Про ситуацію у громаді, перспективи розвитку, прийдешні вибори та тиск можновладців – у відвертому інтерв’ю голови Павлівської сільської ради Анатолія Клименка.
– Анатолію, нам відомо, що ви – військовослужбовець, були в зоні ООС. Ще проходите службу в ЗСУ?
– Так, я – військовослужбовець ЗСУ, проходжу службу за контрактом. Наразі військове керівництво надало мені можливість приїхати додому у короткотривалу відпустку.
– У Павловській ОТГ поширюється думка, що ви незаконно обіймаєте посаду сільського голови. Прокоментуйте ці чутки.
– Ба, більше – я навідь знаю кому це цікаво! На початку грудня 2018 року у період оголошення військового стану, мною, як і багатьма іншими патріотами, було прийняте рішення йти захищати Батьківщину у складі ЗСУ. Пройшовши медичні перевірки, у січні 2019 року я підписав відповідний контракт. За законом України місце роботи, посаду зберігають у разі прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту, під час дії особливого періоду – до його закінчення чи до дня фактичного звільнення.
Протягом двох останніх років особи, яких не влаштовує моя політика, спрямована на самостійність Павлівської ОТГ, написали безліч скарг та заяв до різноманітних правоохоронних та контролюючих органів, які лише підтвердили законність моїх дій. Але ви ніде не побачите ці відповіді, бо вони викривають неправдиві твердження провокаторів, тоді їм доведеться давати пояснення громаді. Тому, повторюсь, чудово розумію, кому це цікаво, і для чого це робиться.
– Скажіть, яка ситуація склалася із будівництвом Біляєвського збагачувального комбінату?
– З відкритих джерел мені відомо, що комбінат отримав дозвіл у Державній будівельній інспекції на початок робіт. Хочу зауважити, що будівництво планується на тих ділянках, які їм продали саме мешканці громади, а в оренду передала Вільнянська районна державна адміністрація. Згідно діючого законодавства Павлівська сільська рада на ці процеси не має жодного впливу. Я особисто та сільська рада зацікавлені, щоб усе, що стосується БЗК, відбувалось виключно в правовому полі. У разі виникнення будь-яких порушень з боку комбінату ми негайно звернемось до правоохоронних або контролюючих органів.
Я впевнений, тема Комбінату – черговий привід для маніпуляцій моїх опонентів, які ніяк не можуть змиритися з самостійністю нашої громади.
Взагалі, є група осіб, які протягом вже майже двох років, апелюючи темою БЗК, намагаються повністю заблокувати роботу Павлівської сільської ради. Спочатку сплановані пікети з метою розповсюдження нічим не підкріпленої інформації, колотнеча мешканців, яка декілька раз призводила до погроз та фізичного насилля. А далі – чисельний шквал звернень до правоохоронних та контролюючих органів зі скаргами на все, що робила сільська рада. Ситуація іноді доходила до абсурду. Наприклад, коли в травні сільська рада намагалась відреставрувати пам’ятники у селах Нововасилівка, Поди та Зелене, супротивники самостійності нашої ОТГ навідь змогли залякати підрядника та піддати його діяльність сумніву з боку правоохоронних органів. Таких прикладів сотні. Повірте, і колективу, і вже навідь підрядникам, дуже важко працювати в режимі постійних перевірок! Керуючись логікою таких дій вищезазначених осіб, вони взагалі проти щоб щось робилось для людей нашої громади. Були такі періоди, коли сільська рада взагалі була вимушена припиняти освоєння коштів на будівництво водогонів, ремонтів шкіл, закупки шкільного інвентаря та іншого, бо було потрібно комусь надавати якісь документи!
І, зауважте, на теперішній час – контролюючими органами не виявлено жодного порушення, ані з мого боку, ані з боку робітників сільської ради.
Я переконаний, що ці люди переслідують іншу мету – дестабілізувати ситуацію у громаді, підірвати авторитет і керівництва сільської ради і депутатського корпусу.
До речі, майже жоден з цих осіб – «супротивників» ніде офіційно не працює, але і вони і їх сім’ї дуже гарно себе почувають… Логічне питання: за який кошт вони живуть та хто все фінансує? Більш того майже жоден з них не проживає на території Павлівської ОТГ. Раніше, мені особисто хотілось у них спитати: «Якщо Ви такі патріоти Павлівської громади, чому не працюєте? Чому не сплачуєте податки на користь громади, але вважаєте за потрібне всим диктувати умови: кому і що робити, що будувати, що придбати для громади?»
– Але тоді постає інше питання: яка мета дестабілізації?
– Все дуже просто… Мета одна – деяким можновладцям дуже хотілося створити на території району таке собі «велике панство одного господаря» для задоволення власних бізнес інтересів та амбіцій. На своїх зборах у 2016 році Павлівська громада прийняла майже одноголосне рішення створити Павлівську ОТГ. Одночасно з передвиборчіми перегонами, почали «розкручувати» мою причетність до комбінату, хоча я, навідь не уявляв, в чому саме мене звинувачують. Громадянам навіть ніхто не вважав за потрібне довести, що саме сільська рада була першою хто прийняв рішення про заборону БЗК. Навіщо? Мета у «замовників» була інша…
Далі, суцільний потік скарг і від районної влади і від діючого на той час народного обранця, знов таки і в обласну адміністрацію, і в Міністерства і до Президента, що Павлівка ні на що не спроможна, що немає в них, ані бюджетів, ані взагалі немає нічого – ні ресурсів, ні потенціалу… Робоча група з питань адміністративно-територіального устрою при районній адміністрації при кожному розгляді питання територіального устрою у Вільнянському районі, закривала очі на вже законом підтверджену, де-факто існуючу Павлівську ОТГ. Кожного разу в своїх пропозиціях район надавав Павлівку у складі якоїсь іншої ОТГ, але не самостійну. Коли в 2018 році до Павлівки вирішила доєднатися Солонянська сільська рада, там також був певний інформаційний тиск. Але наша громада це все витримала! На теперішній час ми – самостійні, Павлівська ОТГ – вільна.
– Якщо Павлівська ОТГ вже підтверджена всіма державними документами, чи не час залишити її в спокої, тим паче, що за останніми рейтингами Павлівська громада знаходиться на дуже сталих показниках і фінансової і соціальної спроможності?
– Та ні… Ви що? Напередодні виборів? Саме зараз і є лише одна можливість втілити давню мрію деяких на «велике панство»! Все напрочуд просто – виграти вибори у громадах, розставити «своїх» людей та керувати, а тоді може і всіх до однієї громади… Все за планом… І наша мета в тому, щоб донести людям, чому це погано! У разі об’єднання з містом, з 14 тисячами населення, існуюча Павлівська ОТГ у такій раді буде мати не більше двох депутатів, а місто біля 20. Скажіть, куди більшістю будуть спрямовуватися гроші? Села знов будуть існувати за рахунок крихт! Міські депутати будуть виконувати свої обіцянки перед містянами і розвивати свою інфраструктуру, школи та садки. Сьогодні у Павлівській ОТГ майже рівні можливості і для Солонянської, і для Семененківської, і для Павлівської територій, бо представництво депутатів у сільській раді майже рівне. Тому кожного разу, приймаючи рішення, депутати враховують кожну територію та кожні потреби.
– Якими досягненнями на посаді голови Павлівської ОТГ ви пишаєтесь?
Чи є у вас наразі незавершені проекти в громаді, які б ви хотіли втілити у життя?
– Одразу хочу зазначити: все, що робиться в громаді, не є особистою заслугою когось. Кожна справа, що зроблена для людей – це сукупна кропітка праця і виконавчого апарату сільської ради, і депутатського корпусу, і керівників комунальних підприємств, і кожного мешканця особисто.
Втілено багато проектів – це і водопостачання с.Семененкове зі встановленням башти Рожновського, це і харчоблок у Семененківському НВК, щоб забезпечити безкоштовне харчування для всіх школярів громади, це реконструкція ФАПів, відновлення роботи Нововасилівського будику культури з сучасними приміщеннями для гуртків та великою котельнею на альтернативному паливі, це і відкриття сучасних бібліотек в селах, відкриття спортивної зали у Нововасилівці.
Відремонтована спортивна зала в Нововасилівці
Сучасна бібліотека
Цього року виконано на 100% програму Павлівської сільської ради щодо вуличного освітлення у населених пунктах. Зауважу, всі ці перелічені проекти були реалізовані лише за рахунок бюджету сільської ради! За три роки існування нашої громади ми не отримали ні копійчини допомоги ні від народних обранців, ні від районної влади.
Одним із значущих досягнень сільської ради є відкриття сучасного Центру надання адмін. послуг (ЦНАПу), одного з найкращіх у Запорізькій області за переліком послуг, що надаються населенню. Майже щомісяця нас відвідують представники інших громад, щоб втілити наші ідеі на своїх територіях.
сучасний ЦНАП
У 2019 році сільській раді вдалося затвердити Генеральний план села Павловське, яким передбачено будівництво власного сучасного дитячого садка. Зараз сільська рада займається оформленням земельної ділянки під будівництво садочка, щоб вже перейти до етапу проектування цього об’єкту та подальшого будівництва. Для мене цей проект є стратегічним і я хочу, щоб кожна дитина нашої громади вже найближчим часом відвідувала новий та сучасний заклад нашої ОТГ.
