Історія знаменитої фотографії «Комбат», її героя та його родини
Журналісти зустрілися з нащадком Олексія Єременка, образ якого став символом боротьби з нацистськими загарбниками. Про славетного «Комбата» часів другої світової та його нащадка вони розповіли у своєму телесюжеті.
Сюжет про про славнозвісного «Комбата» Олексія Єременка та його нащадка — внучатого племінника Олега Дуюна вийшов 8 травня на телеканалі TV5. Телеканал у прямому ефірі транслював онлайн-марафон «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Три години на телеканалі транслювались героїчні особисті історії ветеранів, що змінили життя поколінь, сімейні згадки великого подвигу, чуттєві пісні воєнних років, привітання ветеранів керівниками металургійних підприємств регіону.
А сьогодні, з 9.00, дивіться повтор святкового онлайн-марафону.
Щороку у день пам’яті сотні запоріжців покладають квіти біля меморіала «Комбат» на Алеї бойової слави у Запоріжжі. На ньому зображений уродженець Запорізької області, молодший лейтенант Олексій Єременко. Його внучатий племінник зараз працює на комбінаті «Запоріжсталь». Олег Дуюн каже, що вперше дізнався історію прославленого родича ще у дитинстві, коли приїжджав на канікули до бабусі.
Фотокореспондент Макс Альперт зробив цей знімок під час запеклого бою 12 липня 1942 року під Луганськом біля села Хороше, де дивізія під командуванням Героя Радянського Союзу Івана Рослого вела кровопролитні бої.
У той день, замінивши пораненого командира, політрук Олексій Єременко підняв своїх товаришів в атаку і героїчно загинув. Фотокореспондент подумав, що це був командир батальйону. Тому і знімок так підписав — «Комбат».
Олексій Гордійович Єременко, довоєнне фото — він тоді був головою колгоспу
До війни Олексій Єременко працював головою колгоспу (в 29 років ним став) в Червоноармійському районі — так тоді називався Вільнянський район. Вивів його в передовики. Крім польових та бригад з овочівництва в колгоспі були тваринницькі ферми і три конеферми — щорічно для кавалерії Червоної Армії звідси відправляли 20 породистих коней.
Герой-політрук Олексій Єременко увічнений в пам’ятках в Запоріжжі на Алеї Бойової слави, біля села Хороше на Луганщині, в селі Терсянка Вільнянського району.
Олег Дуюн, начальник відділу теплоенергетики та контрольно-вимірювальних приладів та автоматики ПАТ «Запоріжсталь» — внучатий племінник «Комбата». Його бабуся була рідною сестрою Олексія Єременка.
— Коли я приїжджав до бабусі в Терсянку — завжди в хаті була фотографія її брата, і вона розповідала про нього. Це твій героїчний дідусь, двоюрідний, правда. Я його, звичайно ж, ніколи не бачив. Але вже з самого дитинства, з перших канікул, знав про мого двоюрідного діда, — розповідає Олег. — У школі я писав твір на тему «Орден в моєму домі». Вся школа була приголомшена та здивована. Говорили: «Як же так! Цей твір треба на обласну олімпіаду посилати».
Сьогодні Олег Дуюн вважає: краще, що ми можемо зробити, аби вшанувати пам’ять героїв тих часів – це передати історію їх подвигу наступним поколінням.
— І пам’ятати не тільки героїв, а всіх, хто був поруч. Кого Олексій Єременко підняв у бій, в контратаку. Вони ціною свого життя захистили нас. Вони всі — герої. Про це завжди потрібно пам’ятати і нам, і майбутньому поколінню. Я свою доньку теж цьому вчу, — сказав Олег Дуюн.
Повтор телемарафону «Пам’ятаємо. Перемагаємо»
Дивіться сьогодні, 9 Травня, з 9.00 до 12.00 та з 19.00 до 22.00.
Як писала «Индустриалка», Ко Дню Победы на Аллее Боевой Славы высаживают больше 19 тысяч разных цветов — фото
Читайте також: У Запоріжжі вшанували пам’ять переможців
Сообщение У Запоріжжі «Комбат» з фронтової фотографії ступив у вічність появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-kombat-z-frontovoyi-fotografiyi-stupiv-u-vichnist
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook