ДЕНЬ 989-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 989 RUSSIAN AGRESSION
А ще 8 листопада Всесвітній день містобудування. Цей день був започаткований 1949 року аргентинським професором Карлосом Маріа Деллеп’яне, який прагнув привернути увагу до важливості грамотного планування міського середовища для забезпечення комфорту та якості життя людей.
Мета Всесвітнього дня містобудування — підвищити обізнаність про значення планування міст та впливу урбанізації на суспільство, екологію та економік
Урбанізація впливає на те, як ми живемо, працюємо та пересуваємося, і від правильного містобудування залежить багато аспектів нашого повсякденного життя: доступ до інфраструктури, зелених зон, транспорту та житла.
У сучасних умовах особлива увага приділяється сталому розвитку, тобто такому проєктуванню міст, яке не шкодить довкіллю й враховує потреби майбутніх поколінь. Представники ООН закликають міста більш активно розвиватись, а громадян, в свою чергу, проявляти ініціативу в цьому розвитку.
8 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день піаніста. Це свято не є офіційним, але його святкують музиканти й любителі фортепіанної музики по всьому світу, щоб відзначити внесок піаністів у музичне мистецтво.
Ідея святкування з’явилася з бажання надати піаністам більше уваги та визнання за їхню майстерність і зусилля. Вважається, що обрана дата приурочена до дня народження знаменитого композитора і піаніста Ференца Ліста, чий вклад у фортепіанну музику є неоціненним.
Це свято надає можливість насолодитися класичними і сучасними творами для фортепіано, а також підтримати молодих піаністів у їхньому творчому шляху.
Також 8 листопада Міжнародний день каламбурів. Каламбури, або ж ігри слів, є формою гумору, що використовує подвійний сенс слів або їх звучання для створення дотепних або кумедних висловів. Це свято стало популярним завдяки любителям каламбурів у соціальних мережах, де вони активно поширюють гру слів та смішні жарти.
Метою Міжнародного дня каламбурів є не тільки створення легкого настрою, а й показати, що гра слів може бути формою креативності, яка розвиває мовні здібності й уяву. У цей день часто влаштовують онлайн-марафони каламбурів, конкурси на найкращий жарт, а також люди активно діляться дотепами в соцмережах, аби потішити одне одного.
8 листопада святкують Всесвітній день без Wi-Fi. Цей день нагадує про необхідність час від часу відключатися від Мережі, щоб присвятити час живому спілкуванню, відпочинку та особистому розвитку без постійної перевірки ґаджетів.
Залежність від Wi-Fi та Інтернету є типовим явищем у сучасному суспільстві, і часто люди відчувають “цифровий стрес” через постійне перебування онлайн. Всесвітній день без Wi-Fi закликає на один день відкласти гаджети й насолодитися моментом офлайн. Це може бути чудова нагода для спілкування з рідними й друзями, прогулянки на природі, читання або заняття улюбленим хобі.
Також 8 листопада Міжнародний день радіології (День рентгенівських променів). Цей день був започаткований 2012 року й проводиться з ініціативи Європейського товариства радіології (ESR), Американського коледжу радіології (ACR) та Ради рентгенологічного суспільства Північної Америки (RSNA).
Дата обрана на честь відкриття рентгенівських променів Вільгельмом Конрадом Рентгеном 8 листопада 1895 року — це відкриття стало революційним для медицини. Професор випадково відкрив промені невідомого походження, котрі почав називати Х-промінням.
Як назвати дитину, яка народилася 8 листопада
Іменини: Гаврило, Михайло, Павло, Марта.
Талісманом людини, народженої 8 листопада, є рубін. Цей камінь здавна є символом пристрасті, кохання. Рубін також використовували для зцілення різних захворювань шкіри, виразки шлунка.
Цього дня народилися:
- 1922 рік — український мистецтвознавець і художник Платон Білецький;
- 1935 рік — український дисидент, радянський політв’язень Дмитро Квецко;
- 1938 рік — український вчений, винахідник Володимир Веклич.
Пам’ятні дати і події 8 листопада
- 1927 рік — закладають Дніпровську гідроелектростанцію потужністю 650 тис. кінських сил;
- 1090 рік — митрополит Єфрем освячує Свято-Михайлівський собор у Переяславі;
- 1519 рік — Ернан Кортес прибуває до Теночтітлану;
- 1793 рік — Лувр відкривають для публіки;
- 1867 рік — оперою Олексія Верстовського “Аскольдова могила” розпочинається перший сезон у постійному оперному театрі в Києві (нині — Національна опера України);
- 1895 рік — Вільгельм Конрад Рентген винаходить X-промені під час дослідів з електрикою;
- 1909 рік — відбуваються установчі збори членів Київського товариства повітроплавання;
- 1918 рік — у Пряшові закарпатські українці створюють Руську Народну Раду;
- 1923 рік — Гітлер здійснює невдалу спробу путчу в Мюнхені;
- 1935 рік — у Чернігові відкривають Літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського;
- 1960 рік — Джон Ф. Кеннеді стає 35-м президентом США;
- 1975 рік — у Ризі на кораблі “Сторожевой” починається антиурядове повстання;
- 1988 рік — Джордж Герберт Вокер Буш стає 41-м президентом США;
- 1997 рік — у Львові відкривають пам’ятник жертвам комуністичних злочинів;
- 1999 рік — Папа Римський Іван Павло II вперше в історії папства відвідує Грузію;
- 2016 рік — Дональд Трамп стає 45-м президентом США, перемігши Гілларі Клінтон;
- 2020 рік — з берлінського аеропорту Тегель вирушає останній рейс (Air France Airbus A320 Париж – Берлін).
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-8-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2694972.html
/daytoday.ua/8-lystopada/
Сообщение 8 листопада – Всесвітній день містобудування появились сначала на Газета МИГ.