«Зараз триває робота над новою версією міграційної політики, її принципи у нас будуть через 3-4 місяці, їх ще має затвердити уряд. Загалом це займе до півроку «, — зазначив представник міністерства. Він поінформував, що міграційна політика базуватиметься на чотирьох основах.
«Першою основою є захист польського ринку праці, адже кожна країна захищає свій ринок і своїх працівників», — підкреслив Пшевозьнік. У цьому контексті він зазначив, що зараз в Польщі рівень безробіття становить 5,2%. У країні налічується 850 тис. безробітних, хоча значна кількість серед них — це студенти, які не підпадають під класичне визначення безробітного.
Друга основа — взаємозамінність працівників, особливо в дефіцитних спеціальностей.
Третя основа — циркулярний перебування іноземних трудових мігрантів. «Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі — тільки обмежені», — пояснив співрозмовник. При цьому він підкреслив, що для більш тривалого працевлаштування іноземців не буде перешкод за умови отримання ними документів на постійне проживання в РП.
Четвертою основою міграційної політики представник міністерства назвав заповнення прогалин в тих регіонах, де не вистачає робочих рук. У цьому контексті він зазначив, що раніше більшість українців, які приїжджали на роботу до Польщі, концентрувалися в основному в Мазовецькому воєводстві (адміністративний центр — Варшава) — 70%. Зараз пропорції змінилися: у Варшаві і околицях працюють лише 35% українських заробітчан.
Пшевозьнік також повідомив, що в минулому році в Польщі видано 130 тис. дозволів на сезонну роботу (садівництво, лісництво, рибальство), що на 5 тис. більше, ніж в 2018 році. 98% таких дозволів отримали громадяни України. У минулому році Польща видала 1,6 млн дозволів про наміри працевлаштування (до півроку), що на 100 тис. більше, ніж в 2018-му. До 91% з них припадає на українців. Правда, зауважив чиновник, немає статистичних даних, які показували б, скільки з цих дозволів було реально використано. У той же час дозволів на роботу на більш тривалі періоди — до трьох років на підставі віз — видано на 80 тис. більше. 74% таких документів отримали українці.
«Ми не очікуємо, що кількість працівників з України в цьому році зменшиться: буде зростання, правда, незначне», — констатував Пшевозьнік. Він уточнив, що пік зростання видачі дозволів на працевлаштування — більш ніж в десять разів — спостерігався протягом 2014-2018 років.
Представник міністерства відзначив, що в останні роки Польща стає більш конкурентною по відношенню до країн Заходу Європи за рівнем зарплат. Так, в цьому році мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата — 2,6 тис. Злотих брутто (майже 17 тис. Грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може вирости до 4 тис. Злотих брутто (26 тис. Грн).
Пшевозьнік додав, що за оцінками Нацбанку Польщі в країні зараз перебувають 900 тис. Трудових мігрантів з України, а за розрахунками міністерства, яке він представляє, — від 800 тис. До 1 млн.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/polshha-zminyuye-migratsijnu-politiku-na-shho-chekati-ukrayintsyam/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook