Представники громад, що взяли участь у проєкті «Рівний-рівному»
Проєкт “Рівний-рівному”, який реалізовували в Україні за підтримки програми»“U-LEAD з Європою”, дав нові можливості та унікальний досвід українським ОТГ.
Програма “U-LEAD» з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Запорізькому регіону пощастило найбільше, бо ж участь взяли одразу дві ОТГ Запоріжжя –» Широківська та Веселівська.» Офіційно, обов’язкові умови» були повною мірою виконані учасниками наприкінці минулого року, проєкт закінчився, але дружба та партнерство продовжується.
Суть» проєкту “Рівний-рівному” полягала в налагоджені партнерських відносин між громадами-побратимами, обміні досвідом, спільній розробці стратегій розвитку для українських ОТГ. Одна з громад мала бути з України, інша з однієї з країн Європейського Союзу.
Веселівська громада, разом із громадою-побратимом Раквере, що в Естонії працювали над створенням стратегії сталого енергетичного розвитку»(SECAP) в рамках Угоди мерів. По закінченні, Веселівська громада отримала чіткий план дій заходів, що забезпечать економію енергоресурсів, через повну термомодернізацію об’єктів соціальної інфраструктури та житлових будинків. Одну з багатоповерхівок Веселого повинні реконстроювати згідно з планом вже восени цього року.» “Рівний-рівному”, окрім спільно створеної стратегії дав можливість отримання безцінного досвіду, веселівська делегація їздила до Раквере, естонці приїздили до Веселівської ОТГ.
По закінченні проєкту громади продовжують дружити, зокрема, за ініціативи адміністрації Веселівської ОТГ планувався спільний відпочинок школярів з Веселого, Раквере, Дубно, що на Рівненщині, також запросили дітей з Польщі. Відпочивати дітки повинні були в Україні. Втім, не склалося, через» сусідство Запорізької області з місцями проведення бойових дій, спільний відпочинок перенесли до кращих часів. Натомість, школярів з Веселівської ОТГ запросили погостювати до Раквере, обмінятися досвідом з місцевими учнями.
“Поїдуть найбільш активні та ініціативні дітки. Це буде делегація приблизно з 15″ школярів, їх будуть супроводжувати 3 педагогів. Поїздка планується в листопаді цього року, перебуватиме група в Раквере близько тижня. Впевнений, що ця поїздка дасть нашим учням незабутні враження на важливий досвід. Вони й так у нас є ініціативними та завзятими, але коли ще й надихнуться чужим досвідом, будемо мати ще кращі результати. До речі, нашим дітям також є чим поділитися з європейськими школярами” – запевнив голова Веселівської ОТГ Петро Кіяшко (напевно маючи на увазі організований школярами з Веселого невеличкий бізнес, що дав можливість скасувати побори в школі – ред.)
Широківська ОТГ знайшла подібну собі громаду в німецькому Барлебені. Делегація з цієї громади є частими гостями в Широкому. День Європи, День громади та інші свята представники громади-побратима та широківці завжди проводять спільно.
представники Широківської та Веселівської ОТГ в Брюселі. З ними Олександр Свистун, який на той час працював керівником запорізького Центру підтримки місцевого самоврядування.
В рамках проєкту ці дві громади працювали дещо над іншою стратегією – в пріоритет поставили підвищення економічної спроможності громади. З цією метою спільно розробили» стратегію активізації інвестиційної діяльності та розвитку сучасної виробничої інфраструктури для» економічного розвитку територій. Ставку зробили на малий та середній бізнес. Громади спільно розробили проект програми підтримки малого і середнього бізнесу Широківської громади, зараз» проводять бізнес-діалоги, створили інвестиційний сайт і призначили відповідального за комунікацію з бізнесом. Кожного кварталу голова ОТГ Денис Коротенко проводить спільні наради з представниками бізнесу, вважає, що саме успішність людей є запорукою успішності громади.
Поїздки, переговори, організації спільних заходів зараз мабуть в самому розпалі. Навесні цього року, делегація із 11 представників бізнесу Широківської ОТГ взяла участь у Коопераційній біржі, що проходила в Німеччині – захід, на якому підприємці представляли свій бізнес, свою інвестиційну привабливість та партнерську надійність. Як наслідок, сьогодні є дуже близькими до реалізації декілька задумів, один з них експорт меду до Німеччини.
У Широківській ОТГ, варто нагадати, є багато людей, які розводять бджіл, а продаж меду є основним бізнесом. Також є результати після переговорів з приводу інвестицій у сфері альтернативної енергетики. Громада володіє великою кількістю землі, є ділянки на схилах, які обробляти не дуже зручно, але це може стати чудовим місцем для сонячних станцій.
Варто зазначити, сьогодні Широківська ОТГ посідає перше місце серед спроможних громад Запоріжжя.
Від себе можемо запевними, успішність запорізьких ОГТ ми будемо відслідковувати та ділитися з читачами Фопрпост, можливо чийсь успіх надихне та мотивує до активних дій.
Источник: https://forpost.media/stati/proiekt-zakinchivsja-a-druzhba-z-ievropejskimi-gromadami-trivaie.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook