Запорожские ученые ищут деньги на исследование редкой находки

Запорожские подводные археологи собирают деньги на международную экспедицию

Летом запорожские гидроархеологи участвовали подводной экспедиции «Османская галера: в поисках турецких флотилий», которая проходила в одной из проток Днепра под Херсоном. Участвовали ученые из разных городов страны.

Возглавлял экспедицию заведующий отдела охраны памятников истории, археологии и природы Национального заповедника «Хортица», кандидат исторических наук Дмитрий Кобалия. Ехали исследовать один старинный деревянный корабль. А в результате неожиданно нашли и второй.

Теперь объявили сбор средств на международную гидроархеологическую экспедицию по их изучению. Деньги желательно собрать до весны. Об этом журналистам рассказал один из участников исследований «Османская галера: в поисках турецких флотилий» заведующий научной библиотекой и архивом Национального заповедника «Хортица» Вячеслав Зайцев.

Вячеслав Зайцев, археологи

-Ці два кораблі, думаємо, можливо, турецькі. Вони 17 століття. Це дуже цікавий Археологічний об’єкт. По-перше, він подвійний. Один корабель — байдак, 38 м, просто величезний. Для порівняння — наша «Бригантина» в 2 рази менше. А другий корабель ми поки називаємо дубок, хоча він дуже схожий на скафу (турецька весловий корабель). Він 22 м в довжину і 4 м — в ширину. Кораблі знаходяться на глибині 6-8 м.

Кораблі, які так збереглися — рідкість. Так, в Чорному морі, в солоній воді, дерев’яні конструкції просто растовряются. А в Дніпрі, в мулі, досить непогано зберігаються.

Сьогодні ми запустили компанію зі збору коштів на гідроархеологічну експедицію. Все, що ми піднімаємо в таких експедиціях — тільки за рахунок ентузіастів. Та ж «Бригантина» піднята завдяки Андрію Макаревичу, його авторитету. Ми вирішили зробити археологічну школу. Потому что в стране очень мало археологов. Тому що в країні дуже мало археологів. Ми вирішили знайти 12-15 кращих студентів історичних факлуьтетв вузів з разніх міст. Взяти їх з собою в експедицію. І в подальшому співпрацювати з ними.

Піднімати кораблі не плануємо, це дуже дорого. Так, на підйом «Бригантини» пішло близько 200 тис. доларів. Наша мета — дослідження. Ми сподіваємося зібрати 750 тис. грн. щоб навчити студентів і попрацювати на цих кораблях.

Банковские реквизиты:

Благодійний Фонд «Хортиця»
ЄДРПОУ 33610509
р/с 26008810101
АТ «МетаБанк», МФО 313582

Читайте также: Запорожец участвовал в экспедиции, которая нашла в Черном море 2400-летний корабль.

Фото автора

Источник: http://iz.com.ua/kultura/zaporozhskie-uchenyie-ishhut-dengi-na-issledovanie-redkoy-nahodki

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top