Нас зустрічають тут цілою делегацією. Від директора ні на крок не відходять старші вихованці. Їх вік уже давно перебрався за 18-річну межу, а вони інтернат не полишають. Хтось тут завідує квітами, хтось допомагає вихователям чи завгоспу. Але всі відчувають — тут вони потрібні, тут — їх дім.
Тут і справді панує тиша та спокій, не чути ані криків, ані будь-якого іншого шуму. Зараз — саме час занять у інтернаті. Вони тривають не більше, ніж півгодини, і схожі більше на ігри, але завжди розвиваючі. Із 132 вихованців інтернату — 30 із синдромом Дауна. Це — улюбленці місцевого персоналу, адже кожного дня ці діти зустрічають їх з посмішками та обіймами.
“Сонячні” люди, як їх називають у світі, досить гарно малюють, як от відомий художник Реймонд Ху; грають у кіно та займаються спортом, як Паула Саж; ведуть активне громадське життя та викладають, як Пабло Пінеда. Деякі завдяки талантам стають зірками інтернету — як от Рональд Джекінс. Відеоролики музиканта та композитора вселили в багатьох людей віру, що синдром Дауна — це лише особливість і аж ніяк не хвороба.
З’являються люди з синдромом Дауна і на подіумі. В 2016-му році Меделін Стюарт із Австралії стала зіркою Нью-Йоркського тижня моди. Вона і до сьогодні бере участь у показах відомих дизайнерів. А маленька українка Софія Санчес, яку однорічною вдочерили закордонні батьки, — справжня зірка інстаграму та захисниця людей із синдромом Дауна. Відео, де вона розмовляє із мамою і розказує про хворобу, набрало мільйони переглядів.
На жаль, такі приклади — популярні за кордоном. У нас від таких дітей досить часто відмовляються, а усиновляти їх тут не поспішають.
Основні вимоги для всиновлювачів — стабільний заробіток, відсутність інвалідності та наявність добрих житлових і побутових умов для розвитку дитини. Якщо ж нові батьки так і не знаходяться, на дитину очікує перебування у державних закладах.
Інтернат, у якому ми знаходимося, і є цим самим остаточним прихистком таких дітей. Усе населення закладу поділене на два відділення: дитяче — до 18 років, і молодіжне — від 18 років і більше. Для занять вихованців ділять на такі групи — низького, середнього та високого рівня знань. Також увесь навчальний процес продумують окремо під особливості тієї чи іншої дитини. Для вихованців із синдромом Дауна акцент у заняттях роблять на творчість.
Їх намагаються привчати до самостійності — довіряють самостійно виконувати деякі види робіт, вони вільно пересуваються садом, а також доглядають за малечею. Це видно повсякчас — старші діти з синдромом Дауна носять малюків на руках чи по-батьківськи пригортають до себе.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/lyudi-sontsya-jivut-v-internati/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook