Як працює виробництво молочної продукції у Запоріжжі?

Як працює виробництво молочної продукції у Запоріжжі?

Невелике приміщення, безліч різного технологічного обладнання та близько 30 людей у штаті. У таких умовах виготовляють сир та масло.

Ранок в цеху починається з прийому та перевірки молока. Це — основа всієї продукції, тож слідкують за ним пильно. Далі молоко поміщають до пастеризаційної охолоджуючої установки. Температура пастеризаціїї — близько 80 градусів. Тут всі процеси закрити. Слідкують за ними за допомогою сучасного обладнання. Є у молока навіть своя, так звана, кардіограма. Фіксує вона кожен етап. На виробництві молоко виходить п’ятивідсоткової або трьохвідсоткової жирності. Після цього — фасування у фірмове пакування. У літрові та півлітрові пакети.

Пастеризоване молоко йде не лише на продаж. Його використовують для виготовлення твердого та м’якого розсольних сирів. Сировари кажуть, що для приготування 50 кілограмів сиру потрібно 500 кілограмів суміші молока та молочних бактерій. В ємності виливають 500 літрів пастеризованого молоко та закваску — саме це і є основою майбутнього сиру. У процесі спілкування з сироварами нам розкрили і ще один секрет приготування. Крім молока та закваски, до складу майбутнього сиру входить сичужний фермент. За півгодини вимішування та нагрівання у суміші формується так зване зерно. Молоко скисає і стає густим. Після — сировари його ріжуть, складають у невеликі формочки та відправляють під прес. Тут майбутній сир набуває чіткої прямокутної форми. Далі справа смаку. Сформований сир занурюють у холодну соляну ванну. Після цього сир має дозріти: набратися смаку та звичного нам вигляду. Зріє він в камерах при температурі 11-12 градусів 30 діб.

На цьому наше знайомство з виробництвом не завершилось. Не можемо ми залишити без уваги процес виробництва вершкового масла. Виготовляють його з вершків незбираного молока. Після пастеризації, дозрівання та охолодження вершки заливають в ємність, де вони збиваються. Ось так днем за днем протягом 25 років тут виробляють молочні продукти. Цех хоча й невеликий, проте готують тут за перевіреними рецептами та технологіями. А головне — з душею.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-pratsyuye-virobnitstvo-molochnoyi-produktsiyi-u-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top