Дороги, освітлення, стадіон: як змінилося місто Запорізької області за п’ять років

Як змінився Токмак за п’ять останніх років

Нові дороги, освітлення, футбольний майданчик, реконструкція головної площі міста та багато іншого було зроблено в місті Токмак за останні п’ять років. Як змінилося місто, яке багато хто вважає «депресивним», в ефірі програми «День. Тема» на телеканалі Tv5 розповів секретар Токмацької міської ради Олександр Чуб.

Олександр Чуб

— Завершується п’ятирічна каденція депутатів Токмацької міської ради. Роботи було зроблено дуже багато. Люди, які ніколи не були в Токмаку, приїжджають і бачать, яке в нас дорожнє покриття. Його вдалося зробити завдяки тому, що депутати прийняли проєкт «Відведення ливневих стоків» і виконали його. Завдяки цьому нам вдалося замінити дорожнє покриття центральних вулиць, а також прибудинкових територій. На це було витрачено майже 65 млн грн, — розповів Олександр Чуб. — Ще одне з наших досягнень —  будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям. Воно коштувало півтора мільйони гривень. Зараз майже 300 дітей там тренеруються.

Також була проведена реконструкція Майдану Незалежності, це одна з основних наших площ. Було затверджено генплан міста, не у всіх міст області є такий документ. Затвердили план розвитк ЦНАПу. Зараз ми надаємо в ньому більше 100 послуг. Розширили мережу освітлення. Тільки в цьому році було виділено 500 тис. грн на освітлення околиць, — поділився Олександр Чуб.

Одна з проблем, з якою стикнулися жителі токмака  відсутність доступу до цифрового телебачення. Два роки тому аналогове телебачення відключили, а сигнал Т2 в Токмаку та Токмацькому районі до недавнього часу був відсутній. Тому весь цей час жителі Токмака були позбавлені доступу до цифрового телебачення.

При переході на цифрове телебачення Т2 в Запорізький області поставили 5 ретрансляторів, зокрема в Мелітополі і Оріхові. Передбачалося, що Токмак буде покриватися цифрового телесигналу з Мелітополя, але не тут то було. Місто виявилося в так званій ямі. З Мелітополя в Токмак сигнал Т2 не доходив.

Щоб виправити це, ще в 2018 році міська влада звернулася до президента України. Але йому було не до Токмака. Тому в міськраді своїми силами взяли проект завдяки якому мережу Т2 стала доступна для жителів міста.

— Ми розробили схему для багатоповерхівок, зробили пробні проекти. Ми проаналізували, де знаходяться вразливі категорії населення і в першу чергу встановили телевізійні антени зі спеціальним підсилювачем саме там. Там, де вже провели телебачення, сигнал хороший. Люди задоволені, дивляться, — розповів Олександр Чуб.

Багато хто чув, що «Токмак — депресивне місто». Але що це означає, мало хто може пояснити.

— Депресивний не Токмак. Постановою Кабміну було надано статус депресиної територї. Насправді, в світовій практиці, такий статус означає напрямок розвитку регіону, коли надається додаткова державна допомога. Токмацька міська рада свідомо пішла на те, щоб отримати такий статус, — пояснив Олександр Чуб.

Читайте також: В Запорізькій області провели день здоров’я

Сообщение Дороги, освітлення, стадіон: як змінилося місто Запорізької області за п’ять років появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-zminilosya-misto-zaporizkoyi-oblasti-za-p-yat-rokiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top