Сьогодні бібліотеки здатні задовольнити потреби дітей різного віку. Але втримати інтерес маленьких читачів часто не просто. Завдяки сучасним технологіям вже відомі твори отримують нове життя. Так, маючи спеціальний додаток на смартфоні, можна, наприклад, оживити сюжет з книжки «Аліса в країні див».
Існує безліч дизайнерських прийомів, якими оздоблюють книжки. Здебільшого це ігрові елементи. Варіантів багато: пазли, об’ємні фігури персонажів, звукові модулі, тощо. Будь-які яскраві елементи, навіть найпростіші, швидше викличуть у дитини зацікавлення.
Останнім часом прихильністю маленьких читачів найбільше користуються книги-віммельбухи. Тексту тут майже немає, але існують вони не просто для розглядання. Книговидавці намагаються дати дитині якнайбільше інформації, яка б легко сприймалася, та не забувають і про ігрові фактори, які б стримували увагу. Яскравий приклад таких книг- видання про незвичайні професії.
Змінюються тенденції не лише візуальної складової дитячих книжок. На полицях з’являється все більше видань, які не просто виховують дитину, а покликані позбавити її від стереотипів та сформувати світогляд.
Сьогодні, в епоху розвитку сучасних технологій, доводиться боротися за читача різними способами. Виховувати у дітей любов до книги – справа не з легких. Яскраві малюнки та креативні рішення вирішують далеко не все.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/gadzhet-vs-kniga-yak-privertayut-uvagu-malechi-do-chitannya/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook