На комбінаті «Запоріжсталь» використовують програми, які створили працівники
Комбінат «Запоріжсталь» — це велике прогресивне підприємство, де важлива праця не лише людей, а й технічних програм. Їх використовують майже всюди — на виробничих ділянках та в адміністративних відділах. Без інноваційних технологій і програм робота на підприємстві не була б такою швидкою та ефективною.
В більшості на «Запоріжсталі» користуються корпоративними програмами, які створили самі працівники. Їхньою розробкою та впровадженням займається управління корпоративних інформаційних систем. Його досвідчені працівники пройшли шлях від користування старенькими чорно-білими комп’ютерами до інноваційних програм на сучасному обладнанні.
Однією з таких працівників є провідний інженер-програміст Юлія Міненко. В управлінні корпоративних інформаційних систем жінка працює з 1990 року. Ось уже понад 30 років свій робочий час вона приділяє розробці та впровадженні нових технічних програм, які спрощують роботу інших її колег.
— Я прийшла на «Запоріжсталь» одразу після інституту. Всі інформаційні системи комбінату, з якими працюють співробітники, це розробки нашого управління. В нас дуже мало куплених чи сторонніх програмних продуктів, більшість розробляють саме наші спеціалісти. Я, наприклад, всі 30 років займаюся розрахунком зарплати та веденням обліку товарно-матеріальних цінностей. Звичайно, все це я роблю за допомогою програм, які ми розробляємо, — розповіла Юлія Міненко.
За роки кропіткої праці жінка отримала ряд почесних нагород. Серед найпрестижніших — орден княгині Ольги III ступеню.
— Орденом княгині Ольги мене нагородили у 2013 році під час святкування ювілею комбінату. Урочистий концерт з нагородженням пройшов у концертному залі імені Глінки. А вручав нагороду мені тодішній президент. Емоції в той момент були неймовірні, я дуже пишалася собою і раділа. Думаю, що отримала цю нагороду я за той труд, який вклала у свою справу. Але, скоріше за все, цей орден отримала не я, а весь наш колектив. Адже одна людина ніколи не зможе досягти успіху без підтримки, особливо в нашій роботі. Всі ідеї, всі досягнення — це заслуги нашої команди, — зазначила Юлія Міненко.
Саме своїм колективом жінка пишається найбільше. І вважає, що кращих колег знайти неможливо.
— Зараз у нас працює 22 людини. Це і молодь до 25 років, і досвідчені працівники старше 45 років. Наш колектив дуже хороший, дружній. Мені подобається те, що ми ніколи не стоїмо на місці, постійно розвиваємося. Така динамічність і на роботу дуже впливає. Завжди хочеться залишатися в тонусі, вивчати щось нове, особливо — нові мови програмування. Зараз у нас іде активна робота у сфері веб-програмування і на C Sharp. До нас приходять молоді працівники, тому ми не відстаємо від них і стараємося йти в ногу з часом, — зазначила інженер-програміст Юлія Міненко.
Пандемія змінила все
Вже більше року працівники управління корпоративних інформаційних систем комбінату «Запоріжсталь» не з’являються на своїх робочих місцях. А все тому, що їх від початку введення карантину перевели на дистанційну роботу. Люди працюють у звичному режимі вдома і не наражають ні себе, ні своїх колег на можливість заразитися коронавірусом.
На перший погляд може здатися, що працювати вдома значно зручніше. Але це не так. Як розповідає Юлія Міненко, в перші тижні роботи її колектив зіткнувся з деякими труднощами.
— Складність полягає у тому, що наша робота, передусім, командна. Ми розробляємо цілі системи, комплекси програм. І в процесі їх створення ми тісно співпрацюємо з економістами та працівниками заводоуправління. Раніше це відбувалося наживо, а зараз все спілкування перейшло в онлайн. Спочатку, коли дистанційна робота була для нас чимось новим та незвичним, у нас сильно постраждала швидкість. Потім ми звикли, і весь процес увійшов у звичний режим. Для зв’язку ми тепер використовуємо різні технічні програми, наприклад Skype for business, Teems. Весь документообіг ми перевели в електронний формат. Але якщо темпи праці і робочі графіки вдалося впорядкувати, то живого спілкування з колективом, на жаль, не вистачає. Не вистачає і живого обміну думками, під час якого народжуються нові перспективні ідеї. Ми дуже сумуємо за тією атмосферою, яка панувала на робочому місці, — поділилася враженнями Юлія Міненко.
Але жінка змогла знайти для себе і деякі переваги карантину. Передусім, у неї з’явився час для самої себе.
— З настанням карантину у мене з’явилося більше часу на прогулянки. Я намагаюся частіше гуляти на свіжому повітрі, особливо на Хортиці. Також я помітила, що за цей рік стала читати більше книг, доньки захопили мене українською літературою, — розповіла інженер-технолог.
Нагадаємо, що у 2021 році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. І саме такі люди, як Юлія Міненко, щоденно роблять вклад в розвиток виробництва. Підходячи до своїх обов’язків відповідально, вони розвивають не лише підприємство, а й економіку нашого міста і всієї країни.
Читайте також: «Запоріжсталь» та інші підприємства Метінвесту відкриті для інновацій
Фото автора
Сообщение Запоріжанка розробляє технічні програми для великого металургійного підприємства появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizhanka-rozroblyaye-tehnichni-programi-dlya-velikogo-metalurgiynogo-pidpriyemstva
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook