Російські війська втратили ще один новітній комплекс радіоелектронної боротьби, призначений для придушення супутникового зв’язку Starlink. Відео знищення системи «Волна Купол Гарант» опублікував фахівець із військового зв’язку та радник Міністерства оборони України Сергій Бескрестнов («Флеш»). За даними OSINT-дослідників, удар було завдано в районі тимчасово окупованого Мелітополя.
Детальніше – Акцент
Російська армія продовжує втрачати дороговартісні системи радіоелектронної боротьби на тимчасово окупованій території Запорізької області.
Радник Міністерства оборони України та експерт із військового зв’язку Сергій Бескрестнов («Флеш») опублікував відео знищення чергового комплексу РЕБ «Волна Купол Гарант», який використовувався для придушення супутникового зв’язку Starlink.
За інформацією осінтера Dominik, геолокація відео вказує на район Мелітополя. Таким чином, це вже другий підтверджений випадок знищення подібного комплексу на окупованій частині Запорізької області за останній час.
Раніше командир 422-го окремого полку безпілотних систем показав ліквідацію аналогічного комплексу в районі Приморська. Тоді російська система також не змогла довго пропрацювати після виявлення українськими військовими.
Як працює російський комплекс проти Starlink
За словами Сергія Флеша, перші спроби росіян глушити Starlink були зафіксовані ще у 2023 році на Харківському напрямку. Тоді відповідний комплекс швидко виявили та знищили.
Після того, як українські сили значно активізували удари по російській логістиці за допомогою далекобійних дронів, окупанти знову почали застосовувати спеціалізовані засоби РЕБ для боротьби із супутниковим зв’язком.
Комплекс «Волна Купол Гарант» виробляє кримське підприємство «Российский купол» із Сімферополя. Основне завдання системи — створення потужних перешкод у напрямку супутників Starlink.
Принцип дії відносно простий: кілька антен одночасно передають потужний сигнал завад на супутник, через що він перестає приймати сигнали від терміналів Starlink у визначеному районі.
За оцінками розробників, один комплекс здатний прикривати територію площею близько 20 квадратних кілометрів.
- Нові населені пункти у зведеннях Генштабу на Запорізькому напрямку: про що це говорить (КАРТА)

Комплекс за 1,5 мільйона доларів
Система складається із шести причепів з антенними модулями. Кожна антена зовні нагадує велике яйце, всередині якого знаходиться супутникова тарілка з механізмом наведення.
Для роботи комплексу необхідне значне електроживлення. Саме тому він використовує власні генератори або підключається до зовнішніх електромереж.
За словами Сергія Флеша, російські виробники продавали такі комплекси російській армії за ціною близько 1,5 мільйона доларів за одиницю.
Водночас практика показує, що навіть такі дорогі системи залишаються вразливими для українських безпілотників. Після виявлення їхніх позицій комплекси стають пріоритетними цілями для ударів Сил оборони України.
Мелітополь стає все менш безпечним тилом
Останніми місяцями район Мелітополя регулярно фігурує у повідомленнях про успішні удари українських безпілотних систем по військових об’єктах окупантів.
Під удар потрапляють логістичні маршрути, паливозаправники, радіолокаційні станції, комплекси ППО та засоби радіоелектронної боротьби. Це поступово ускладнює забезпечення російського угруповання на Запорізькому напрямку та змушує окупантів витрачати додаткові ресурси на захист тилових районів.
Нагадаємо, раніше 422-й окремий полк безпілотних систем уже показував знищення аналогічного комплексу «Волна Купол Гарант» поблизу Приморська на окупованій частині Запорізької області.
Читайте також: Фланг Гуляйполя стає пасткою для окупантів: як ЗСУ виснажують ресурси РФ
The post Окупанти втратили в Мелітополі рідкісний комплекс придушення Starlink «Волна Купол Гарант» (ВІДЕО) first appeared on Портал Акцент.

