Студенти на безлюдному острові змагались за те, щоб скоріше потрапити додому
Для студентів національного університету “Запорізька політехніка” це була бізнес-гра. Яку проводили з ними тренери ПАТ “Запоріжсталь”.
З травня минулого року діє стипендіальна програма Метінвесту. Кращим студентам, які активно проявили себе не тільки у навчанні, а й у громадському житті, призначаються стипендії Метінвесту.
— В першу чергу ми завжди робимо ставку на молодих і амбітних. Які, з одного боку, готові переймати кращі практики досвідчених колег. З іншого, готові реалізовувати нові амбітні ідеї на виробництві, — розповів «Индустриалке» начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Бакалов. — Такі тренінги, як сьогодні, допомагають нам виявити студентів з нестандартним поглядом на вже сформовані процеси. І ми в першу чергу готові їх розвивати. Давати їм можливість реалізовувати свої ідеї на комбінаті «Запоріжсталь».
Сьогоднішній тренінг проводиться в рамках стипендіальної програми Метінвесту. І кращі з кращих студентів при виконанні всіх умов проекту будуть отримувати грошові стипендії від компанії Метінвест.
По навчанню, воно має бути успішним, — це основний показник. А в подальшому проектом у нас передбачена участь в тренінгах компанії Метінвест. Участь у громадському житті вузу і компанії.
Ця програма започаткована з травня 2019 року. Тоді було підписано меморандум між генеральним директором «Запоріжсталі» і ректорами вишів. І ось з минулого року ми стартули масово. До цього була просто стипендія «Запоріжсталі» — близько 20 стипендій. Тепер за підсумками семестру стипендії отримують 415 студентів двох вузів — Запорізького національного університету та національного університету «Запорізька політехніка».
— Сьогодні ми проводимо першу бізнес-гру в рамках стипендіальної програми для студентів запорізьких вузів, — розповіла внутрішній тренер ПАТ «Запоріжсталь» Наталія Степура. — У тренінгу беруть участь студенти національного університету «Запорізька політехніка». Той вуз, який свого часу і я закінчувала — в 2005 році.
На тренінгу ми говоримо про економіку. Це бізнес-гра, яка називається «Квиток на пароплав». Під час гри студенти вчаться поводитися з грошима. Тому що жити без грошей у нас ще ніхто не навчився. Ось і говоримо про те, наскільки правильно ми вміємо розпоряджатися грошима. Наскільки вміємо їх заробляти. Що впливає на цей процес. Це ті знання, які безпосередньо знадобляться в звичайному житті і у виробничому також.
Ми говоримо про те, чим відрізняється прибуток від грошових коштів. Що таке заморожені оборотні кошти. Тобто після сьогоднішнього заходу, я думаю, студенти навчаться трохи по-іншому дивитися на звичні речі. Зокрема на те, як розпоряджатися своїми коштами.
— Формат бізнес-гри наскільки корисний і ефективний для студентів?
— Краще засвоюється інформація. У вищі в них переважно лекційні, семінарські заняття. А тут інформація подається в ігровій формі, максимально динамічно. На грі у нас є чотири конкуруючі між собою команди. Їх завдання — вибратися з безлюдного острова. З максимальною кількістю грошей. За ними прийде пароплав. Та команда, яка в бізнес-грі найбільше заробить грошей, поїде класом люкс або першим класом. Відповідно, хтось поїде другим, хтось третім класом. Це ринок, це конкуренція. Хтось навіть може залишитися на острові, якщо не заробить достатньо грошей. Але всі хочуть потрапити додому, всі прагнуть заробити стільки, щоб мандрувати класом люкс.
Своїм враження про стипендіальну програму Метінвесту поділився і першокурсник національного університету “Запорізька політехніка” Василь Душний:
— Я багато чув про тренінги від “Запоріжсталі”. Зараз беру участь у стипендіальній програмі Метінвесту. І вже отримую таку стипендію. Призначили її за добре навчання та активну участь у громадському житті нашого вишу, за участь у програмах “Запоріжсталі” та міста Запоріжжя.
— Складно було отримати стипендію Метінвесту?
— Треба було мати терпіння, прагнення до навчання та бажання брати участь у різних тренінгах та громадських заходах.
— Що дають такі стипендіальні програми студентам?
— Вони дають мені змогу удосконалювати себе, отримувати нові знання на таких тренінгах. Та використовувати набуті знання і досвід у подальшому житті.
ВІДЕО. На «Запоріжсталі» тренінг для студентів «Запорізької політехніки»
Фото та відео: Дмитро Шилін
Читайте також: В Запорожье открылся Центр карьеры Метинвест
Сообщение У Запоріжжі студенти опинились на безлюдному острові появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-studenti-opinilis-na-bezlyudnomu-ostrovi
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook