У Запоріжжі привітали ветерана, який двічі рятувався від смерті — фото

З наступаючим Днем Перемоги привітали ветерана Другої світової війни

Іван Якович Піскун — ветеран Другої світової війни. У воєнні роки він захищав Батьківщину від німецьких загарбників у Молдові, в одному із селищ біля Кишинева.

ветерана

У 16 років Івана Яковича хотіли забрати в Німеччину на роботи. Але хлопець втік і пішов служити до радянської армії. Його відправили захищати Кишинівський напрямок. Саме там, в одному із молдавських селищ, Іван Піскун пережив свій найстрашніший бій.

— Війна була нерівна. Німці завоювали всю Європу. У них було хороше озброєння, а ми проти них були бідненькі. Боїв я пережив багато. Німців ми довго відбивали, хоч і були в гіршому становищі. Але потім вони нас, все таки, здолали. Ворог перебив солдатів, які стояли попереду, а потім зайшов до нас, які були позаду. Патрони у нас закінчилися, стріляти було нічим, тому ми рятувалися втечею, — згадує Іван Піскун.

У нерівному бою під Кишиневом загинули майже всі радянські солдати, які захищали місто. Іван Піскун тоді дивом врятувався. Під час втечі його одним із перших поранили в ногу. Він впав у воронку від снаряда, де його присипало землею, і втратив свідомість. А коли прийшов до тями, то побачив трупи полеглих солдат і німця, який потім врятував йому життя.

— Коли я отямився, то відразу побачив німця, який дивився мені прямо у вічі. Але він не вбив мене, а, навпаки, допоміг. Він перев’язав мені поранену ногу, дав палицю і повів до будівлі якоїсь старої школи. Там зі всіх фронтів збирали людей, які вижили, і потім відправляли у полон. Так я опинився в Австрії, — розповідає ветеран.

ветерана

Але повернутися додому після перемоги над Німеччиною Іван Піскун не зміг. Згідно з документами, він вважався вбитим під Кишиневом і похороненим у серпні 1944 року. З полону його звільнили американські солдати після закінчення Другої світової війни.

Під час повернення додому ледь не підірвався на міні

Другий раз Іван Піскун ледь не загинув під час повернення на Батьківщину. Ешелон зі звільненими полоненими ледь не підірвався на міні.

— Коли нас везли додому ешелоном, то на кордоні з Польщею ми стояли дві доби. Начальнику ешелона, який був генералом, дали команду на відправлення, але він не захотів їхати. Вимагав, аби перед нами пустили товарний потяг. Було багато суперечок, погроз за порушення графіку, але все ж таки начальник ешелону домігся свого. Перед нами пустили “товарняк”, який потім розлетівся на тріски. Виявилося, що наш ешелон хотіли підірвати на міні, — розповів Іван Піскун.

ветерана

Півстоліття життя присвятив праці на заводі

Вже після повернення до Запоріжжя Іван Якович пішов працювати на “Запоріжкокс”. Заводу він присвятив 52 роки життя. Там він працював машиністом електрокрану і газодувок.

Напередодні Дня Перемоги Івана Піскуна привітали колеги із “Запоріжкокса”. Представники профспілкового комітету та молодіжної організації підприємства вручили ветерану подарунки, продуктовий набір та грошову допомогу.

— Напередодні Дня Перемоги ми вітаємо ветеранів Другої світової війни, які працювали на “Запоріжкоксі”. Після війни вони присвятили своє життя відбудові рідного міста. Ми дякуємо за їхній подвиг на фронті і за їхню кропітку працю на підприємствах. Від ПрАТ «Запоріжкокс» ми даруємо ветеранам необхідні речі для комфортного життя і найголовніше — свою увагу та підтримку, — підкреслила заступник голови профспілкового комітету ПрАТ «Запоріжкокс» Галина Анедченко.

ветерана

Представники профкому «Запоріжкокса» завітали з подарунками і до Лідії Федорівни Филипченко. На фронт вона потрапила у 18. Була  санітаркою у військовому госпіталі і врятувала сотні бійців. Згадуючи ті часи, жінка розповідає, як важко було в тих умовах рятувати життя.

— Не було у нас обладнання, не було бинтів, минулий загін був у нас, віддавали, а потім звідти брали бинти, прасували їх, знову згортали і вдруге теж застосовували.

Після війни Лідія Федорівна працювала на ПрАТ «Запоріжкокс». Для багатьох вона стала гідною наставницею.

— Це перша людина, яка показала мені робоче місце і навчила мене сумлінно працювати. Я дуже вдячна Лідії Федорівні, що вона мені прищепила любов і до праці, і до нашого підприємства, — розповіла заступник голови профспілкового комітету ПрАТ «Запоріжкокс» Галина Анедченко.

Сюжет про ветеранів можна подивитися прямо зараз у прямому ефірі телеканалу TV5 «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Онлайн-марафон «Пам’ятаємо. Перемагаємо» транслюють прямо зараз на телеканалі TV5.

Читайте також: Запорізькі ветерани почали отримувати подарунки до 9 травня

Сообщение У Запоріжжі привітали ветерана, який двічі рятувався від смерті — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-privitali-veterana-yakiy-dvichi-ryatuvavsya-vid-smerti-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top