Представники соціальних служб і міського департаменту освіти і науки розповіли про те, як боротися з цькуванням дітей та яке покарання може бути за булінг.
За минулий рік до служби у справах дітей Запорізької міськради звернулись близько 10-ти людей, які стали жертвами булінгу. Спеціалісти зазначали, що насилля над дітьми зі сторони однолітків відбувалось завжди. Проте зараз воно набуло нових рис. На сьогоднішній день одним із розповсюджених видів цькування став так званий кібербулінг – розміщення образливих речей в інтернеті та соцмережах. Фахівці переконані, що найголовніше для захисту дітей від такого соціального явища, — навчити дітей протистояти булінгу, та притягати кривдників до відповідальності.
Спеціалісти нагадали, що діти-провокатори у віці від 14 до 16 років не можуть самі нести відповідальність за свої дії. Тож за їх поведінку повинні відповідати батьки. Наразі в Україні діють штрафи за булінг. Вони можуть сягати 200 неоподаткованих мінімумів. При повторній фіксації такого правопорушення цей штраф може бути більшим. Окремо існує покарання і для керівників навчального закладу, які намагаються приховати факт булінгу.
Також батькам нагадали про те, що сьогодні діє національна «Гаряча лінія» з питань протидії булінгу.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaporizhtsyam-nagadali-pro-pokarannya-za-buling/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook