8 липня – Міжнародний день міських дзвонарів, або глашатаїв

ДЕНЬ 866-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 866 RUSSIAN AGRESSION

8 липня Міжнародний день міських дзвонарів (International Town Criers Day), що відзначається у другий понеділок липня кожного року, вшановує історичну роль міських глашатаїв у громадах по всьому світу.  Припадає щороку на другий понеділок липня. Цей день був створений для вшанування історичної ролі міських глашатаїв.

https://i.ytimg.com/vi/5W_LIjnlsJ4/sddefault.jpg

/www.youtube.com/watch?v=5W_LIjnlsJ4

Багатьох людей може здивувати, що така професія в сучасному світі все ще існує. Міського глашатая або дзвонаря ставили від королівського двору, щоб він привертав увагу публіки на вулиці до декларацій чи офіційних заяв.

https://www.daysoftheyear.com/wp-content/uploads/town-crier-day-1.jpg

Ця подія створена, щоб вшанувати роль міських глашатаїв – архаїчного терміну і професії, з якою багато хто може бути не знайомий. Міський глашатай, якого ще називали дзвонарем, був чиновником при королівському дворі або державній владі.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/Have_bell_will_travel._Peter_Moore%2C_Town_Crier_to_the_Mayor_of_London_and_the_Greater_London_Authority_%E2%80%A6_promotions%2C_parades%2C_openings_etc._%281388747790%29.jpg/800px-Have_bell_will_travel._Peter_Moore%2C_Town_Crier_to_the_Mayor_of_London_and_the_Greater_London_Authority_%E2%80%A6_promotions%2C_parades%2C_openings_etc._%281388747790%29.jpg

www.bbc.com/ukrainian/politics/2015/05/150502_royal_baby_girl_new_hk

Їхнім обов’язком було привертати увагу публіки на вулицях, щоб зробити офіційні заяви чи декларації. Ця роль, що вимагала вміння керувати увагою великого натовпу, безумовно, не підходила для людей зі слабкими нервами.

Ще в Стародавній Греції перші міські глашатаї були глашатаями, які сповіщали про початок воєн. Цікаво, що термін “стенторіанський” (що означає гучний, сильний голос) походить від імені грецького глашатая на ім’я Стентор, який славився своїм голосом, еквівалентним голосу 50 чоловіків.

 

8 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день викриття (World Disclosure Day) або Всесвітній день розкриття інформації – це ініціатива, що запрошує людей і організації з усіх країн підтримати офіційне визнання світовими урядами позаземної присутності, що впливає на людську расу. 

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2024/06/Vsesvitniy-den-vykryttia.jpg

Ця подія є частиною зростаючого міжнародного руху за правду, що прагне пролити світло на численні проблеми, приховані за стінами секретності.

Дата Всесвітнього дня розкриття інформації, 8 липня, має історичне значення. Цього дня 1947 року генерал Роджер Реймі провів прес-конференцію в штаб-квартирі 8-ї армії ВПС у Форт-Ворті, штат Техас, де змінив розповідь про знайдений диск, що розбився біля Розуелла, штат Нью-Мексико, на розповідь про знайдену метеорологічну кулю Равіна.

Концепція Всесвітнього дня розкриття інформації була вперше запропонована Стівом Беккоу і Джеффрі Вестом у серпні 2010 року. З того часу до нього долучилися численні організації та приватні особи, які виступають за оприлюднення інформації про позаземну діяльність. На головній сторінці PRG та інших онлайн-ресурсах можна знайти багато матеріалів про рух “Розкриття правди”. Зацікавлені особи можуть шукати “disclosure” і “exopolitics” разом, щоб знайти більше інформації та ресурсів.

Рух за викриття набирає обертів. Чим більше людей дізнаються про потенційну правду, яку приховують їхні уряди, тим більше зростає попит на прозорість.

https://img.tsn.ua/cached/819/tsn-d1c7980c2793b1401d3d1b4f99d2baf6/thumbs/x/90/33/785610f78ea8503c911e39a65b833390.jpeg

Фото: Unsplash

Всесвітній день розкриття інформації слугує точкою збору для цього зростаючого руху, символізуючи колективний заклик до космічної правди та урядової прозорості.

Всесвітній день викриття – це не лише визнання світла в небі, але й боротьба з брехнею на землі. Підтримуючи Всесвітній день викриття можна сприяти визнанню урядами позаземної присутності та ширшому руху за правду.

 

А ще 8 липня Всесвітній день боротьби з харчовою алергією (World Food Allergy Day). Головна мета впровадженнязвернути увагу людей до актуальної проблеми поширення захворювання та його профілактики і лікування. З огляду на високу поширеність алергії, яка постійно зростає, медичні працівники наголошують на важливості профілактики, діагностики та лікування.

https://healthapple.info/wp-content/uploads/2018/12/Alerhiya-na-produkty-kharchuvannya-prychyny-i-rol-imunitetu.jpg

Термін “алергія” походить від грецьких слів “алос” і “ергос”, що означає “інший” і “реакція” відповідно. Таким чином, алергія описується як надмірна імунна реакція на речовину, відому як алерген, яка зазвичай є нешкідливою.

За даними Всесвітньої алергологічної організації (WFO), 20% населення планети страждає від тієї чи іншої форми алергічного захворювання, яке часто починається в дитинстві, але також вражає і дорослих. Профілактика харчової алергії полягає в тому, щоб уникати дисбактеріозу кишківника, який спричиняє проникність слизової оболонки.

https://amnu.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/shutterstock_1050601700-1-1024x683.jpg

Важливо відрізняти харчову алергію від харчової непереносимості. Харчова непереносимість зазвичай викликає лише симптоми з боку травлення, такі як діарея та метеоризм, і ніколи не є смертельною, хоча може суттєво вплинути на якість життя пацієнта. Тому дуже важливо поставити правильний діагноз.

 

8 липня День бодіарту. Це мистецтво розпису оголеного чи напівоголеного тіла. Його засновником та промоутером став художник Енді Голуб з Нью-Йорку. Як наголошує сам автор, це свято є святом самовираження і мистецтва, допомагає зробити світ кращим місцем, дарувати людям позитивні емоції.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/06/Den-bodiartu.jpg

Так художники мають можливість продемонструвати свою творчість, моделі отримують шанс ще раз усвідомити та переконатися в красі свого тіла, а люди – змогу насолодитися мистецтвом та творчими роботами. Енді вперше публічно розмалював людей на своєму некомерційному заході на вулиці Нью-Йорку у 2007 році.  8 липня у Нью-Йорку проходить гучний фестиваль бодіарту, на якому отримати малюнок на тілі може кожен охочий.

Як назвати дитину, яка народилася 8 липня

Іменини: Олександр, Сава, Федір.

Талісманом людини, народженої 8 липня є геліотроп. Мінерал групи кварца. Геліотроп цінувався з давніх часів, вважається, що він здатний підняти гемоглобін.

Цього дня народилися:

  • 1936 рік — український письменник Валентин Чемерис;
  • 1938 рік — український письменник, режисер, політик Лесь Танюк;
  • 1973 рік — український військовик, генерал, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Пам’ятні дати і події  8 липня

  • 52 рік до н. е. — прийнята дата заснування Парижа;
  • 1497 рік — перша морська експедиція з Європи до Індії відпливає з Лісабона на чолі з Васко да Гама;
  • 1573 рік — Булонським едиктом покладають край 4-річній війні французьких католиків і гугенотів;
  • 1592 рік — відбувається битва при Сачхоні між японським і корейським флотами;
  • 1618 рік — за “зачаровування” французької королеви страчують камеристку Марії Медічі;
  • 1654 рік — до Америки прибуває перший єврей Яків Барсімсон;
  • 1659 рік — у битві під Конотопом війська гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату завдають нищівної поразки московським військам Олексія Трубецького;
  • 1796 рік — видають перший паспорт громадянина США;
  • 1889 рік — вперше виходить друком фінансова газета “The Wall Street Journal”;
  • 1913 рік — завершуються останні вибори у Галицький крайовий сейм, внаслідок яких кількість українських депутатів збільшується майже вдвічі (з 16 до 31);
  • 1916 рік — указ про мобілізацію на примусові роботи 400 тис. жителів Туркестану і степових областей;
  • 1918 рік — створюють Державний сенат Української Держави — вищу судову інституцію;
  • 2014 рік — збірна Німеччини у півфіналі Чемпіонату світу з футболу перемагає на його полі 5-разового чемпіона світу, фаворита і господаря чемпіонату збірну Бразилії з сенсаційним рахунком 7:1 (5:0 в 1-му таймі), побивши при цьому багато світових футбольних рекордів.

Джерела:

https://tsn.ua/other/yake-8-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2613090.html

daytoday.ua/8-lypnia

Сообщение 8 липня – Міжнародний день міських дзвонарів, або глашатаїв появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top