Коронавірус COVID-19 блискавично поширився по всьому світу, ймовірно, сьогодні не залишилося країн, в яких відсутня хворі.
Коронавірус з’явився близько півроку тому і вже поширився по всьому світу. В останні місяці його детально вивчають сотні вчених, але все ще залишається багато нерозкритих таємниць SARS-CoV-2.
На цьому тлі кожен день з’являється нове “ефективний і доступний засіб від COVID-19”, “розкриваються” змови фармацевтичних компаній і знаходяться “нові методики діагностики”.
Однак незмінними залишаються рекомендації про часте миття рук і дотриманні дистанції.
Спробуймо розібратися, що є міфами, а якою є реальність. Профілактика коронавируса: міфи про методи захисту.
Міф.1 Вірус вмирає при деяких погодних умовах, наприклад, сильній спеці
Якщо взимку деякі були впевнені, що вірус можна “заморозити”, і активно гуляли в холодну і сніжну погоду, то зараз існує думка про загибель коронавирусу при дуже високих температурах (вище + 25 ° C). Фахівці ВООЗ нагадують, що температура тіла здорової людини – + 36,5-37 ° C, і підвищення температури зовні не підвищить температуру людського тіла.
Недавні дослідження у французьких лабораторіях показали, що COVID-19 не гине при температурі + 60 ° C. Передача вірусу відбувається навіть в країнах зі спекотним вологим кліматом.
Міф 2. Ультрафіолетова лампа для дезінфекції (УФ-лампа) дозволяє знищити коронавірус
Не можна використовувати УФ-лампу для дезінфекції рук або інших ділянок тіла, оскільки це може викликати подразнення шкіри або навіть опіків.
Міф 3. Промивання носа і горла сольовим розчином – одне з простих засобів профілактики COVID-19
Немає ніякої науково підтвердженої інформації, що подібна дія захистить організм від проникнення коронавирусу. На думку лікарів, промивання носоглотки сольовим розчином може прискорити одужання при ГРВІ, але не є засобом профілактики навіть від нього.
Міф 4. Цибуля, часник та алкоголь – відомі “противірусні” народні засоби, які допоможуть не захворіти від коронавірусу.
Про користь цибулі і часнику в боротьбі з грипом та іншими вірусами ведеться чимало суперечок. Дійсно, в складі цибулі і часнику присутні сульфіди і фітонциди – біологічно активні речовини, які пригнічують і вбивають зростання, а також розвиток бактерій.
Проблема природних фітонцидів, й інших антимікробних компонентів, що містяться в цибулі і часнику, полягає в дуже короткому періоді дії. Щоб зміцнити імунітет організму, необхідно вживати обидва овоча постійно, в помірній кількості.
А ось “ударні” дози час від часу тільки нашкодять ШКТ. Тому, ні цибуля, ні часник не є засобом профілактики коронавируса.
У мережі можна зустріти порадників, які наполягають на проведенні “внутрішньої дезінфекції”.
Але, надмірне вживання алкоголю (в фейковий рекомендаціях 100-250 мл. щодня) не тільки не допоможе вберегтися від коронавируса, а й може призвести до виникнення серйозних проблем зі здоров’ям. Алкоголь послаблює імунну систему, а значить ймовірність захворіти тільки збільшується.
Міф 5. Вода “вимиває” вірус з організму
У соцмережах гуляє рекомендація пити воду кожні 15 хвилин, щоб змити коронавірус з поверхні горла в шлунок, в якому він загине.
По-перше, вірус може потрапити в організм не тільки через рот, а й через інші слизові. По-друге, вірус не загине в шлунку, з’ясували епідеміологи Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.
Інша думка, яку видають за рекомендацію ЮНІСЕФ, – необхідно пити багато гарячої води і виключити з раціону морозиво. У самій організації такі поради називають маячнею, нагадуючи, що з вірусом, який потрапив до організму може впоратися тільки він сам.
Міф 6. Ібупрофен ускладнює перебіг COVID-19
У ВООЗ спочатку рекомендували виключити ібупрофен з протоколу лікування і самолікування ГРВІ з підозрою на коронавірус, повідомляючи, що він може погіршити перебіг хвороби.
Пізніше в організації провели масу консультацій з лікарями, які займаються лікуванням пацієнтів з COVID-19 і повідомили, що на сьогодні немає підстав вважати, що нестероїдні протизапальні препарати на основі ібупрофену погіршують стан здоров’я хворих.
Міф 7. Щоб не заразитися, необхідно протирати тіло спиртом або хлоркою, приймати гарячу ванну, а руки можна дезінфікувати сушарки для рук
Вірус, що потрапив в організм респіраторним шляхом, не можна знищити протираючи тіло спиртом або хлоркою. Розпорошуючи ці засоби на шкіру або одяг, можна просто отруїтися. Подібні засоби допускаються для дезінфекції поверхонь, але важливо знати про правила безпеки їх використання.
Сушарки для рук не зможуть знищити вірус, який на них вже перебуває. Гарячий потік повітря тільки висушує руки від вологи, але не вбиває інфекції. Необхідно спочатку вимити руки з милом, а потім висушити їх сушарки.
Прийом гарячої ванни ніяк не допоможе вберегтися від коронавируса, адже температура тіла людини залишається незмінною. А ось занадто гаряча вода може пересушити шкіру, послабивши захисний бар’єр, і навіть викликати опіки на тілі.
Міф 8. Антибіотики перешкоджають інфікуванню коронавірусом
Вживання антибіотиків здоровій людині протипоказано. Подібні медпрепарати використовуються для лікування бактеріальних інфекцій. Проте, в протокол лікування пацієнтів хворих COVID-19 антибіотики входять, але виключно як засіб лікування супутніх бактеріальних інфекцій.
Антибіотики не діють на віруси, тому їх прийом при застудах може привести тільки до появи так званих супербактерій, від який вчені ще не придумали порятунок.
Міф 9. Вакцинація від пневмококової інфекції та щеплення БЦЖ захищають від коронавируса
Коронавірус COVID-19 відрізняється від уже відомих вірусів, тому жодна з існуючих вакцин від нього не захистить. Наявність щеплення від туберкульозу – БЦЖ також не є захистом від інфікування коронавірусів.
Вчені припускають, що люди, щеплені від туберкульозу можуть легше переносити коронавірус, проте клінічні випробування на цю тему не проводилися.
Розробки вакцини 2019 nCoV ведуться в різних країнах, але робочої формули поки немає. Також не існує лікарських засобів, які б були профілактикою коронавирусу.
Змазування носа оксоліновою маззю медики називають абсолютно неефективним способом профілактики, а придбання безрецептурних імуностимуляторів – марною тратою коштів.
Міф 10. Маска допомагає не заразитися
Маска дає помилкове відчуття безпеки. По суті, маска допомагає хворому не заразити оточуючих. При цьому важливо знати як правильно носити маску, яку маску вибрати, як доглядати за багаторазової маскою.
Що пропонують вживати соцмережі в боротьбі з коронавірусів
MMS (miracle mineral supplement) – мінеральна диво-добавка. Про цей засіб ще в березні заявляв YouTube-блогер Джордан Сазер. Добавка – це діоксид хлору, який нібито вбиває ракові клітини і є профілактикою коронавируса.
У той же час служби з нагляду за медикаментами різних країн заявили, що безпека і ефективність діоксиду хлору не доведена ніякими дослідженнями. Людям порадили не вірити рекламі і несумлінним блогерам.
Колоїдне срібло – є захистом від вірусів, стверджував гість шоу американського теле-євангеліста Джима Бейкера. Нібито це засіб зміцнює імунну систему і є антисептиком. Влада США заявила, що це засіб може порушити роботу нирок, викликати судоми і змінити колір обличчя.
Яким ще міфам вірять українці
Міф 1. Хворий коронавірусом є довічним його носієм
Коронавірус успішно лікується, а вірус виводиться з організму. Лікування проводиться симптоматичне, і чим швидше пацієнту призначать підтримуючу терапію, тим більше шансів у нього на одужання. За даними ВООЗ, повне одужання настає через шість тижнів.
Міф 2. Перевірити хворий ти коронавирусною інфекцією чи заражений ти можна затримавши у мобі повітря.
Досі багато хто намагається знайти у себе коронавірус або проблеми з легенями, затримуючи на десять секунд дихання. Існує думка, що якщо за цей час людина не кашляє, може спокійно відновити дихання, не відчуває якогось дискомфорту – значить вона здорова.
У ВООЗ наполягають на безглуздості подібного “тестування”. Хвороба може протікати як в легкій, так і важкій формі, а підтвердити COVID-19 можна тільки за допомогою спеціальних тест-систем.
Міф 3. Наявність коронавирусу визначає тепловий сканер
Сьогодні температуру міряють всюди, де може спостерігатися скупчення людей. Навіть на дорогах при в’їзді в деякі населені пункти, водіїв і пасажирів перевіряють тепловим сканером.
Але, тепловий сканер нічого не тестує, він тільки визначає чи є у людини лихоманка, яка є одним із симптомів коронавирусу. У той же час, не варто забувати, що з моменту зараження до того як підвищується температура може пройти два тижні.
Міф 4. Не можна замовляти посилки з країн, де лютує коронавірус
З розвитком епідемії в Китаї, в соцмережах стали активно обговорювати можливість того, що вірус приїде в Україну разом з посилками. Фахівці стверджують, що подібне малоймовірно, адже вірус не здатний довгий час виживати у відкритому просторі, а повинен знайти живого носія.
Посилки зазвичай йдуть досить довго, схильні до перепадів температур при перевезенні. Навіть якщо вантаж пакував хворий коронавірусів, шанси одержувача заразитися практично дорівнюють нулю.
Міф 5. коронавірус людини можуть заразити тварини або комахи
Відомо про один випадок інфікування собаки в Гонконзі, але інформація про те, що переносниками коронавируса можуть бути тварини на даний момент не підтверджена. Як і припускають правила гігієни, після спілкування з тваринами, необхідно вимити руки.
Ще один міф стосується можливості зараження коронавірусів після укусу комара. Подібне – бездоказово, адже основний спосіб передачі інфекції – повітряно-крапельний.
Будьте здорові та дотримуйтеся дистанції!
Джерело – КореспонденТ.net
Сообщение Міфи про COVID-19: чому точно не можна вірити появились сначала на Forpost.
Источник: https://forpost.media/novosti/mifi-pro-covid-19-chomu-tochno-ne-mozhna-viriti.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook