Офіс генерального прокурора за оперативного супроводу СБУ викрив корупційну схему у Національній поліції.

Керівництво територіальних підрозділів поліції в Івано-Франківській, Тернопільській та Житомирській областях могли забезпечувати безперешкодну роботу мережі так званих «порноофісів».
Джерело: Національна поліція, генеральний прокурор Руслан Кравченко
Деталі: За даними слідства, фігуранти організували схему одержання неправомірної вигоди за “кришування” діяльності осіб, які створювали та поширювали контент відвертого характеру на інтернет-платформах. За грошову винагороду посадовці обіцяли не вживати заходів реагування та не притягувати причетних осіб до відповідальності.

У межах досудового розслідування правоохоронці затримали:
- начальника ГУНП в Івано-Франківській області;
- заступника начальника ГУНП в Івано-Франківській області;
- першого заступника начальника ГУНП в Тернопільській області;
- заступника начальника ГУНП в Житомирській області;
- водія автогосподарства ДУ “Центр обслуговування підрозділів МВС”, який за версією слідства, виконував роль посередника.
Як повідомлялось, 20 травня одночасно проводяться слідчі дії у трьох головних управліннях Національної поліції.

Мета операції – встановити всіх посадовців, які могли бути залучені до схеми, перевірити роль кожного та надати правову оцінку діям керівників поліції, які замість протидії злочинності могли забезпечувати її прикриття, зазначає генпрокурор.

Розмір “абонплати” становив 20 тис. доларів США щомісяця для керівництва регіонального підрозділу поліції. Ще 5 тис. доларів США отримував посередник.
Щоб приховати схему, її учасники використовували умовні позначення, спілкувалися через месенджери, а деталі домовленостей обговорювали у приватному порядку.
У ході розслідування задокументовано кілька епізодів передачі коштів.
…На даний час у межах кримінального провадження одному з правоохоронців повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за невчинення дій з використанням службового становища, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Українська правда
Сообщение Масштабна спецоперація: в Нацполіції викрили схему прикриття “порноофісів” у трьох областях появились сначала на Газета МИГ.