Крім того, зараз дуже активно ми працюємо над реалізацією проектів з водопостачання. Найближчим часом почнуться роботи по реконструкції водогонів у селах Резедівка та Значкове. Нами вже отримана вся необхідна документація, а також дозволи на підключення зазначених сіл до відремонтованого водогону. Знаходяться на етапі підготовки документи на виготовлення проектів щодо забезпечення водопостачанням сіл Семененківського старостинського округу, а саме Берестове, Василівка, Любомирівка, Новоукраїнка, Першозванівка та Шевченкове.
Солонянці до нас доєдналися лише рік тому, але вже зараз знаходиться на виготовленні проект на забезпечення водовідведення у селі Солоне. Також саме зараз проходять процедури закупівлі на придбання водовозу для Солонянського комунгоспу. Це знизить собівартість доставки води солонянцям та забезпечить підвіз води в інші села на термін проведення ремонтних робіт на водогонах. Наступний крок, звісно, реалізація проекту «водозабеспечення Солоного». Саме з цього приводу, в нас вже є певне бачення вирішення дуже болючого для громадян питання.
Ремонт дороги в с. Солоне
Зауважу, і все це перелічене лише невелика кількість того, що зроблено лише за три роки самостійності. Я розумію, що існує ще дуже багато інших проблем на територіях, але я вдячен активним громадянам, які приймають участь у формуванні нашого бюджету та постійно спілкуються і з депутатами, і з керівництвом сільської ради.
– Ви вже вирішили, чи братимете участь у місцевих виборах ?
– Ні, не вирішив. Зрозумійте, першочергово я – чоловік, який несе відповідальність за свою родину, за дітей, за батьків, на яких останні події мого життя дуже вплинули. Я вдячний Богу, що у мене така підтримка рідних, знаю, що вони приймуть будь-яке моє рішення та підставлять плече у кожній ситуації, але і я повинен про них турбуватися! Якщо буде інший сильний та справедливий кандидат, готовий відстоювати інтереси громади та вільно приймати рішення, а не бути «ретранслятором чиїхось думок і вказівок», я готовий відійти в сторону, та надати йому всебічну підтримку.
– Як ви бачите передвиборчі перегони у Павлівській громаді та кого вважаєте головними претендентами на посаду ?
– Знаю, що головний передвиборчий месседж моїх опонентів – очорнити все, що я роблю для громади, очорнити працівників сільради та депутатів, які у стані постійного тиску приймали рішення щодо фінансування шкіл, будинку культури, проведення ремонтів усієї соціальної сфери, своєчасного фінансування підвозу і безкоштовного харчування школярів, відкриття ЦНАПу і всього що зроблено для людей.
Котельня на твердому паливі, яка подає тепло до Нововасилівського СБНТД, Новавасилівського НВК та Новавасилівського ФАПу
І я запевняю: жоден з опонентів вам не відповість на питання «Що саме він зробив для Павлівської ОТГ?» За роки самостійності, ми навчилися самі вирішувати проблеми громади, а не перекладати відповідальність на когось. Ми завжди самі вирішували питання і садочків, і водопостачання, і фінансування, і будівництва нашої громади. Так, я визнаю, не завжди все відбувалось без помилок, але не не помиляються лише ті, хто нічого не робить. Багато розуму не потрібно, щоб сказати на «біле» – «чорне», набагато складніше, щось зробити, прийняти рішення і нести повну відповідальність за свої дії!
– І наостанок, провокаційне питання, як ви оцінюєте свою роботу у Павлівській сільській раді?
– Оцінку моїй праці повинні давати люди, які висловили мені свою підтримку у 2017 році. Щось нами зроблено, але в умовах сучасного стану та прогресу неможливо зробити все і одразу. Саме тому громадою потрібно жити, потрібно чути людей, потрібно постійно знаходити компроміси між мешканцями та бізнесом, між усіма ланками державної влади. Зі свого боку, я можу лише подякувати своїй родині за те, що у кожній ситуації вони мене підтримують. Особлива подяка робітникам сільської ради та депутатському корпусу за те, що в умовах тиску, образ і погроз знаходять в собі сили протистояти провокаціям та надалі сумлінно виконувати свою роботу у боротьбі за вільну Павлівку.
Сообщение Що загрожує мешканцям Павлівської ОТГ, та як протистояти сучасним феодалам?, – Інтерв’ю з Анатолієм Кліменком появились сначала на Forpost.
Источник: https://forpost.media/%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%80%d1%83%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b8/shho-zagrozhuie-meshkancjam-pavlivskoi-otg-ta-jak-protistojati-suchasnim-feodalam-interv-ju-z-anatoliiem-klimenkom.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook