Вітання з нагоди 30-річчя ПФУ в Запорізькій області приймають працівники підрозділів Пенсійного фонду України
Сьогодня, 21 грудня 2020, Пенсійний фонд України відзначає 30-річчя створення.
Напередодні ювілею ми запитали начальника Головного управління Пенсійного Фонду в Запорізькій області Світлану Жмурко про роботу очолюваного нею колективу та плани на майбутнє.
— Світлано Олексіївно, чим живе колектив Головного управління останнім часом?
— Впродовж 2015-2020 років діяльність Головного управління спрямована за двома пріоритетними напрямками – це клієнтоорієнтованість та автоматизація всіх функціональних процесів. Адже, на обліку у нас перебуває 526,4 тис. пенсіонерів, 431,5 тис. застрахованих осіб, 26,6 тис. страхувальників.
Зазначу, що останнім часом особливу увагу приділено наданню пенсійних послуг незалежно від місця проживання громадян. Головне управління забезпечує зручність, доступність, інклюзивність, запроваджує єдині стандарти надання послуг у всіх сервісних центрах області.
У 9 сервісних центрах, де найбільша кількість відвідувачів, запрацювала електронна система керування чергою. Для мешканців віддалених куточків області майже весь перелік пенсійних послуг надавався спеціалістами Фонду під час виїзних прийомів.
Звісно, ми прагнемо, щоб кожен відвідувач сервісного центру залишався задоволеним після спілкування з нашими працівниками, вирішував свої питання та отримував вичерпну інформацію на свій запит.
— Як вважаєте, чим непростий 2020 рік увійде в історію Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області?
— Як кажуть, «велике бачиться на відстані», робити кінцеві висновки ще рано. Втім, вже сьогодні можна сказати, що 2020 рік став одним з важливих у діджиталізації всіх функціональних процесів.
Важливість автоматизації всіх процесів, документообігу, запровадження дистанційних сервісів для взаємодії людей з Головним управлінням ми як ніколи оцінили під час пандемії, коли людям, особливо поважного віку, життєво необхідним було залишатись вдома.
Спеціалісти Головного управління впродовж року активно впроваджували новітні сервіси у всіх районах області, більш інтенсивно залучали громадян до користування дистанційними формами обслуговування, насамперед через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
На виконання Указу Президента України запроваджений механізм автоматичного призначення пенсії при досягненні особою пенсійного віку за наявними в Реєстрі застрахованих осіб даними.
У червні вперше в Україні призначена пенсія в автоматичному режимі пенсіонеру з Приморського району, і наразі вже більше двох сотень запорізьких пенсіонерів скористались даною послугою.
Для забезпечення наповнення Реєстру даними про трудовий стаж особи до 2004 року з травня розпочата робота з оцифрування сканованих копій трудових книжок та створення Реєстру електронних трудових книжок застрахованих осіб.
Спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області ведуть облік стажу, сплачених роботодавцем внесків, а наші громадяни мають можливість контролювати цю інформацію, доповнювати та уточнювати її.
Впродовж року ми регулярно розповідали жителям області про всі зміни у пенсійному забезпеченні, про проведені перерахунки пенсій, результатом яких є збільшення розміру пенсійних виплат. На теперішній час середній розмір пенсії в області у цивільних пенсіонерів склав 3577,24 грн, у військових пенсіонерів – 4968,11 грн.
— Зазвичай Головне управління Фонду оперативно інформує жителів області щодо новацій у пенсійному забезпеченні та обслуговуванні громадян, змін у пенсійному законодавстві. А внутрішнє життя організації залишається, так би мовити, «за кадром». Напередодні ювілею цікаво було б дізнатися, як кажуть, про «інший бік медалі».
— Дякую за цікаве запитання. «За кадром» — кропітка, щоденна робота працівників, більш з яких – жінки. Наразі роботу Головного управління забезпечують 1045 працівників, більшість з яких мають повну вищу освіту — це економісти, юристи, спеціалісти комп’ютерної техніки, магістри державного управління та інше.
Кадровий потенціал у нас потужний. До того ж, частина працівників продовжує навчання за заочною формою, постійно збагачує професійні знання в системі підвищення кваліфікації на внутрішніх тренінгах та за індивідуальними програмами.
А починалось все 14 січня 1991 року, коли перші 53 уповноважені спеціалісти приступили до роботи в містах та районах області. До речі, чітке та якісне виконання поставлених центральним апаратом завдань завжди відрізняло запоріжців.
Тому природньо, що результати роботи працівників Головного управління неодноразово відзначені на державному рівні. Фахівці за вагомий внесок у вирішенні питань соціального захисту мають державні нагороди.
— Це, так би мовити, робочі «будні» Ваших працівників. Але ж життя – це не тільки робота…
— Повністю згодна з Вами. Зазвичай не часто з’являється нагода висвітлити назагал, як проводять своє дозвілля працівники Головного управління.
Адже насправді це соціально активні, ініціативні та творчі особистості з широким світоглядом та колом інтересів. Вони захоплюються образотворчим, прикладним, кулінарним мистецтвом, гірським туризмом, беруть участь у художній самодіяльності.
Саме серед наших працівників є переможці обласних та районних конкурсів «Господиня свого краю», визначені громадськістю.
Не осторонь ми й у спортивних змаганнях: наприклад, у 2015 році збірна команда держслужбовців Запорізької області зайняла I місце, а у 2018 — ІІ місце у Всеукраїнській спартакіаді. Третина складу команди — працівники саме нашого управління.
— Світлано Олексіївно, як Ви вважаєте, які зміни чекають на пенсійну систему найближчими роками? Які виклики стоять перед працівниками Головного управління Фонду у наступному році?
— Ми живемо у період стрімких та перманентних змін у всіх напрямках нашого життя. Успіх будь-якої реформи, у тому числі і пенсійної, вважаю, залежить насамперед від людей.
Накопичувальна система пенсійного забезпечення, скоріш за все, — реальність, в якій будуть жити наступні покоління. І перед працівниками Пенсійного фонду, у тому числі, постане завдання її впровадження.
Сьогодні спеціалісти Головного управління, поєднавши досвід та знання, забезпечують виконання всіх завдань, покладених на органи Пенсійного фонду України. І саме їх активна позиція є запорукою розвитку системи сучасного пенсійного забезпечення заради єднання всіх поколінь.
— Ваші побажання працівникам Фонду на честь 30-річного ювілею?
— Насамперед, хочу подякувати працівникам всіх структурних підрозділів Головного управління за їх працю. Вважаю, що вони — професіонали, яким притаманні такі цінні риси, як відповідальність, чуйність до чужої проблеми, бажання бути корисним та якісно виконувати свій службовий обов’язок.
Впевнена, що у пенсійній системі працюють за покликанням. Напередодні 30-річного ювілею бажаю шановним колегам щастя та віри у найкраще! Нехай ніколи не спорожніє джерело вашого натхнення та любові до життя, у всі часи вистачає енергії на добрі справи. Хай таланиться, надихається, здоровиться та шанується. Зі святом, колеги!
Автор — Наталія ДМИТРІЄВА
Читайте також: Большинство услуг Пенсионного фонда запорожцы могут получить, не выходя из дома
Сообщение В Запорізькій області працівники дуже потрібного фонду приймають вітання з нагоди ювілею появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizkiy-oblasti-pratsivniki-duzhe-potribnogo-fondu-priymayut-vitannya-z-nagodi-yuvileyu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook