7 романтичних місць для відпочинку в Україні, які восени кращі ніж влітку

Літо пройшло, але це не означає, що закінчилася пора відпочинку. Навпаки, вона тільки починається, бо вже не буде літньої спеки та натовпів туристів повсюди. В Україні існує багато місць, що восени навіть кращі ніж влітку. У які саме чарівні локації варто поїхати в осінню пору року?
РБК-Україна (проєкт Styler) дає поради, які туристичні напрямки восени задовольнять вас краще ніж у літні місяці.

Тунель у Клевані: місце сили для закоханих
Тунель кохання знаходиться в селищі Клевань Рівненської області, його довжина становить близько 4 кілометрів. Подібних місць у світі не так багато: бамбуковий тунель у підніжжя гір Киото та алея дерев гінкго в Японії, Дубова алея вздовж річки Міссісіпі та Таємничий Ліс в Антримі, Північна Ірландія.
Сюди приїжджають люди з усієї України, щоб прогулятися тунелем, пообіцяти одне одному вірність і зробити незабутні фотографії. Це улюблене місце молодят для весільної фотосесії.
Тунель у Клевані (фото: Вікіпедія)
Буцький каньйон: прихований скарб Черкащини
У Черкаській області неподалік села Буки річка Гірський Тікич прорізала скелі й утворила мальовничий каньйон, ширина якого місцями не перевищує 40 метрів.
Це 5 кілометрів неперевершеної природної краси. Вода в річці холодна й бурхлива, а глибина подекуди сягає 20 метрів.
Буцький каньйон — важливе місце для істориків та геологів, адже річка Гірський Тікич прорізала одну з найдавніших порід — протерозойський граніт, вік якого становить понад 2 мільярди років.
Ті, хто вже побував тут, відзначають неймовірну красу цього місця, хоча інфраструктура тут ще не розвинена, а дорога залишає бажати кращого.
Буцький каньйон восени (фото: Вікіпедія)
Синевир: магічне око Карпат
Озеро Синевир — це справжнє синє око Карпат. Це найбільше гірське озеро в Україні, найпопулярніше і найвідоміше серед туристів.
Синевирське озеро дуже давнє — воно утворилося близько 10 тисяч років тому в післяльодовиковий період. Його «годують» гірські струмки, а глибина сягає 24 метрів, розташоване озеро на висоті 989 метрів над рівнем моря.
Вода тут завжди прохолодна, навіть у спеку лише верхні 1-2 метри трохи прогріваються, решта глибини залишається майже крижаною.
Синевир визнано одним із семи чудес України. Це унікальний природний комплекс міжнародного значення.
Озеро Синевир (фото: Вікіпедія)
Замок Паланок: середньовічна фортеця над Мукачевом
Замок Паланок існував ще в XI столітті — перші згадки про нього датуються саме цим часом. Розташований замок у Мукачеві, на вершині 60-метрової вулканічної гори. Свою назву він отримав завдяки частоколу, який оточував замок і називався планками.
Замок Паланок величний і грандіозний. Він височіє над Мукачевом і займає площу в 14 тисяч квадратних метрів. Замок має три рівні — Нижній, Середній і Верхній. А під замком простягається мережа заплутаних підземних тунелів, які раніше служили укриттям для мешканців і худоби.
Замок пережив багато війн. Він не витончений і не тендітний, а є надійною і незламною фортецею. У ньому проживали князі Федір Корятович і Ракоці, король Угорщини Йосип І та угорський поет Шандор Петефі.
Сьогодні це місце для екскурсій. Потрапити всередину, навіть у підземелля, дуже просто.
Можна приїхати самостійно і просто прогулятися замком, а можна замовити екскурсію, яка триває близько двох годин і дуже цікава (фото: Вікіпедія)
Лядовський скельний монастир: місце духовного очищення
Це місце називають Українським Афоном. Лядовський скельний монастир розташований у Вінницькій області неподалік від села Ляда.
Це був перший християнський монастир у цій місцевості, який заснував Антоній Печерський після паломницької подорожі з Афона до Києва.
Келії монастиря вирізані прямо у скелях. Тут панує спокій і тиша, людей небагато, поступово триває реконструкція. На території монастиря є цілюще джерело, з якого може пити кожен. Також є трапезна, де можна пообідати, і купальні, які працюють цілий рік — тут можна зануритися у воду в будь-яку пору року.
Монастир дуже древній — його історія нараховує тисячі років (фото: Вікіпедія)
Дземброня: шматочок Альп в Україні
Це одне з найвисокогірніших сіл в Українських Карпатах. Воно розташоване в Івано-Франківській області і здавна приваблює відомих українців. Наприклад, Василь Стефаник і Леся Українка приїжджали сюди в пошуках натхнення.
Саме ця дивовижно красива місцевість надихнула режисера Сергія Параджанова на створення відомого фільму «Тіні забутих предків».
Восени Дземброня стає ще більш красивою, одягаючись у різні теплі кольори жовтого листя (фото: Вікіпедія)
Заповідник «Качанівка»: атмосфера старовинного життя аристократії
Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» у Чернигівській області створений на основі дворянської садиби кінця XVIII — початку XX століття, яка відрізняється своєю унікальною архітектурою, історичною цінністю та особливим ландшафтом.
Це архітектурний ансамбль з палацом на чолі та парком, який зачаровує своїми краєвидами, з найбільшою в Україні водною поверхнею серед парків.
Заповідник пов’язаний із видатними постатями, які тут проживали або відвідували: поляна Шевченка, дуб Гоголя, альтанка Глінки, де у 1838 році М. Глінка створював уривки для опери «Руслан і Людмила», могила-курган Григорія Честахівського — товариша і соратника Т.Г. Шевченка, а також «романтичні» руїни.
Центральна алея в Качанівці (фото: tua.in.ua)

Раніше ми писали, у які маленькі містечка у Карпатах дуже зручно поїхати на вихідних.
Читайте також, чому осіння відпустка має багато переваг над літньою.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: видання та сайти «Етнохата», Doba.ua, Вікіпедія.

Share this post

нет
scroll to top