Іноді здається, що Буряк та його заводомерська команда дещо своєрідним шляхом підштовхують лінькуватих запорожців до того, щоб вони заворушились та почали створювати ОСББ. Щоб нарешті отримати незалежність від усіх “схематозів”, якими зараз їх намагаються оточити.
У нашому випадку мова йде про оборудку, яку регулярно намагаються прокрутити афілійовані з міської владою «керуючі компанії». Йдеться про провайдерів в багатоквартирних будинках, які ще лишаються на балансі міста. І як керуючі компанії намагаються влаштувати свій невеличкий ґешефт та переділ.
Так от, вже шість років в Запоріжжі працює ТОВ «Діанет Буд» – інтернет-провайдер з чималим статутним капіталом та працівниками. А є керуюча компанія “Мрія”, що з’явилась нізвідки в серпні 2017 року, та виграла тендер на управління нерухомим майном – лот на 900 будинків які не спромоглися/не змогли створити ОСББ.
Важливо – будинки перешли в управляння КК «Мрія», саме в УПРАВЛІННЯ. Запам’ятали? Поїхали далі.
І тут починається саме цікаве.
Трохи нудних Законів України, нормативних актів та сухих фактів (пробачте, але без них то є стрясання повітря, да пробачить нас Ляшко)
В 2016 році ТОВ «Діанет Буд» уклало договір сервітуту з тоді ще КП «Основаніє» та встановила своє обладнання в будинку по вулиці Тополіна 31/Степна 15 – щоб у мешканців був інтернет. В грудні 2016-го фірма уклала вже новий договір сервітуту з новим муніципальним балансоутримувачем – КП «Наше Місто».
Для забезпечення усього свого обладнання струмом компанія уклала договори з «Запоріжжяобленерго», а на початку 2019-го року – ще й з ТОВ «Запоріжжяелектропостачання». Аби усе відбувалось за законом.
Є дві ключові речі, які визначають роботу провайдерів в будинках – Закон України “Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та постанова Кабміну «Правила надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва», затверджених Постановою КМУ №610 від 18.07.2018.
В цих Правилах є пункт 25: « У разі зміни власника до нового власника переходять права і обов’язки за договором з доступу без стягнення із замовника додаткової плати.
При цьому укладається додаткова угода до чинного договору з доступу про зміну сторін цього договору або укладається новий договір з доступу на попередніх умовах.
Реорганізація або зміна власника не є підставою для зміни умов чи розірвання договору з доступу».
Але компанії «Мрія» все рівно на закон. Вона вирішила, що «Діанет Буд» має укладати з нею новий договір, а не подовжувати старий на тих же умовах з додатковою угодою. «Мрія» почала поширювати інформацію серед мешканців, що договір з «Діанетом» вже недійсний, та вони його розірвали. І почали заводити на будинки, які віддали їм «на годування», свого провайдера.
«Мрія» відмовила «Діанет Буд» в укладанні додаткової угоди, отриманні технічних умов та погодження з розробки проекту. А по усіх будинках, які знаходяться в управлінні «Мрії», почали встановлювати замки на горищах, щоб не пускати провайдерів до обладнання.
Хоча керуюча компанія не має таких повноважень, і провайдери не повинні укладати з нею договір. Ніхто, крім власника багатоквартирного будинку не має права укладати договори з доступу. Знаючи це, ТОВ «Керуюча компанія «Мрія» яка не є власником, або співвласником багатоквартирних будинків, заставляє всіх провайдерів підписувати так звані договори «Про надання послуг із забезпеченням доступу до телекомунікаційному обладнання багатоквартирних будинків».
І єдине, в чому виражені ці послуги – це встановлення замків на горища та видача їх за плату усім провайдерам, що працюють в домах. Таким чином ТОВ «Керуюча компанія «Мрія» підміняє поняття доступу до інфраструктури об’єкту та на свій розсуд регулює кому можна видавати ключі, а кому ні. Гроші з цих договорів йдуть на рахунок саме КК «Мрія», не включені в структуру тарифу, та просто є «приємним бонусом» для компанії.
І як ми вже писали раніше, зараз компанія намагається завести на ринок іншого провайдера –ТОВ «Дрім-Нет». В червні 2019-го «Керуюча компанія «Мрія» від’єднала обладнання ТОВ «Діанет Буд» від електричної мережі та встановила сигналізацію на доступ до нього.
Після появи ТОВ «Дрім-Нет» «Мрія» різко збільшує розмір плати, яку Провайдер зобов’язаний перерахувати Управителю за одні Технічні умови по кожному будинку. Було 150 гривень – стало 2853, в 19 разів. Якщо оцінити за «консервативною оцінкою» житловий фонд компанії у 800 будинків, викресливши старі занедбані будівлі, то отримаємо 2,282 мільйони гривень.
Зараз проти змови керуючої компанії з її ручним провайдером вже пішли позови до суду, правоохоронних органів та скарги в Антимонопольний комітет. Але головне – щоб самі запоріжці зрозуміли, що їм треба позбавитись і міської влади, яка постійно намагається залізти к ним в кишеню, і їхніх «присосок» у вигляді керуючих компаній.
Володимир Бобро, юрист, громадський активіст
Источник: https://forpost.media/novosti/lajfhaki-zaporizkoi-vladi-jak-otrimati-dva-miljoni-za-zamochok-na-gorishhi.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook