Преподаватель Мелитопольского профессионального аграрного лицея Анна Бут борется за «Оскар» в сфере образования
В конце этой недели названы имена 50 полуфиналистов ежегодной национальной премии «Global Teacher Prize Ukraine «, основанной ОО»Освіторія» в 2017-м году. В их числе и преподаватель Государственного учебного заведения «Мелитопольский профессиональный аграрный лицей» Анна Бут, которая не только передает учащимся знания по биологии, экологии, немецкому языку, художественной культуре, но и воспитывает их как достойных граждан своей страны. Благодаря своей активной позиции Анна Викторовна участвует в различных конкурсах и проектах, и признается, что прошедший под знаком дистанционного обучения год был для нее очень плодотворным.
— Кожне досягнення, яке я згадую, для мене надзвичайно важливе як в особистісному, так і у професійному плані, адже воно напряму пов’язане із моєю громадянською позицією, світосприйняттям, а також і тим, що хочу транслювати учням, який приклад прагну подавати, — рассказала Анна Бут «Индустриалке». — У жовтні моїми зусиллями наш ліцей став одним із 320 освітніх закладів, що взяли участь у пілотному проєкті DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу (та єдиним, хто долучився до ініціативи у місті Мелітополь). У тому ж жовтні 2019 року навчалася у рамках тренінгів з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності запорізької правозахисної організації Гендер Зет та втілювала отримані навички на практиці при проведенні уроків толерантності для учнів. В листопаді я стала координаторкою Марафону написання листів на підтримку людей, чиї права були порушені, від всесвітньої організації Amnesty International, долучивши як здобувачів освіти, так і колектив ліцею до збору підписів і написання листів. Трошки пізніше за моєї ініціативи наш навчальний заклад долучився до міжнародного руху Global Dignity Day, під час якого учні дізналися багато про поняття гідності, про історію України (зокрема, про Голодомор і Революцію Гідності), про гендерну рівність, про подолання корупції тощо. У червні долучилася до Хакатону з гендерночутливої профорієнтації та була відзначена як найактивніша учасниця. На початку липня я дізналася про те, що перемогла у конкурсі зі створення настільних ігор із громадянської освіти від «Освіторії», а також була однією зі спікерок вебінару із гейміфікації в освітньому просторі, де ділилася власним досвідом долучення ігор до освітнього процесу та детально розповідала про свою розробку.
Коллеги подтолкнули Анну Викторовну к участию еще в одном конкурсе от «Освіторії» на звание лучшего учителя Украины, она заполнила анкету, отослала и забыла о ней, тем приятнее стало сообщение от организаторов о выходе в полуфинал. Теперь вместе с коллегами из ТОП-50 (среди них есть и еще одна запорожанка — Татьяна Дуцик — учитель Балабинского учебно-воспитательного комплекса «Школа І-III ступени — гимназия «Престиж» Запорожского района) Анне Бут предстоит написать тематическое эссе. Затем экспертное жюри выберет десятку луших педагогов, а уже 3 октября огласит победителя «Global Teacher Prize Ukraine «. Независимо от результатов, говорит Анна Викторовна, она будет также отдавать все силы своему любимому делу.
— Я працюю на педагогічній ниві вже вісімнадцятий рік, — говорит Анна Бут. — Те, як я люблю своїх дітей, знає все місто. Це мої автослюсарики, я навіть не можу вам передати, що я відчуваю до своїх дітей. Вони, знаєте, як чистий аркуш паперу, вони приходять з такими очиськами, але чомусь вважається, що до профтеху йдуть тільки погані діти. Але це страшна неправда! У нас талановиті діти, які чогось хочуть досягти, тільки запали їх. Вони мене ніколи не покидають і активно підтримують у всіх починаннях. Саме тому, я думаю, я увійшла в ТОП-50, бо я живу свєю роботою. Можливо не всі мене розуміють, іноді кажуть, що мене занадто багато всюди, але я не дам нікому спокою, поки я можу повноцінно працювати.
Как рассказывала «Индустриалка», два города подряд «учительский Оскар» получали педагоги из Запорожской области: в 2018-м году обладателем премии стал учитель информатики Запорожской специализированной школы-интерната «Джерело» Александр Жук(он же в 2020-м попал в ТОП-50 мирового этапа конкурса), а в 2019-м Наталья Кидалова, которая преподает английский и украинский языки, а также литературу в Мелитопольской специализированной школе I-III ступеней № 23.
Читайте также: На Хортице откроется масштабный ArtForum — программа
Фото из соцсети.
Сообщение Педагог из Мелитополя вошел в ТОП-50 лучших учителей страны появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pedagog-iz-melitopolya-voshel-v-top-50-luchshih-uchiteley-stranyi
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook