Кому довіряють двічі: найкращий вияв довіри до політика – обрати його на повторний термін

Політолог Павло Скурський вважає, що найкращий вияв довіри до політика – це обрати його на повторний термін і розповідає чому на досвіді інших країн та за результатами опитувань в Україні:
Виборні посади, з одного боку, позбавлені впливу людського фактору – коли одна людина вирішує, хто буде керувати певною сферою чи галуззю, а з іншого – напряму від нього залежні, бо саме емоційна прив’язаність є вирішальною під час виборів. Різниця між розвиненою демократію та авторитарним режимом у виборчому бюлетені непомітна: одну і ту саму особу обирають повторно на одну і ту саму посаду.
Тільки у першому випадку – це вияв найвищої довіри за зроблену раніше роботу, а в другому – безвихідь, продиктована відсутністю вибору. Але цей важливий нюанс вже століття впливає на формування політичних цінностей в різних країнах світу.
Щоправда демократичні цінності, для першої особи в країні, обмежуються максимальними двома термінами, тоді як місцеву владу ми можемо вибирати навіть не одне покоління. Ричард Дейлі, мер Чикаго (США), обирався на посаду шість разів, був мером 22 роки (1989 – 2011). Яцек Майхровскі, мер Кракова (Польща), обраний вп’яте міським головою, мер вже 18 років ( 2002 і до зараз). Представники двох великих міст в своїх країнах.
Їхні міста не мали столичних преференцій чи додаткових пільг для розвитку, але тим не менше, політикам вдалось стільки змінити і створити наново в своїх містах, що альтернативи їхній діяльності запропоновано не було. Ричард Дейлі відмовився кандидувати на сьомий термін, а Яцек Майхровскі у 2018 році висунувся за підтримки більшості польських політичних партій і переміг з результатом 61,94% кандидатку від правлячої партії. Чому людям так важлива стабільність у виборі місцевих політиків? Адже в Україні мери – це теж категорія управлінців, яким довіряють не один раз: Генадій Кернес в Харкові, Андрій Садовий у Львові, Сергій Надал у Тернополі. Це сучасні політики, котрі попри змінні політичні орієнтири в їхній діяльності, все одно отримують підтримку мешканців своїх міст. Закономірність такого вибору – це завжди ознака довіри + реальних справ, зроблених для міста і в місті. Якщо відкинути усі політичні та партійні спекуляції, міські голови в Україні – це, в першу чергу, господарники, а вже потім дипломати чи політики. А за господарськими справами судити в Україні ще десяток років буде найлегше.
Тому виборці схильні довіряти особі, котра розібралась в процесах, змінила старі системи на нові, запровадила ефективні методи роботи. Згідно з соціологічним дослідженням групи «Рейтинг»,  діяльність міського голови Запоріжжя Володимира Буряка схвалюють 50% опитаних, а 42% вважають, що напрям справ у місті правильний, тобто задоволені діяльністю, яку проводить Володимир Буряк.
Це все також тенденція, яку називають довірою. Активність запорізького мера, його заангажованість в справи міста, бачення змін і стратегії розвитку дають підґрунтя думати, що Володимир Буряк може стати тією особою, якій довірятимуть двічі. Політолог Павло Скурський Источник: https://zanoza-news.com/n/2020/08/04/31990

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top