28 вересня – Міжнародний день загального доступу до інформації

ДЕНЬ 948-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 948 RUSSIAN AGRESSION

28 вересня в Україні і світі святкують Міжнародний день загального доступу до інформації. Цей день підкреслює важливість вільного доступу до інформації для суспільства та його роль у розвитку, прозорості та демократії.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/08/Mizhnarodnyy-den-zahalnoho-dostupu-do-informatsii.jpg

Ідея відзначати цей день виникла з усвідомлення того, що доступ до інформації є фундаментальним правом людини. Вперше цей день був проголошений ЮНЕСКО 2015 року, а 2019 року Генеральна Асамблея ООН офіційно затвердила його як міжнародне свято.

 

28 вересня Міжнародний день права знати. Це свято було започатковане 2002 року на зустрічі громадських організацій із захисту свободи інформації, яка відбулася в Софії, Болгарія.

https://www.coe.int/documents/6827565/0/YARD+SALE+%282%29.png/76fc098b-4da0-f629-063f-ec869e71e8fe?t=1569584166000

Метою цього дня є підвищення обізнаності про право кожної людини на доступ до інформації, особливо до публічної. Цей день підкреслює важливість прозорості та відкритості в урядових і громадських організаціях. Він сприяє популяризації ідей свободи інформації та підтримує ініціативи, спрямовані на забезпечення доступу до знань.

 

Також 28 вересня Міжнародний день мережива. Це свято присвячене мистецтву створення мережива, яке має багатовікову історію.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/08/Mizhnarodnyy-den-merezhyva1.jpg

Мереживо відоме ще з біблійних часів, коли його використовували для декорування одягу священиків. У XVI столітті, за часів Катерини Медичі, мереживо стало надзвичайно популярним у Європі. Його використовували для прикрашання одягу, серветок, подушок та інших предметів побуту.

 

А ще 28 вересня Міжнародний день кролика. Це свято було започатковане 1998 року благодійною організацією “Rabbit Charity” у Великобританії. Основна мета цього дня — підвищити обізнаність про захист і збереження кроликів, а також про шкоду, яку їм завдають люди.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/08/Mizhnarodnyy-den-krolyka.jpg

Кролики часто стають жертвами лабораторних дослідів, тестування медичних і косметичних препаратів, а також полювання. Цього дня проводяться різноманітні заходи, такі як конкурси краси, змагання на швидкість та виставки. Багато людей також беруть кроликів з притулків, щоб забезпечити їм новий дім.

 

28 вересня святкують Міжнародний день поке. Це свято присвячене популярній гавайській страві, яка складається з дрібно нарізаної сирої риби, горіхів молуккського дерева, водоростей ліму та морської солі.

https://sargoi2008.com/media/k2/items/cache/ce7646a74c54cecf1c05442c71f02147_XL.jpg

Поке має давню історію і є важливою частиною гавайської культури. У 1970-х роках поке почало поширюватися за межі Гаваїв і стало популярним у різних країнах світу. Сьогодні існує багато варіацій цієї страви, які включають різноманітні інгредієнти, такі як тунець, лосось, восьминоги та інші морепродукти.

 

28 вересня Всесвітній день боротьби проти сказу. Цей день був заснований 2007 року з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і приурочений до дня смерті Луї Пастера, який створив першу вакцину проти сказу.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/08/Vsesvitniy-den-borotby-proty-skazu.jpg

Мета цього дня — підвищити обізнаність про небезпеку сказу, його профілактику та боротьбу з ним. Сказ — це смертельне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом Rabies virus і передається через укуси або ослинення хворих тварин. За даними ВООЗ, більшість випадків сказу у людей спричинені укусами собак.

 

Також 28 вересня День свободи від голоду. Це свято було започатковане 2006 року організацією “Свобода від голоду” з метою привернути увагу до проблеми глобального голоду.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/08/Den-svobody-vid-holodu.jpg

 Перший День свободи від голоду був проведений у таких країнах, як Індія, Латинська Америка, Західна Африка та Філіппіни. За даними ООН, станом на 2020 рік у світі голодували понад 800 мільйонів людей. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про проблему голоду, підтримку ініціатив, спрямованих на боротьбу з голодом, та залучення ресурсів для допомоги тим, хто цього потребує.

 

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 28 вересня

Іменини: Валентин, В’ячеслав, Георгій, Іван, Кирило, Макар, Марк, Нестор, Олександр, Остап, Ганна, Марія, Тетяна, Уляна.

Талісманом людини, народженої 28 вересня, є берил. Здавна вірили, що своїм власницям цей камінь дарує вірність у коханні. А ще берил є активним провідником енергії та потужним захисником.

Цього дня народилися:

  • 1936 рік — український літературознавець, краєзнавець, історик  Гаврило Чернихівський;
  • 1941 рік — український художник-пейзажист, портретист Олександр Яловенко;
  • 1965 рік — український судовий експерт, основоположник унікальних методів дослідження в галузях вибухотехніки та пожежотехніки Олександр Матіюк.

Пам’ятні дати та події 28 вересня

  • 1066 рік — нормани на чолі з Вільгельмом Завойовником вторгаються до Королівства Англія;
  • 1538 рік — відбувається битва при Превезі між османським флотом та об’єднаним флотом деяких християнських країн Європи;
  • 1618 рік — у Брюсселі відкривають перший у світі ломбард;
  • 1651 рік — між Богданом Хмельницьким і Річчю Посполитою укладається Білоцерківський мирний договір;
  • 1870 рік — війська Пруссії захоплюють Страсбург;
  • 1979 рік — припинено існування СЕНТО — Організації Центрального договору;
  • 1999 рік — бразильський футболіст Рональдо стає послом миру в Косово;
  • 2001 рік — Кофі Аннан стає Нобелівським лавреатом;
  • 2002 рік — мати відомого голлівудського актора Сільвестра Сталлоне приїжджає до Одеси.

Джерела:

daytoday.ua/28-veresnia

https://tsn.ua/other/yake–28-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2667342.html

Сообщение 28 вересня – Міжнародний день загального доступу до інформації появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top