На «Запоріжкоксі» відремонтували коксові батареї № 5-6
На ПрАТ «Запоріжкокс» завершився черговий етап модернізації коксових батарей № 5-6. Це дозволило збільшити виробництво коксу і знизити вірогідність неорганізованих викидів у довкілля.
— Ремонт розпочали у 2019 році, — розповів начальниквиробничого відділу «Запоріжкоксу» Григорій Ткаліч. — При проведенні ремонту ми врахували свій попередній досвід. Ми провели капітальний ремонт найбільш проблемних крайніх і предкрайніх вертикалів. Замінили металеві складові на печах. Це дозволило забезпечити працездатність всього масиву коксових печей на батареях №5-6, безаварійну роботу, дотримання графіка видачі. Дуже важлива екологічна складова — ми не допускаємо понаднормових викидів в атмосферу. Завдяки ремонту також відбулося поліпшення умов праці на заводі.
Ремонт батарей № 5-6 провели у рамках реалізації програми оновлення виробничих потужностей. Так, у минулому році на коксових батареях № 5-6 відремонтовано 26 простінків камер коксування, виконано заміну елементів армування, броней і анкерних колон на печах. З машинної та коксової сторін батарей проведена перекладка крайніх вертикалів і установка нових дверей на камерах коксування. Виконано ремонт газової арматури. Інвестиції склали близько 139 млн гривень.
З метою забезпечення безпеки виконання робіт на коксовій батареї № 5 проведено капітальний ремонт кінцевого майданчика. Були замінені металоконструкції, бетонне перекриття, встановлені нові сходові марші й огорожі.
-Не дивлячись на коронакризу, «Запоріжкокс» продовжує планомірно виконувати взяті на себе зобов’язання по модернізації виробничих потужностей і системному зниження навантаження на навколишнє середовище, – зазначив генеральний директор «Запоріжкоксу» Олександр Третьяков. — Капітальний ремонт батарей дозволив нам не тільки утримати, але й збільшити виробництво коксу в 2020 році, без перевищення екологічних норм.
Зазначимо, що коксові батареї працюють безперервно, а капітальний ремонт проводився в умовах діючого виробництва.
— Виводилося по 7-10 камер, які віддавалися підряднику для виконання робіт, — зазначив Григорій Ткаліч. — У цей час батарея успішно експлуатувалася і виробляла кокс. Це все робилося поступово за спеціальним графіком.
Завдяки цьому завод продовжував стабільне виробництво коксу. У 2020 році на «Запоріжкоксі» вироблено 853,12 тис. тонн доменного коксу, що на 3% вище від показників 2019 року.
Як писала «Индустриалка», ремонтні роботи продовжать термін експлуатації агрегатів більше ніж на 10 років. Завдяки цьому збільшиться також об #39;єм виробництва. За словами Григорія Ткаліча, вже в січні спостерігається збільшення виробництва доменного коксу.
Нагадаємо, програма реконструкції коксових батарей № 5-6 є одним з основних стратегічних проєктів інвестиційної програми «Запоріжкоксу». Капітальний ремонт із загальним бюджетом 250 млн гривень стартував у 2017 році. Планується виконати його поетапно в умовах діючого виробництва до 2023 року.
Всього на «Запоріжкоксі» експлуатується три коксові батареї. Продуктивність коксових батарей № 5-6 становить близько 720 тис. тонн на рік.
Читайте також: «Запоріжкокс» нагородили за кращий колективний договір.
Сообщение На запорізькому заводі після ремонту основних агрегатів збільшується виробництво коксу появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-zaporizkomu-zavodi-pislya-remontu-osnovnih-agregativ-zbilshuyetsya-virobnitstvo-koksu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook