37 країн закликали росію повернути Україні повний контроль над Запорізькою АЕС

37 країн закликали Росію вивести своїх військових і техніку, а також персонал “Росатому” із Запорізької атомної електростанції та повернути Україні повний контроль над нею. Про це йдеться в заяві Євросоюзу в Раді МАГАТЕ про ядерну безпеку, інформує FREEДОМ.

У документі підкреслюється, що Росія своїм нападом на Україну і агресивною війною порушила “сім обов’язкових стовпів забезпечення ядерної та фізичної безпеки в умовах збройного конфлікту”.

“Сталося багато аварійних ситуацій. Аварії на АЕС з усіма її радіологічними наслідками поки що вдалося уникнути, багато в чому завдяки стійкості та самовідданості українського оперативного персоналу. Ми наполегливо закликаємо Росію вивести свою військову техніку і весь персонал, зокрема персонал “Росатома”, із ЗАЕС і повернути її повний контроль її законному власнику — Україні”, — йдеться в заяві.

Такий заклик, окрім ЄС та України, підтримали також Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Молдова, Боснія і Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.

Нагадаємо, в ніч на 9 березня Росія здійснила масовану ракетну атаку на цивільні об’єкти в Україні. У результаті Запорізьку атомну електростанцію було повністю знеструмлено. Через деякий час енергоживлення ЗАЕС було відновлено.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/37-krain-zaklykaly-rosiiu-povernuty-ukraini-povnyy-kontrol-nad-zaporizkoiu-aes.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top