«Нормативи передбачали рівень викидів пилу аглофабрики до 300 мг/куб. м, а наші системи газоочищення зараз забезпечують 15-20 мг/куб. м при встановлених українським законодавством 50 мг/куб. м», розповів Андрій Панченко, керівник проєкту модернізації аглофабрики.
Фахівці компанії «Метінвест-Інжиніринг» поетапно побудували комплекси двоступеневого очищення аглогазів від зон спікання та охолодження усіх 12 агломашин.
Сучасна система газоочищення на аглофабриці вже працює. Водночас у зоні охолодження аглокорпусу №1 тривають роботи з модернізації електрофільтрів «Спейк» і монтажу двох рукавних фільтрів, що завершаться у 2021 році. Це додаткові зобов’язання, які взяв на себе комбінат.
– Ми завершуємо проєкт тривалістю понад сім років – один із найважливіших у сучасній історії підприємства. Аглофабрика справді гостро потребувала модернізації, і в Групі Метінвест ухвалили вчасне рішення. Зниження екологічного навантаження – одне із пріоритетних завдань, що ставить перед нами Метінвест. Та найголовніше, що такі непрості завдання завжди підкріплені фінансами і фахівцями. Сьогодні труби аглофабрики більше не димлять. Наша наступна мета – доменний переділ, і ми її також обов’язково виконаємо, повідомив Тарас Шевченко, Генеральний директор ММК імені Ілліча.
Італійці та коронавірус
Історія реконструкції аглофабрики, так само як історія України, насичена різними подіями і перипетіями.
Щойно проєкт вийшов на фінішну пряму, у світі спалахнула пандемія коронавірусу. Під час пусконалагоджувальних робіт фахівці Termokimik Corporation мали встановити програмне забезпечення, а також провести холодну і гарячу прокрутку обладнання аспіраційної системи.
Проте Міністерство закордонних справ відкликало всіх зарубіжних фахівців, що працювали в Україні, і на початку весни італійці вимушені були терміново поїхати з країни. Італійський уряд оголосив жорсткий карантин і закрив офіси промислових компаній, в тому числі й Termokimik.
У середині літа вірус трохи пішов на спад, і послаблення карантину таки дало змогу поставити крапку в модернізації аглофабрики. Італійські фахівці повернулися до України, щоб закінчити налагоджувати устаткування і завершити проєкт в обіцяні жителям Маріуполя терміни.
Хроніки реконструкції
Велике будівництво на комбінаті імені Ілліча тривало п’ять із половиною років. Увесь цей час команда з українців та італійців працювала над модернізацією обладнання на діючому виробництві. Монтаж циклонів і рукавних фільтрів – конструкцій вагою сотні тонн – проводили в рекордно короткі терміни. У всьому світі зараз не будують таких масштабних систем газоочищення на аглофабриках. І все для того, щоб жодна з п’яти труб аглофабрики не тьмарила маріупольське небо.
Липень 2012 – Метінвест ухвалив рішення про екологічну модернізацію аглофабрики ММК імені Ілліча
Серпень-грудень 2012 – Проведено технологічне опрацювання та розроблено технологічні рішення реалізації проєкту
Грудень 2013 – Метінвест підписав договір з італійським постачальником технологій і обладнання Termokimik Corporation про розробку базового інжинірингу за проєктом модернізації аглофабрики
Грудень 2013 – травень 2015 – Розроблено проєктну документацію з реконструкції аглофабрики
Серпень 2014 – Метінвест підписав договір із Termokimik Corporation про виконання детального інжинірингу та постачання газоочисного устаткування для аглофабрики
Травень 2015 – На аглофабриці ММК імені Ілліча розпочалися будівельні роботи
Травень-грудень 2015 – На агломашини №1-3 у зоні спікання встановлено високоефективні циклони Hurriclone
Липень-грудень 2016 – Циклони Hurriclone встановлено на агломашини №4 та 5 у зоні спікання
Травень-грудень 2017 – Нові циклони встановлено на агломашини №6-8 у зоні спікання і на агломашини №7-9 у зоні охолодження
Березень-грудень 2018 – Запущено в експлуатацію системи сіркоочищення агломашин №7-9 у зонах спікання та охолодження. Встановлено циклони Hurriclone на агломашини №9-11 у зоні спікання і на агломашини №10-12 у зоні охолодження
Лютий-березень 2019 – Нові циклони встановлено на агломашину №12 у зоні спікання
Січень 2019 – листопад 2020 – Фільтри сіркоочищення встановлено на агломашини №1-6 і №10-12 у зонах спікання та охолодження. Завершено будівництво рукавних фільтрів. Проведено пусконалагоджувальні роботи.
Листопад 2020 – Двоступенева система газоочищення на аглофабриці працює
Источник: https://tv5.zp.ua/news/metinvest-zavershiv-najbilshij-ekologichnij-proiekt-v-istorii-ukraini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=metinvest-zavershiv-najbilshij-ekologichnij-proiekt-v-istorii-ukraini
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook