В Україні хворих на туберкульоз будуть лікувати сімейні лікарі

Пацієнтів з туберкульозом будуть «вести» сімейні лікарі

У 2021 році хворим на туберкульоз буде надавати допомогу сімейний лікар. Про це 12 жовтня повідомили у НСЗУ. Сімейний лікар зможе працювати лише з тим пацієнтом, який за результатами лабораторних досліджень вже перестав виділяти небезпечні бактерії. Також сімейний лікар буде контролювати прийомом ліків та результативність лікування. Лікар первинки для ведення пацієнта з туберкульозом повинен буде пройти відповідне навчання.

В НСЗУ пояснюють, що таким чином «наближать» лікаря до пацієнтів. Але в той же час, якщо людина буде лікуватися не амбулаторно, а вдома, прийом ліків ніхто не буду контролювати. І є ймовірність того, що пацієнт не буде приймати ліки, або зробить це невчасно, не пройде повний курс лікування і не одужає.

Ще одна проблема — велика навантаженість сімейних лікарів. Через неї медики не зможуть приділяти достатньо уваги хворим, вважає начальник управління юридичного забезпечення діяльності виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз:

Егор Мороз

— Національною службою здоров’я була анонсовано на 21 рік сформування пакету медичних послуг для лікування хворих на туберкульоз смейними лікарями. Що передбачає такий пакет послуг? Передбачається. що хворий який вже не є виділяє бактерії та не може заразити інших, буде отримувати у сімейного лікаря поради щодо подальшого лікування і отримувати під його наглядом ті ліки, які передбачені протоколом лікування хворих на туберкульоз.

Першим негативним моментом є те, що тариф на медичні послуги буде заниженим, ми вже розуміємо це. Він не сможе перекрити лікування, яке передбачене необхідним протоколом. По-друге, сімейні лікарі у нас дуже завантежені. Зараз епідемія коронавірусу, і саме на плечі сімейних лікарів покладений тягар діагностування, направлення хворих до лікарень та надання ним відповідних рекомендацій. Звичайно, сімейні лікарі є також такими ж людьми, як і ми. Вони також хворіють і втомлюються. І обсяг того, що збираються покласти на імейних лікарів, може призвести до колапсу медичної системи на первинному рівні.

Також незрозуміло, яким чином сімейні лікарі будуть контролювати прийом важких препаратів хворими на туберкульоз. По-перше, не у всіх хворих є засоби зв’язку. Зазвичай хворий на туберкульоз приймає дуже «важкі» ліки. І їх треба приймати під наглядов в спеціалізованих медичних установах, у стаціонарі. Бо можуть бути побічні ефекти. Нажаль, медреформа передбачила суттєве скорочення фтізіатрів, і діспансерів. І тому в реальності людина може самостійно припинити приймати ліки, від яких їй так погано, і не завершить процедуру лікування, — зазначив Єгор Мороз.

Нагадуємо, що рівень захворюваності на туберкульоз серед дітей у Запорізькій області — один з найвищих в країні. У 2019 він становив 23,1 на 100 тисяч населення. А в 2020 — вже більше 25,1.

Читайте також: У Запоріжжі після чотирирічної реконструкції відкрили дитячий протитуберкульозний санаторій

Сообщение В Україні хворих на туберкульоз будуть лікувати сімейні лікарі появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-ukrayini-hvorih-na-tuberkuloz-budut-likuvati-simeyni-likari

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top