В Україні є ресурс для того, щоб збільшити зарплату військовослужбовцям до 30 тисяч у тилу та 300 тисяч на передовій.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.
За словами глави держави, напередодні відбулися наради за участю прем’єр-міністра України Юлії Свириденко, міністра оборони України Михайла Федорова, міністра фінансів Сергія Марченка, головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та начальника Генерального штабу ЗСУ Андрія Гнатова.
«Погоджено шлях — збільшити фінансову стійкість нашої оборони й забезпечити подальшу трансформацію української армії», — заявив Зеленський.
Якими будуть нові виплати
Президент повідомив, що держава готова збільшити грошове забезпечення військовослужбовців.
«Є ресурс, щоб збільшити виплати в армії. Мінімум 30 тисяч гривень в тилу. Чим більше саме бойових завдань, тим більше рівень виплат«, — сказав він.
Також планується запровадження нових контрактів для військовослужбовців піхоти.
«Будуть нові, відчутно сильніші контракти для піхотинців. 300 тисяч гривень в середньому на першій лінії. Все тримається на українській піхоті, на нашому українському піхотинці», — наголосив президент.
Читайте також: Збільшення зарплат військовим: Кабмін озвучив строк запуску реформи
За його словами, контракти передбачатимуть чіткі строки служби — 10, 14 або 24 місяці, а також гарантовані умови та відстрочки після завершення служби.
Окремо планують збільшити виплати бойовим командирам.
«Окрім цього, будуть збільшені виплати для українських бойових командирів, і це має створити позитивний стимул, щоб зберегти досвід управління в армії», — зазначив Зеленський.
Президент уточнив, що Кабінет міністрів затвердить конкретний механізм реалізації цих рішень, а перші нові доплати мають почати виплачувати вже у червні.
Більше іноземних добровольців та спрощення переведень
Також глава держави повідомив про рішення розширити можливості для залучення іноземних добровольців до української армії.
«Я доручив відкрити значно більше можливостей залучати іноземних добровольців в українську армію, і щодо цього буде більше механізмів рекрутингу», — заявив він.
Крім того, влада планує спростити процедуру переведення військовослужбовців між підрозділами та створити більше можливостей для кар’єрного зростання в армії.
«Я розраховую, що кожен елемент змін, які зараз впроваджуються, за це літо покаже свою ефективність. Міністерство оборони представить деталі рішень», — підсумував Зеленський.
Реформи в армії
Спочатку про масштабні зміни в українській армії повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Серед них — підвищення мінімальної зарплати у війську, нові контракти та механізм звільнення зі служби.
Вже сьогодні прем’єр-міністр України Юлія Свириденко зробила заяву про реформу підвищення зарплат військовим.
Також стало відомо, що Міністерство оборони готує поетапну реформу ТЦК та СП. Однак перед її запуском планують провести реформу оплати праці військовослужбовців.


