Спокій місцевих забирають плани медичної реформи. Згідно них на медзаклад очікують великі зміни. Як відомо, у Запорізькій області визначено 5 госпітальних округів. Серед них є і Пологівський. У складі округу дві лікарні інтенсивного лікування, У місті Пологи та місті Токмак. Інші лікарні декількох районів, серед яких і Гуляйпільський перепрофілюють. Перспектива залишитися без інфекційного відділення та лабораторії, місцевих мешканців не влаштовує.
Пологівський госпітальний округ. У його складі дві лікарні інтенсивного лікування. Одна — у місті Токмак, друга — у Пологах. До Поліг пацієнтів у критичному стані та такому, що потребує невідкладної медичної допомоги доправлятимуть з Розівсього, Більмацького, Оріхівського та Гуляйпільського районів. Там існуючі лікарні перепрофілюють в медзаклади з госпіталізацією лише на планове лікування. А це означає — скорочень медперсоналу та реорганізації відділень у районній лікарні не оминути. Такі плани реформаторів неабияк хвилюють гуляйпільців.
Занепокоєні і медики. Головний лікар Гуляйпільської Центральної районної лікарні Анатолiй Трусов пояснює деталі запланованих Міністерством змін. Реанімаційне, хірургічне відділення перенесуть до Поліг. На місцях залишиться неврологія, педіатрія та терапія. Під загрозою, навіть, інфекційне відділення та лабораторія.
Медикам інфекційного відділення, що в рік приймає близько півтисячі пацієнтів, важко уявити як з віддалених куточків Гуляйпільського району хворих будуть доправляти до сусідніх Поліг.
З меншим острахом ставитися до реформування гуляйпільці могли аби бачили: влада ретельно готується та прикладає максимум зусиль перед такими кардинальними змінами. Найперша потреба – це дороги. Шлях від Гуляйполя до Поліг повністю вкритий ямами. Відстань у якихось 20 км водіям доводиться долати майже годину. Людям, які будуть добиратися з віддалених куточків району, цей шлях буде ще важчим та довшим. Ремонт автошляху планували ще декілька років тому але віз і нині там.
Вже з липня 2019 року на нові фінансові відносини переходить поліклінічна служба. З 2020 року і стаціонар. Платити загальну субвенцію лікарні держава вже не буде. Гроші надходитимуть за кожного пролікованого пацієнта від Національної служби здоров’я. Більше пацієнтів — більше коштів. Кожне відділення лікарне має бути економічно вигідне. Демографічна ситуація на позитив не наводить: кількість населення в районах області катастрофічно зменшується. Об’єднання лікарень певно не минуче. Вплинути на ситуацію можуть громади та органи місцевого самоврядування, які ті погодяться фінансувати лікарню.
Наразі у Гуляйпільському районі триває збір підписів за недопущення закриття лікарні та перенесення її відділень до Поліг.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-gulyajpoli-lyudi-sturbovani-situatsiyeyu-navkolo-majbutnogo-rajonnoyi-likarni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook