Дослівно з англійської «вільні від дітей». Цим терміном прийнято називати чоловіків і жінок, які свідомо відмовляються народжувати дітей.
Виник цей рух ще у минулому столітті. На хвилі емансипації у 70 – х роках правозахисники придумали термін «чайлдфрі» і вивели теорію, що відсутність дітей – це привілеї розвинутого соціуму.
Дослідники виділяють наступні типи чайлдфрі. «Реджектори» — у них непрИязнь до дітей як до таких і до всього, що пов’язано з процесом дітонародження і грудного вигодовування. Та «Аффексьонадо» — для таких діти — зайвий тягар, перешкода. Для аффексьонадо важливо не те, що діти їм не подобаються, а те, що їм дуже добре жити без них.
Отже, що ж таке «чайлдфрі»? Егоїзм, кар’єризм чи просто прагнення присвятити своє життя іншому або собі? І чи можна бути «чайлдфрі» в країні, яка і так кожного року втрачає населення? В якій кількість народжуваних удвічі менше, ніж померлих за той же період часу?
Ірина Дєдушева поспілкувалася з представницями різних життєвих позицій. І з «чайлдфрі», і з багатодітними матерями і з експертами в психології та медицині.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/prihilniki-ruhu-chajldfri-hto-voni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook