгірний.
Дати і події дня
- 1818 рік — цісар видав указ, згідно з яким навчання релігії для дітей вірних УГКЦ в Галичині та Буковині повинно було проводитись рідною мовою;
- 1910 – Комета Галлея максимально наблизилася до Землі;
- 1913 – Спуск на воду “Аквітанії”, єдиного лайнера, який брав участь у обох світових війнах;
- 1920 – У Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торговельно-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавала незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу;
- 1944 – Жінкам у Франції надано право голосу на виборах;
- 1960 – Новою столицею Бразилії стало спеціально для цього збудоване однойменне місто — Бразилія;
- 2000 – У Броварах (Київська область) у житловий будинок влучила тактична ракета класу “Земля-Земля”, яку запустили військові з полігона. Загинули кілька людей;
- 2019 – Другий тур президентських виборів в Україні. На пост Президента обрано Володимира Зеленського.
Джерела: ТСН, day today, Інтерфакс-Україна
Сообщение 21 квітня – Всесвітній день творчості та інновацій появились сначала на Газета МИГ.